سایت جامع خودرو در ایران


» بنز صنعت خودروی ایران را متحول می‌کند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

بنز صنعت خودروی ایران را متحول می‌کند؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶


بنز صنعت خودروی ایران را متحول می‌کند؟
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برنامه‌ریزی چهره گرفته برای همکاری مشترک با خودروسازان مطرح جهان به‌ویژه مرسدس مایه متحول شدن صنعت خودروی ایران خواهد شد.
به گزارش ایسنا،شهرام آزادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مرسدس در رده چند خودروساز تراز(همانند ترازو) نخست جهان پیمان دارد که توانسته با کیفیت‌ترین خودروها را با بالاترین سطح فناوری فرآوری و عرضه کند.
وی با بیان اینکه صنعت خودروی ایران در شرایط کنونی بیش از هر چیزی به وابستگی با خودروسازان مطرح جهانی و انتقال فناوری نیاز دارد، خاطرنشان کرد: بدبختانه شوربختانه در دهه ۸۰ در درازا دولتهای نهم و دهم صنعت خودروی ایران درجا زد و رخداد خاصی در این صنعت نیافتاد.
این کارشناس صنعت خودرو پیوستگی داد: صنعت خودرو در دوران دولتهای نهم و دهم یک دهه زرین برای گسترش و پیشرفت را از دست داد هنگام هم در شرایطی که در همین ۱۰ سال رقبای ما در کشورهای در حال گسترش به ویژه چین، برزیل و هند پیشرفت زیادی در صنعت خودرو داشتند.
وی افزود: در هنگام ۱۰ سال تنها پیشرفت ما در صنعت خودرو در گسترش زیرساختهای فیزیکی و برپایی سایتهای تولیدی جدید بود ولی از مسئله اصلی که انتقال فناوری و گسترش محصولات با به کارگیری توان درونی بود غفلت شد.
آزادی با بیان اینکه خوشبختانه در دولت یازدهم آسیب‌شناسی صنعت خودرو به درستی انجام و دو جستار محوری وابستگی با خودروسازان مطرح جهانی و گسترش محصولات با به کارگیری توان درونی در دستور کار پیمان گرفت، خاطرنشان کرد: تحت کارایی اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته صنعت خودروی ایران هم‌اکنون از انرزوا و رکود گذشته بیرون شده و توانسته با برقراری وابستگی و همکاری با خودروسازان مطرح جهان از آنگونه peugeot و citroen گام‌هایی در راستای دستیابی به فناوری روز فرآوری خودرو در جهان و گسترش محصولات درونی بردارد.
وی تصریح کرد: این اقدامات باید در دولت دوازدهم نیز به همین شکل پیوستگی یافته و همکاری‌ها با خودروسازان مطرح جهانی گسترش یابد که در این زمینه پیمان نامه منعقد شده پسین با شرکت مرسدس برای برپایی شرکت مشترک تولیدی در ایران تازه ترین دستاورد دولت دوازدهم در صنعت خودرو است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام