سایت جامع خودرو در ایران


» حواله «استپ‌وی» چند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

حواله «استپ‌وی» چند؟

دسته بندی : اخبار عادی ، استپ وی ، پارس خودرو ، خودرو ، ساندرو تاریخ : پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


به گزارش اخبارخودرو به نقل از دنیای اقتصاد،  هرچند سایپا پیش‌تر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که بر پایه اقدامات بازدارنده، راهبند از برپایی فضای دلالی در پیش فروش شهریورماه استپ وی خواهد شد، ولی از دو روز گذشته سایت‌های مجازی فروش کالا همچون «دیوار» و «باما» بها‌های جدیدی برای حواله این خودروی فرانسوی اعلام کردند. در این سایت‌ها بها حواله‌ای استپ وی خودکار عموما تا ۵ میلیون تومان نیز افزایش یافته و دلچسب اینکه برخی انتقال این خودرو را در نمایندگی‌های سایپا وعده داده‌اند موضوعی که سایپا پیش تر سرنویس کرده بود که با هنگام برخورد شدید خواهد کرد.

 

مطابق اعلام شرکت سایپا یکشنبه گذشته پیش‌فروش خودروی استپ وی آغاز شد این در شرایطی است که به‌انگیزه شدامد چندی از مشتریان توانا به ثبت‌نام نشدند. در همین حال این مشتریان با مراجعه به نمایندگی‌‌های رسمی سایپا، از آنها برای ثبت‌نام کمک خواستند. در این زمینه خبرگزاری فارس مدعی است که برخی از نمایندگی‌ها به‌ازای دریافت یک تا دو میلیون تومان از مردم پیش‌خرید این خودرو را انجام می‌دادند، در حالی که این جستار قانونی نبوده و تخلف محسوب می‌شود. ولی از دو روز گذشته برخی از سایت‌های فروش کالا نیز در این زمینه پرکار شده و اقدام به فروش حواله‌های این خودرو کرده‌اند. بر پایه اعلام شرکت سایپا خرید خودروی استپ وی خودکار با پیش پرداخت ۲۷ میلیون تومان و دنده‌ای نیز ۲۴ میلیون تومان امکان‌پذیر بود حال آنکه در سایت‌های مجازی هم‌اکنون حواله فروش استپ وی خودکار میان ۳۱ تا ۳۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد و حواله مدل دنده‌ای این خودرو نیز میان ۲۷ تا ۳۰ میلیون تومان بها دارد.

با این حساب به‌نظر می‌رسد که به‌رغم تمهیدات سایپا برای جلوگیری از فضای دلالی فروش این خودرو باز هم واسطه‌گران جلوتر از مصرف‌کننده راستین خودروی یادشده را خریداری کرده‌اند. در همین حین رضا تقی‌زاده، دستیار بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا پیش‌تر اعلام کرده بود که «برای جلوگیری از کسب‌و‌کارهای حاشیه‌ای در پیش‌فروش ساندرو استپ وی، اقداماتی انجام شده که هر کدام به نوبه خود باز دارنده بود و از برپایی فضای دلالی جلوگیری کرد. تقی‌زاده پافشاری کرده بود که در گام نخست هر تن با یک کد ملی امکان ثبت‌نام دارد و امکان تکرار کد ملی در جریان ثبت‌نام نیست و در گام بعدی امکان خرید و فروش کاردکسی این خودرو میسر نیست؛ پس خرید و فروش در نمایندگی‌ها انجام نمی‌شود و پیامدها هر گونه خرید و فروش مشتریان بیرون از چار چوب نمایندگی‌ها متوجه سایپا نخواهد بود.» اظهار ات تقی‌زاده در شرایطی است که در سایت‌های فروش سرنویس شده که به‌انگیزه عدم سازش در نمایندگی‌ها وکالت تام در پیشگاه داده می‌شود؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد عوامل بازدارنده سایپا در این زمینه خیلی اثرگذار نبوده است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام