سایت جامع خودرو در ایران


» وعده های تکراری باز شدن ثبت سفارش خودرو و بها هایی که گران می شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


وعده های تکراری باز شدن ثبت سفارش خودرو و بها هایی که گران می شود
در حالی خسروتاج رئیس سازمان گسترش بازرگانی چندی پیش از باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو آنهم طی یک هفته آگاهی ها داده بود که پژوهنده یا پژوهشگر نشده در این شرایط نابسامان این وعده‌ها خود عاملی شده تا گونه ها خودروهای وارداتی در بازار با رشد بها روبه رو شوند.
به گزارش انجمن صنفی کافرمایی وارد کنندگان خودرو به نقل از تسنیم ، سه ماه از بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو می‌گذرد و هنوز خبری از مدیریت این جستار و رفع سرگردانی مردم نیست. البته از همان هفته نخست بسته شدن سایت، وزیر صنعت از این جستار اظهار بی‌اطلاعی کرد ولی پس از چند روز مسئولین سازمان گسترش بازرگانی اعلام کردند که سایت ثبت سفارش خودرو به انگیزه آمارگیری فصلی و همچنین بارگذاری‌ تعرفه‌های واردات خودرو چندی است که بسته شده و به محض پایان یافتن کارهای یادشده مجدداً سایت ثبت سفارش واردات خودرو باز می‌شود.
ولی با گذشت یک ماه از بی برنامگی مردم در پایان خسروتاج با رد این جستار که دشوار ثبت سفارش واردات خودرو ربطی به انتقال داده ها و به روزرسانی سایت دم ندارد، گفت: ” از آنجا که می‌خواستیم بر پایه دستورکار جدید واردات خودرو و شفافیت واردات جنبش کنیم جلوی ثبت سفارش را گرفتیم و هر زمان دم بخشنامه در دولت تصویب شد پروانه واردات خودرو را خواهیم داد. بر همین بنیاد ثبت سفارش واردات خودرو تا زمان تصویب طرح ساماندهی واردات خودرو در دولت باز نخواهد شد”.
وی تأکید کرد که در دستورکار جدید بحث نمایندگی رسمی شرکت ها، به کارگیری گنجایش فرآوری تو یا درون،مشخص بودن واردکنندگان خودرو و تعهداتی که واردکنندگان خودرو باید انجام دهند قید شده است. براساس طرحی که از سوی وزارت صنعت آماده و به دولت ارسال شده است، واردات خودرو وابسته به کاربرد ۵۰ درصدی از ارز صادرکنندگان خواهد بود.
در حال آماده دو ماه از اظهارنظر خسروتاج رئیس سازمان گسترش بازرگانی می‌گذرد ولی نه تنها گشایشی در رفع دشوار سایت ثبت سفارش به هستی نیامده بلکه هر روز مسئولین تنها وعده داده و خبری از اجرایی شدن یک سیاست مؤثر برای رفع دشوار بازار خودروهای وارداتی نیست.
البته در این شرایط نابسامان این وعده‌ها خود عاملی شده تا گونه ها خودروهای وارداتی در بازار با رشد بها روبه رو شوند، حتی برخی خودروها را دپو کرده و چشم براه افزایش بها بیشتر محصولات و یا تعیین تکلیف اوضاع بازار هستند. نکته قابل پروا سکوت سازمان پشتیبانی به سرنویس مجری ناظر بر چگونگی بازار خودروهای وارداتی است. به گونه ای که نه تنها در این رابطه اظهارنظری نکرده بلکه اقدامی را هم برای ساماندهی بازار خودروهای وارداتی انجام نمی‌دهد.
به تازگیً هم خسروتاج در وعده جدید خود گفته که “سایت ثبت سفارش خودرو کمتر از یک هفته دیگر باز خواهد شد”. این اظهارنظر درحالی مطرح می شود که هنوز طرح جدید ساماندهی واردات خودرو به تصویب وزیر صنعت هم نرسیده چه برسد به تأییده هیأت دولت.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام