سایت جامع خودرو در ایران


» پایان همکاری honda و مک‌لارن در مسابقات ساختاره یک ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


بازگشت honda به مسابقات ساختاره یک به واسطه همکاری هنگام‌ها با شرکت مک‌لارن از سال ۲۰۱۵ رقم خورد. ولی به انگیزه ها مختلفی از دسته عملکرد ناتوان و دشواری ها پرشمار، این همکاری جز شکست‌های پی‌درپی، ثمره‌ای برای مک‌لارن نداشت.

این همکاری از میانه ها سال ۲۰۱۷ بسیار شکننده شد؛ به گونه ای که نزدیک به قطع همکاری این دو شرکت معتبر حتمی به نظر می‌رسید. به ویژه زمانی که تازه ها همکاری مک‌لارن و renault به سرنویس جایگزین همکاری با شرکت honda و البته تنها گزینه پیش روی مک‌لارن در رسانه‌ها اعلام شد.

به گفته منابع معتبر، مک‌لارن و renault طی توافق خود پایبند شده‌اند تا به مدت ۳ سال با یکدیگر همکاری کنند و تا پایان سال ۲۰۲۰ که پایان دوره به کارگیری پیشرانه‌های معمول و رایج حال آماده در خودروهای ساختاره یک است، در کنار هم باشند.

honda mclaren

درک این درستی که مک‌لارن به واسطه همکاری با تیم renault و همچنین تیم ردبول، به دنبال برپایی پیشرانه‌های نیرومند با مشخصات فنی بالا است؛ کار چندان سختی نیست. این درحالی است که همزمان تیم ساختاره یک تورو روسو نیز همکاری خود را با renault قطع و به سمت honda گرایش پیدا کرده است. منابع خبری از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان تورو روسو و honda تازه ها داده‌اند. بدین ترتیب renault و نهوندا از گردونه مسابقات ساختاره یک بیرون نمی‌شوند و تنها با تغییر شریک خود، به دنبال اهداف جدیدی هستند.

به واسطه پیمان نامه renault-مک‌لارن، بسیاری معتقد هستند که حالا فرناندو آلونسوی اسپانیایی آسان‌تر پیمان نامه خود را با این تیم برای سال‌های آینده تمدید خواهد کرد. پیمان نامه کنونی وی تا پایان سال ۲۰۱۷ اعتبار دارد و هنوز آلونسو نسبت به تمدید هنگام اقدامی نکرده است.

میانه ها هفته جاری بود که رسانه‌ها تازه ها از گرایش renault به استخدام کارلوس سینز راننده تیم تورو روسو دادند. این تازه ها در پی اعلام قطع همکاری تیم دوم ردبول با renault درز کرد و این استخدام، جزئی از مفاد پیمان نامه میان این دو شرکت اعلام شد. هرچند هنوز مشخص نیست این راننده اسپانیایی چه زمانی تیم خود را تغییر خواهد داد.

به نظر می‌رسد کارلوس سینز باید تا پیش از پایان فصل جاری مسابقات ساختاره یک تصمیم خود مبنی بر تغییر تیم را علنی کند؛ ولی از گرایش شدید تیم تورو روسو به وی و تلاش همه جانبه هنگام‌ها در راستای تمدید پیمان نامه وی نیز نمی‌توان به سادگی گذشت. هنگام‌ها برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول مسابقات ساختاره یک حساب ویژه‌ای روی سینز باز کرده‌اند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام