سایت جامع خودرو در ایران


» ایمنی سرنشینان، نخستینگی نخست mvm ایکس۲۲ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

ایمنی سرنشینان، نخستینگی نخست mvm ایکس۲۲

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶


ایمنی سرنشینان، نخستینگی نخست mvm ایکس22
شرکت خودرو سازی chery چین در حالی بیستمین سال راه اندازی خود را پشت سر می‌گذارد که با عرضه تازه ترین محصولات مفهومی در رویدادهای میان‌المللی همچون نمایشگاه خودرو فرانکفورت حضور خود را بعنوان یکی از قوت های خودروسازی بزرگ و جهانی تثبیت کرده است.

بی‌شک پیشرفت تند chery حاصل یک برنامه ریزی ریزبین و دور اندیشانه مدیران این شرکت است. بکارگیری گردآور ایی از بهترین مهندسان و طراحان که پیشینه کار و جنبش در برند‌های مطرح جهان همچون BMW، GM، FORDدر کنار راه اندازی لابراتورها و مراکز پژوهش و گسترش گوناگون سبب گردیده تا chery به سرنویس خودروسازی مستقل راه پیشرفت و گسترش را با شتاب بپیماید. هستی بزرگترین مرکز آزمایش ایمنی و بسیاری لابراتورهای آزمایش و شهرک های صنعتی در تو یا درون گردآور chery همگی سرگذشت یا داستان از قوت و خواست این گردآور خودرو سازی دارد. خودرو های chery در بیش از ۸۰ بازار فرامرزی حضور دارد و توانسته‌اند شرایط آزمایش گوناگون را با کامیابی و بر بنیاد نیاز بازهای گوناگون بپیماید.
در سال های بازپسین به تازگی راهبرد chery تمرکز بر روی خودرو های شاسی بلند و جوان گرا قرارداده شده است. خودرو تیگو ۳ ایکس که در بازار ایران با نام ایکس۲۲ عرضه شده است نخستین ایده chery برای جذب جوان‌ها به یک شاسی بلند جمع و جور و پرنشاط بود. حاصل سالها تجربه در ساخت خودرو های هاچ‌بک و شاسی بلند همانند مدل تیگو۳ ( ایکس۳۳ اس) در ایکس۲۲ بروز و پیدایش کرد تا یک شاسی بلند دوست داشتنی، کارا و ایمن به بازار عرضه گردد. mvm ایکس ۲۲ نیز بعنوان یک فرآورده کامیاب این سیستم در کشورهای گوناگون در حال فرآوری و عرضه است. محصولی که حاصل تفکر سیستم پژوهش و گسترش و نیازسنجی بازارهای گوناگون بوده و تحت آزمایش های گوناگون با شرایط آزمایشگاهی و آزمایش های گوناگون در شرایط حقیق و طبیعی، دربرگیرنده آزمایش با سرعت بالا، آزمایش دوام، آزمایش لغزش، آزمایش در دمای غیر معمول بالا، آزمایش در دمای غیر معمول زیر صفر درجه و … واقع شده و رویهمرفته پیمایش ۱/۱ میلیون کیلومتر را ثبت کرد تا نتیجه دم دریافت بیش از ۱۰۰ گواهی نامه و تاییدیه کیفیت در عملکرد از موسسات و استانداردهای گوناگون بوده است. در درازا کمتر از یک سال از زمان عرضه این شاسی بلند کوچک، پیشباز بی مانند و فروش بسیار بالای دم گواه این کامیابی بوده است.
بکارگیری تجربه و دانش فنی تکه سازان مطرح و کامیاب میان‌المللی همانند بوش، volvo، اِدشا، والِئو، لوک، مگنت‌مارلی و … از دیگر نقاط قوت ایکس۲۲ است. جهت اطمینان از عملکرد پسندیده قطعات گوناگون یک خودرو در شرایط گوناگون شاخص های متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. بطور اگزمپل برای مقال برای یک تکه ساده‌ایی همانند ماشین ۹۸ گاز، استانداردهایی از جهت کیفیت، روش‌های فرآوری، و همچنین الزامات حفظ ایمنی و سلامت سرنشینان گردآوری و اجرا می‌شود. برای نمونه استاندارد ECE R494 اتحادیه اروپا اشاره سر راست به حفظ ایمنی و سلامت در قسمت مچ، ساق پا و زانوی راننده دارد و از این بابت شکل فرآوری و شرایط لازم برای تصویر‌العمل لازم ماشین ۹۸ گاز را کالبدشناسی می‌کند، بطوری که در چهره نیاز در زمان بروز برخورد و نیاز به شکستگی این رویداد رخ داده تا از آسیب به راننده جلوگیری شود. همچنین تاییدیه های آزمایش برخورد و ایمنی در سطح استانداردهای C-NCAP و E-NCAP AOP شکسته شدن این تکه در زمان تصادفات احتمالی را بایسته دانسته است. لذا بخش پژوهش و گسترش خودرو سازی chery با به دیده داشتن نخستینگی های ایمنی به سرنویس یک بن در طراحی و تولیدات خود همواره این مهم را اجرا می‌کند، هرچند پیشروی کردن و بهبود پیوسته کیفیت قطعات نیز از آنگونه فرآیندهای در حال اجراء این بخش است. بخش های تضمین کیفیت نیز در همین راستا جهت اطمینان از فرآوری با کیفیت خودرو در کنار حفظ الزامات ایمنی از چهارچوب های تعیین شده استاندارد QC/T977 پیروری می‌کند. در این استاندارد بردباری نیرو تا ۹۰۰ نیوتن ( وزنی برابر ۹۰ کیلوگرم) بر ماشین ۹۸ گاز مجاز اعلام شده است، ماشین ۹۸ گاز بطور پیش فرض تا این میزان متحمل نیروهای ناگهانی و فشارهای وارد شده است ، ولی به محض وارد شدن نیرویی بیش از این نیرو را بعنوان یک نیروی برآمده از برخورد و عامل بخطر افتادن سلامت و ایمنی راننده تلقی کرده و در این چگونگی تکه را از چرخه کنش بیرون میکند( ماشین ۹۸ خواهد شکست). این حد مجاز و یا آستانه بردباری بعنوان یکی از بایسته ترین وظایف مهندسان طراح مطرح است. نکته ایی که در طرحی و تعیین میزان پایداری و چقرمگی بردباری و شکست پذیری تمام قطعات خودرویی در نظر گرفته می‌شود. شرکت chery با پروا به پسینیان معیارهای و استاندارد های تعیین شده جهانی ، سیستم های فرآوری خود را همسو ساخته و کوشش در حفظ ایمنی و ارگونومی محصولات خود دارد. اتفاقی که در پسینیان محصولات مفهومی chery بعنوان دستاورد های تحقیاتی و محصولات پدران این برند مطرح شده است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام