سایت جامع خودرو در ایران


» وزیر جدید، فرمان خودروسازی را به دست ایدرو سپرد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


در گردهمایی همگانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور رخداد افتاد

گردهمایی همگانی عادی سالانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ روز گذشته با ریاست محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و بازرگانی تشکیل و با حضور دکتر فیاض، دستیار منابع انسانی وزارت صمت، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی، وزرات علوم تحقیقات و IT و نمایندگان سازمان حسابرسی در محل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد.

گردهمایی همگانی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی با حضور وزیر صنعت معدن و بازرگانی 96/6/21

گردهمایی همگانی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی با حضور وزیر صنعت معدن و بازرگانی ۹۶/۶/۲۱

اقدام جهت نوسازی واحدهای کوچک و میانه
محمد شریعتمداری با اشاره به اینکه گام برداشتن در گستره گسترش و نوسازی صنایع کشور به ویژه در زمینه صنایع کوچک و میانه، امروز از نیازمندی‌های مهم صنعت به شمار می‌رود، تصریح کرد: «نزدیک به ۸۰ هزار یکتا صنعتی کوچک و میانه در کشور هستی دارد. از این روی نوسازی این واحدها از برنامه‌های مهم ایدرو است. چنین حرکتی به نهادسازی نیاز دارد و سازمان خود را برای ورود به این پهنه تجهیز کرده است.»

به گفته وی در بودجه سال ۱۳۹۶، ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای نوسازی واحدهای صنعتی کشور پیش‌بینی شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه به این منظور شرکت‌هایی که حضور آنها در گستره‌های میان‌المللی زمینه ها جهش صادرات را فراهم می‌کند گزینش می‌شوند، پافشاری کرد: «این فرایند با اصلاح ساختارهای مالی، ساختار مدیریت و ساختار فناوری و تکاپو‌های واحدهای تولیدی میانه و با هدایت سازمان گسترش انجام می‌شود. این اقدامات در سال جدید شتاب بیشتری پیدا خواهد کرد و صنعت ایران در آینده در پهنه‌های گوناگون رشد خوبی را تجربه می‌کند.»

وزیر صنعت، معدن و بازرگانی در پیوستگی با اشاره به اینکه در گستره تکاپو‌های دانش‌بنیاد شبکه صنعتی دارای پیچیدگی‌های فراوانی است، افزود: «تکاپو صنعت در این گستره ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای دارد، منبع محور نیست و با پیرامون‌زیست سازگارتر است. بنابراین ما باید در این گستره در سال‌های پیش‌رو گام‌های موثرتری برداریم.»

وی در اظهارات خود با روشنگری این مطلب که پروا به صنایع کوچک و میانه از رسالت‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و بازرگانی است، گفت: «سازمان گسترش نیز در این زمینه مسوولیت‌ جدی برعهده دارد. قدم‌هایی هم در این پهنه برداشته شده و با شناسایی، هدایت و پشتیبانی شرکت‌های مهمی که در این زمینه می‌توانند ایفای نقش کنند، اقدامات خود را شتاب خواهد داد.»

جنبش به سمت عدم تمرکز صنعتی
محمد شریعتمداری با اشاره به موضوعات دیگری که در گردهمایی روز گذشته باره پافشاری پیمان گرفت، تصریح کرد: «رفتن به سمت عدم تمرکز صنعتی از دسته این موضوعات بود. با پروا به اینکه یکی از نقایص امروز گردآور صنعتی کشور، تمرکزگرا بودن تکاپو‌های صنعتی است. همچنین پروا ویژه به پیرامون، به ویژه بیرون از مرزهای کشور زمینه ها برپایی کارگماری در اقصی‌نقاط کشور را فراهم می‌کند و مایه تقویت امنیت ملی ایران خواهد شد.»

وی با پافشاری بر اینکه سازمان‌های گسترش‌ای به هیچگونه رغیب بخش خصوصی نخواهند بود، اظهار کرد: «در هر زمینه و در هر جغرافیایی که بخش خصوصی آمادگی سرمایه‌گذاری و تکاپو دارد، سازمان‌های گسترش‌ای تنها نقش پشتیبان و مشوق را ایفا خواهند کرد. ولی در زمینه‌هایی که به هر دلیلی در گیتاشناسی یا رشته تکاپو ویژه، بخش بیگانه مایل به همکاری‌ با نهاد مستحکمی مثل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باشد، ما بنا بر برنامه و نقشه راهی که در کمر بستن داریم، تکاپو‌های همکاری‌جویانه را در این سازمان گسترش‌ای پیگیری خواهیم کرد و در این موارد همکاری را با همه داوطلبان همکاری، اعم از شرکای درونی و بیگانه پیش خواهیم برد. بر این بنیاد نقش سازمان در این پهنه‌ها نقش تسهیل‌گر است که کارواژه و انفعالات را تسریع می‌کند.»

کمر بستن سازمان استاندارد برای تعطیلی خط فرآوری
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی با اشاره به اینکه بحث صنعت خودرو در کشور ما جستار مهمی است، گفت: «امروز بخش قابل توجهی از صنعت کشور در گستره خودروسازی و تکه‌سازی پیمان دارد. همین امسال نزدیک یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور فرآوری شد که اگر پیمان بود خودروهایی همانند اینکه در تو یا درون فرآوری می‌شود، از بیرون وارد شود به طور میانه میان ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار هزینه می‌برد که در دم چهره حجم عظیمی از منابع ارزی کشور را به خود برگزیدن می‌داد.»
شریعتمداری در پیوستگی با بیان اینکه نقش صنعت خودرو در کارگماری و فرآوری بر هیچکس پوشیده نیست، افزود: «همه اینها به خاطر مردم شریف ایران است. اگر مردم از خودرویی کاربرد می‌کنند، باید به ایمنی دم خودرو اطمینان داشته باشند و در چهره بروز هرگونه پیشامد‌ای، خودرو باید کمترین آسیب را به سرنشینان منتقل کند. این کار نباید شعار باشد و در کنش باید رعایت شود.» به گفته وی، ۵۵ باره استاندارد برای صنعت خودرو گردآوری شده و سازمان ملی استاندارد اجرای این استانداردها را به طور جدی پیگیری می‌کند و با اختیارات وسیعی که دارد، تکاپو خطوط فرآوری را مهار و در چهره لزوم می‌تواند بخش‌هایی از خط فرآوری را تعطیل کند.
محمد شریعتمداری با پافشاری بر اینکه وزارتخانه همراه سازمان‌های پشتیبان پیرامون زیست، سلامت و امنیت مردم است، گفت: «بی‌گمان تولیدکنندگان هم در این زمینه همراه هستند. چراکه آنها برای مصرف، فرآوری می‌کنند و اگر بخواهیم فرآوری در کشور پا بگیرد، باید برای دم مصرف مطمئن برپایی کنیم و از پایه‌های مهم برپایی مصرف مطمئن، خوشنودی مردم از فروش و خدمات پس از فروش است.»
وی در زمینه کیفیت ارائه خدمات پس از فروش نیز پافشاری کرد: «در گستره ارائه خدمات پس از فروش قابل انکار نیست که ما همچنان در گام‌های ابتدایی کار هستیم و باید این قدم‌ها را گود‌تر و وسیع‌تر کنیم. خودروسازان نیز باید در اجرای این تکلیف ما را همراهی کنند.»

ایدرو دست اندرکار صنعت خودرو در کشور
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی با پافشاری بر اینکه صنعت خودرو پس از نفت نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور دارد، گفت: «برای افزایش کیفیت در صنعت خودرو، پروا به تکه‌سازی باید در دستور کار پیمان بگیرد.»
به گفته محمد شریعتمداری، ایدرو دست اندرکار گستره صنعت خودرو در کشور است و باید شرکت‌های خودروساز را به سوی فرآوری محصولات ایمن و با کیفیت بالا هدایت کند و در راستای این سیاست ستاد وزارت صنعت، معدن و بازرگانی ایدرو را همراهی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه جایگاه کنونی صنعت خودرو با تلاش و برنامه‌ریزی چندین ساله به هستی آمده، افزود: «ولی جا برای کار بیشتر به ویژه در گستره ایمنی خودرو هستی دارد که در این زمینه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید این جستار را باره پروا پیمان دهد و در برنامه‌های نیاکان خودرو‌سازان درونی این جستار را پیگیری کند.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام