سایت جامع خودرو در ایران


» ۱۴ خودروی قابل اطمینان در بازار جهانی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

۱۴ خودروی قابل اطمینان در بازار جهانی

دسته بندی : خودرو تاریخ : پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶


۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
در اینجا به شناسایی ۱۴ خودروی مینی van، وانت پیکاپ و شاسی‌بلند خواهیم پرداخت که در میان رقبای خود بالاترین میزان قابلیت اطمینان و دوام را دارند.
نخستین نکته‌ی نغز در فهرستی که امروز در کمر بستن شما پیمان می‌دهیم، حضور ۶ خودرو از toyota و یک مدل، lexus است که به‌نوعی کیفیت بالای محصولات toyota را نشان می‌دهد. امروزه آمارها نشان می‌دهند که زمان ازآنش یک خودرو به‌طور میانه چیزی در نزدیک ۶.۵ سال است و بدین سان قابلیت اطمینان یک فرآورده برای مالک خود اهمیت زیادی دارد؛ به‌خصوص در میان افرادی که مالک خودروهای وانت‌بار و صنعتی هستند. در اینجا به ۱۴ خودرو خواهیم پرداخت که قابلیت اطمینان گردآور‌ی فنی دم‌ها بدست نهاد‌ی آمریکایی J.D.Power باره بررسی پیمان گرفته است. برای جمع‌آوری اطلاعات درباره میزان اطمینان نسبت به این خودروها جی دی پاور اقدام به نظرسنجی از بیش از ۳۵ هزار تن در مدت‌زمان ۳ ساله کرده است تا بتواند قابل‌اطمینان‌ترین خودروهای موجود در بازار را شناسایی کند.
به گزارش زومیت toyota و زیرمجموعه‌ی لوکسش یعنی lexus کم وبیش نیمی از این لیست را به خود وابستگی داده‌اند. البته کسانی که سال‌ها مالک خودروهای toyota بوده‌اند، به این نکته باورپذیری دارند که کیفیت محصولات این شرکت به‌خصوص در سال‌های تازه نسبت به پیش افت کرده است، به‌خصوص در بخش‌هایی چون سیستم آگاهی‌رسانی و سرگرمی تاچ اسکرین؛ بااین‌هستی همچنان پیمان گرفتن شمار زیادی toyota در این لیست دور از چشمداشت نبود.
۱. بی‌ام‌و X3
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این خودرو در بخش قابلیت اطمینان نمره‌ی متوسطی را از JD Power دریافت کرده است بااین‌هستی بی‌ام‌و X3 تنها خودروی کلاس خود است که توانسته درباره اطمینان گردآور‌ی فنی چنین امتیازی داشته باشد. شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از دوام کابین خودرو و بدنه‌ی دم نیز خوشنودی داشتند. البته کانسیومر ریپورت (بنیاد مربوط به تجربه‌ی مصرف‌کنندگان) در سال ۲۰۱۴ به بخش الکترونیکی و سیستم تهویه‌ی دلنشین این خودرو امتیاز کمی داده بود؛ ولی درباره دوام کلی امتیازی بالاتر از میانه را دریافت کرد.
۲. chevrolet سیلورادو
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این خودرو که سرنویس بهترین پیکاپ سنگین سال ۲۰۱۴ را نیز در کارنامه‌ی خود دارد، در چهار مدل گوناگون عرضه می‌شود و توانسته است نظر مثبت جی دی پاور را درباره قابلیت اطمینان بالای گردآور‌ی فنی خود جلب کند. جنرال موتورز chevrolet سیلورادو را با نام جی ام سی سیرا نیز عرضه می‌کند و گرچه این دو خودرو از نظر فنی کاملا همانند با یکدیگر هستند ولی جی ام سی سیرا در بخش کابین و بدنه‌ی خود رتبه‌ای پایین‌تر از حد میانه به دست آورده است.
کانسیومر ریپورت نیز در نظرسنجی سال ۲۰۱۴ خود انتقاداتی نسبت به رایانه موتور سیکلت، دسته‌موتورها، تسمه‌ها و مخصوصا نشتی روغن‌موتور سیکلت به این خودرو وارد کرده بود.
۳. جی ام سی یوکان
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
جی ام سی یوکان نیز به‌نوعی برادر ناتنی chevrolet تاهو به شمار می‌رود و از نظر فنی با دم یکسان است. این خودرو در بخش نیرومحرکه‌ی خود توانسته نمره‌ی بسیار خوب ۴ از ۵ را از جی دی پاور دریافت کند و برای کابین و کیفیت متریال اتاق نیز نمره‌ای میانه دریافت کرده است، البته این در حالی است که chevrolet تاهو در همین بخش‌ها امتیاز بسیار بالایی کسب کرده است. رویهمرفته باید گفت هر دو خودرو کامیاب به کسب نمره‌ی کلی خوبی در بخش قابلیت اطمینان شده‌اند. کانسیومر ریپورت نیز در سال ۲۰۱۵ نمره‌ی خوبی به تاهو و یوکان داده و تنها به بروز دشواری ها جزئی در بخش انتقال نیروی این خودروها اشاره کرده بود.
۴. honda ریجلاین
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این کلاس از وانت‌های کوچک در سال ۲۰۱۴ دربرگیرنده toyota تاکوما، nissan فرونتیر و honda ریجلاین بودند که در میان دم‌ها honda ریجلاین که در ریشه بر بنیاد یک خودروی کراس‌اوور ساخته شده است، توانست بالاترین نمره را دریافت کند. این خودرو همچنین کامیاب به دریافت بالاترین رتبه‌ی قابلیت اطمینان از کانسیومر ریپورت شد و تنها بخشی که در دم رتبه‌ی میانه دریافت کرد مربوط به سیستم تعلیق بود. ذکر این نکته نیز قابل پروا است که honda فرآوری این خودرو را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ متوقف کرده بو؛د ولی برای سال ۲۰۱۷ مدل جدید این خودرو را با نیروهای فنی یکسان با پیش فرآوری و به بازار عرضه کرد.
۵. hyundai توسان
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
hyundai توسان جدید کامیاب به کسب رتبه‌ی بالایی از جی دی پاور شد و تنها بخشی که در دم امتیاز کمی کسب کرد کابین بود. کانسیومر ریپورت نیز با هستی اعلام بروز مشکلاتی در سیستم تعلیق و سیستم برق این خودرو، ۵ ستاره در بخش قابلیت اطمینان به توسان جدید داده است. توسان از سال ۲۰۱۶ دارای طراحی کاملا جدیدی شده و جزو خودروهایی است که کانسیومر ریپورت خرید دم را پیشنهاد کرده است.
۶. lexus RX
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
شاسی‌بلند لوکس سایز میانه lexus توانسته است بالاترین رتبه‌ی قابلیت اطمینان را از جی دی پاور دریافت کند و تنها به بروز دشواری ها بسیار کوچکی در عایق‌بندی کابین و سروصدای این خودرو اشاره شده است. دودمان جدید این خودرو از سال ۲۰۱۶ در بازار حضور دارد و کانسیومر ریپورت دم را به‌سرنویس یک خودروی قابل اطمینان پیشنهاد کرده است.
۷. kia اسپرتیج
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این کراس‌اوور کامپکت کره‌ای در بخش فنی خود توانسته است رتبه‌ی خوبی از جی دی پاور دریافت کند؛ البته در بخش ساز و برگ و امکانات، اسپرتیج رتبه‌ی پایین‌تر از میانه دریافت کرده است. مدل ۲۰۱۴ این خودرو بدست کانسیومر ریپورت بررسی نشده بود؛ ولی مدل ۲۰۱۶ دم جزو خودروهایی است که خرید دم پیشنهاد می‌شود.
۸. nissan مورانو
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
مورانو شاسی‌بلند سایز میانه nissan است که همیشه نمره‌ی بالایی در بخش قابلیت اطمینان گردآور‌ی فنی دریافت کرده است. البته افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند خوشنودی بالایی از کابین و تو یا درون خودرو نداشتند. مدل جدید این خودرو که از سال ۲۰۱۵ در بازار حضور دارد نیز بررسی شده است. کانسیومر ریپورت نیز رتبه‌ی خوبی به مورانو داده ؛ ولی به بروز اشکالاتی در رنگ بدنه، سروصدای کابین و ایرادات الکترونیکی جزئی در این خودرو اشاره کرده است.
۹. toyota ۴Runner
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این خودرو یک SUV تمام‌عیار برای عبور از مسیرهای ناهموار است که روی شاسی یک وانت گسترش پیدا کرده است. toyota فوررانر گرچه در بخش قابلیت اطمینان امکانات خودرو نمره‌ای پایین‌تر از میانه کسب کرده است که انگیزه دم‌، سیستم ارتباطی و سرگرمی معیوب toyota است؛ ولی بخش فنی دم قابلیت اطمینان بسیار بالایی دارد. کانسیومر ریپورت نیز به این شاسی‌بلند ۵ در، امتیاز بالایی اعطا کرده است.
۱۰. toyota FJ کروز
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
toyota اف جی کروزر با طراحی امروزین-کلاسیک خود تنها شاسی‌بلند کامپکتی است که توانسته چنین امتیازی کسب کند. این خودرو کم وبیش در همگی فاکتورهای جی دی پاور نمره‌ی بالایی کسب کرده و در زمینه‌ی قابلیت اطمینان امکانات خود نیز نمره‌ی ۴ از ۵ را دریافت کرده است.
کانسیومر ریپورت نیز به خاطر قابلیت اطمینان بالا و آمار خوشنودی خوبی که مشتریان این خودرو دارند، FJ کروزر را باره تمجید پیمان داده است ولی تازه ها بد این است که فرآوری این خودرو، با هستی اشتیاق بازار، از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است.
۱۱. toyota هایلندر
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این خودرو نیز از معدود شاسی‌بلندهای سایز میانه است که به خاطر قابلیت اطمینان بالای گردآور‌ی فنی خود بدست جی دی پاور باره ستایش پیمان گرفته‌اند. البته هایلندر در بخش مربوط به کابین امتیازی میانه کسب کرده و گناهکار اصلی دم همان صفحه‌نمایش لمسی است که toyota در خودروهای خود نصب می‌کند. کانسیومر ریپورت نیز به این خودرو امتیاز ۴ از ۵ داده است.
۱۲. toyota سینا
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
این خودروی مینی van توانسته است امتیاز بالایی برای قابلیت اطمینان بخش فنی و کیفیت کلی خود از جی دی پاور دریافت کند و برای کابین خود امتیاز ۳ از ۵ دریافت کرده است. کانسیومر ریپورت نیز toyota سینا را یک خودروی مطمئن شناسایی کرده که تنها ایراداتی جزئی در قسمت الکترونیکی دم هستی دارند.
۱۳. toyota تاندرا
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
toyota تاندرا یک وانت فول سایز است که در سال ۲۰۱۴ کاملا دگرگون شد و دودمان جدیدی از دم به بازار آمد. درحالی‌که ford F-150 نیز جزو خودروهای مطمئن بازار در این کلاس است و توانسته ۳ امتیاز از ۵ امتیاز کسب کند؛ ولی toyota تاندرا حتی امتیازی بالاتر از ford درباره قابلیت اطمینان دریافت کرده است. کانسیومر ریپورت نیز ضمن اینکه خرید مدل ۲۰۱۷ این خودرو را رهنمود کرده، دم را رویهمرفته خودرویی مطمئن شناسایی کرده است که سیستم سرگرمی دم کمی ایراد دارد.
۱۴. toyota Venza
۱۴ خودروی قابل اطمینان، در بازار جهانی
toyota ونزا یک کراس‌اوور با طراحی مانند به خودروهای واگن است که روی پلتفرم toyota کمری شکل گرفته است و توانسته است امتیاز بالایی از جی دی پاور دریافت کند. کانسیومر ریپورت نیز ضمن اشاره به دشواری ها الکترونیکی این خودرو که به سیستم سرگرمی دم مربوط می‌شود، دم را یکی از قابل‌اطمینان‌ترین خودروهای بازار می‌داند. البته فرآوری این خودرو از پایان سال ۲۰۱۵ متوقف شده است و بدین سان اگر خواهان یکی از دم‌ها هستید، باید به بازار خودروهای دست دوم رجوع کنید.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام