سایت جامع خودرو در ایران


» رکورد مصرف بنزین شکسته شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

رکورد مصرف بنزین شکسته شد

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶


رکورد مصرف بنزین شکسته شد
مدیر تامین و پخش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رکوردشکنی مصرف بنزین در امسال در ۱۶ شهریورماه با میزان ۱۰۴.۷ میلیون لیتر تازه ها داد و گفت: تمهیدات لازم در راستای تامین سوخت برای بازگشت حجاج، آغاز سال تحصیلی و ماه رازدار در نظر گرفته شده است.

سید محمدرضا موسوی‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، در باره میانگین مصرف بنزین در امسال، اظهار کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین در امسال ۸۱ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده که این میزان نسبت به مدت همانند سال گذشته (۷۴.۹ میلیون لیتر) ۸.۴ درصد رشد داشته است. رشد مصرف بنزین در شهریورماه امسال نسبت به شهریورماه گذشته ۹.۶ بوده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شد میزان مصرف بنزین در امسال ۵.۵ درصد رشد داشته باشد، ولی این میزان به ۸.۴ درصد رسید که عوامل زیادی از دسته گشایش‌های پس از برجام، افزایش فرآوری و واردات خودرو، ارتقای سطح مالی مردم و غیره در افزایش میزان مصرف کارایی داشته‌اند.

مدیر تامین و پخش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پیوستگی با اشاره به گنجایش سی ان جی در کشور، گفت: در کشور بیش از ۴۰ میلیون مترمکعب در روز گنجایش سی ان جی هستی دارد که تنها ۵۰ درصد هنگام یعنی نزدیک ۲۱ میلیون مترمکعب سی ان جی در روز باره کاربرد پیمان می‌گیرد.

موسوی‌خواه در باره بیشترین میزان مصرف بنزین در سال ۱۳۹۶، اظهار کرد: میزان مصرف بنزین در شانزدهم شهریورماه با ۱۰۴.۷ میلیون لیتر رکورد زد. پیش ازاین بیشترین میزان مصرف بنزین در ۱۲ فروردین‌ماه و به میزان ۱۰۲.۴ میلیون لیتر بود.

مدیر تامین و پخش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بازگشت حجاج به کشور، گفت: از امروز گواه بازگشت حجاج به کشور خواهیم بود که دراین راستا سوخت هوایی تامین شده است. میانگین مصرف سوخت هوایی از ابتدای سال ۵.۲ میلیون لیتر و در شهریورماه ۵.۶ میلیون لیتر بوده است.

وی در پیوستگی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و آغاز روزها رازدار، پیوستگی داد: شایستن می‌رود میزان مصرف بنزین با آغاز سال تحصیلی و افزایش آمدوشد شهری نسبت به دیگر روزها افزایش یابد. از سوی دیگر در ماه رازدار گواه آمدوشد هیات‌های مذهبی خواهیم بود. در این راستا تامین سوخت گرمایشی و گاز آ برای هیات‌های مذهبی چهره گرفته است. میزان اندوخته سازی گاز آ نسبت به مدت همانند سال گذشته ۷۰ درصد بوده است.

موسوی‌خواه با بیان این که گاز آ در اقصی نقاط کشور اندوخته سازی شده است، تصریح کرد: در این راستا گاز آ در خراسان رضوی برای شرق کشور، در ساری برای شمال کشور، در اسپاهان و تهران برای مرکز کشور و در هرمزگان برای نیمروز کشور اندوخته سازی شده است.

مدیر تامین و پخش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان پافشاری کرد: در حال آماده اندوخته بنزین کشور کافی بوده و مشکلی در این راستا هستی ندارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام