سایت جامع خودرو در ایران


» نوشداروی دیرهنگام شورای چشم وهمچشمی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

نوشداروی دیرهنگام شورای چشم وهمچشمی

دسته بندی : خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶


نوشداروی دیرهنگام شورای چشم وهمچشمی
در روزهایی که بها خودروهای وارداتی به‌انگیزه سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و بازرگانی رشدی قابل‌پروا را تجربه کرده، شورای چشم وهمچشمی تازه به صرافت بررسی این ماجرا افتاده و کارشناسان خود را کارگزار بررسی انحصار احتمالی در بازار خودروهای بیگانه کشور کرده است.

ورود شورای چشم وهمچشمی به بازار خودروهای وارداتی و داستان صعود بها آنها در شرایطی است که پیش‌تر و در دوران اوج این ماجرا، رضا شیوا رئیس شورا سرنویس کرد این جستار در گستره کاری آنها نبوده و بنابراین به دم ورود نخواهند کرد.منظور از «دوران اوج» ولی روزهایی است که وزارت صنعت، معدن و بازرگانی (در دولت یازدهم) با حذف واردکنندگان متفرقه و در آینده با بستن سایت ثبت‌سفارش، مقدمات بروز انحصار در بازار وارداتی‌ها و همچنین صعود بها‌ها را فراهم آورد.به گزارش دنیای اقتصاد،اواخر سال گذشته بود که وزارت صنعت رسما نمایندگی‌های واردکننده متفرقه را کنار گذاشت تا نخستین قدم در گذرگاه انحصاری شدن بازار خودروهای وارداتی برداشته شود. با بسته‌شدن سایت ثبت‌سفارش در واپسین روزهای دولت یازدهم ولی دومین قدم در گذرگاه به هم ریختن سامان بازار وارداتی‌ها برداشته شد؛ به‌نحوی‌که تا به امروز گواه افزایش شدید بها خودروهای بیگانه در کشور هستیم.

در هر دو مقطع ولی با هستی انتظاراتی که از شورای چشم وهمچشمی برای ورود به ماجرا می‌رفت، این شورا سکوت کرد و برآیند اینکه اوضاع بازار خودروهای بیگانه به‌شدت به هم ریخت تا هم واردکننده‌ها متضرر شوند و هم مشتریان. حالا ولی شورای چشم وهمچشمی نوشداری پس از مرگ سهراب آورده و قصد دارد با بررسی رویدادها رخ داده در گذرگاه واردات خودرو و همچنین اوضاع کنونی بازار خودروهای بیگانه، آرامش و ثبات را به این بازار برگرداند.ان طور که رئیس شورای چشم وهمچشمی در گفت‌و‌گو با یکی از روزنامه‌های درونی سرنویس کرده، کارشناسان مرکز ملی چشم وهمچشمی مشغول بررسی رویدادها رخ داده در ماجرای واردات خودرو هستند و نتیجه بررسی‌ها به‌زودی اعلام خواهد شد. به گفته شیوا، اگر شورا به این نتیجه برسد که در بازار خودروهای وارداتی تمرکز و انحصار چهره گرفته، بر پایه اختیارات قانونی خود، اقدام به تنظیم دستورکار قیمتی برای این خودروها خواهد کرد.گفته‌های وی در شرایطی است که به اعتقاد کارشناسان، شورای چشم وهمچشمی بهتر بود از پیش درآمد (زمانی که وزارت صنعت اقدام به حذف متفرقه‌ها کرد) به بازار خودروهای وارداتی ورود و راهبند برپایی انحصار و صعود شدید بها‌ها می‌شد. به گفته آنها، شورای چشم وهمچشمی باید درمان واقعه را پیش از وقوع می‌کرد، نه حالا که بازار وارداتی‌ها به هم ریخته و بها‌ها به گفته خود شیوا بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام