سایت جامع خودرو در ایران


» واردکنندگان و بازرگانان خودرو چشم براه خبرهای خوب باشند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


تکذیب تازه ها مربوط به دستورکار‌های جدید واردات خودرو در هفته گذشته

به گزارش تازه ها خودرو ، در چند روز پسین خبری در باره پهنه واردات خودرو و تصمیمات دولت برای واردکنندگان در دنیای مجازی منتشر شد که بر پایه پیگیری‌های گزارشگر «دنیای خودرو» این تازه ها از بنیاد دروغ بوده است و وزارت صنعت، معدن و بازرگانی به سرنویس نهاد مسئول و تعیین‌کننده قوانین، صحت هیچ کدام از این تازه ها را تایید نکرده است.

واردات خودرو

واردات خودرو

اخباری مبنی بر این مضمون منتشر شده که دستورالعملی جدید برای واردکنندگان خودرو ارائه شده است و در چشمداشت امضای اسحاق جهانگیری، دستیار نخست رئیس جمهور است.

بر بنیاد اطلاعاتی که رسانه‌ای شد تازه ها دستورکار جدید واردات خودرو با متنی منتشر شد که متن یادشده مربوط به دستورکار استوک بوده است و بردباری گردآوری دستورکار جدیدی برای واردات خودرو هستی دارد.

یکی از اخباری که منتشر شد و پس بدست مدیرکل دفتر آیین نامه صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و بازرگانی تکذیب شد، ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور سیکلت بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به ایران لغو شده بود .

همچنین بر بنیاد «دستورکار مدیریت واردات خودروهای سواری» انجام ثبت سفارش خودروهای سواری بدست نمایندگی‌های رسمی، بیشینه تا سقف سه هزار دستگاه مشروط بر اینکه ارزش دم از سقف ۱۰۰ میلیون دلار بالاتر نرود مجاز خواهد بود.

ولی علی علی‌آبادی فراهانی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و بازرگانی هیچ برنامه‌ای برای تغییر سنجه لوکس بودن خودروها از حجم موتور سیکلت بالای ۲۵۰۰ سی‌سی ندارد، افزود‌: «برای ساماندهی واردات خودرو به کشور، از چند ماه پیش دستور‌العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و بازرگانی به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی گسترش صادرات خودروهای ساخت تو یا درون و پشتیبانی از صنایع درونی را دنبال می‌کند.»

به گفته این مقام مسئول هیچ تصمیمی تاکنون در این زمینه دریافت نشده و هر مطلبی که در این زمینه منتشر شده صرفا شایعه بوده و قویا تکذیب می‌شود.

انجمن واردکنندگان از آغاز تازه ها لوکس‌ها را تکذیب کرد
از دیگر سو، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بر پایه گفت‌وگویی که با روزنامه «دنیای خودرو» داشت از آغاز صحت این ماجرا را از سوی انجمن واردکنندگان خودرو تکذیب کرد .

به گفته دادفر، شایعاتی پیرامون خبری دهان به دهان چرخید به این مضمون که هیات وزیران می‌خواهد مصوبه‌ای را تصویب کند که طی دم هر نماینده بتواند بیشینه سه هزار دستگاه وارد کند که ارزشش در نزدیک صد میلیون دلار باشد و اگر هرکسی بخواهد بیش از دم وارد کند باید جستار فرآوری را پیگیری کند .

این جستار اصلا برای ما قابل درک نبود. ما مطمئن بودیم این تازه ها شایعه است و به راستی با شناختی که از محمد شریعتمداری ،وزیر صنعت، معدن و بازرگانی داریم می‌دانستیم اصلا چنین موردی را تایید نمی‌کند. درستی این است با پروا به تجربه بازرگانی وزیر صنعت اندیشه می‌کنیم چنین روندی را پیوستگی بدهند و با خصوصیاتی که از وزیر صنعت سراغ داریم چنین دستورالعملی از زیر دست او رد نشده و نخواهد شد.
ماجرای خودروهای وارداتی وارد مرحله جدیدی شده است و با ورود وزیری که نگاه بازرگانی دارد بردباری شنیدن خبرهای خوش برای این پهنه هستی دارد. خبرهایی که شاید حاکی از بازگشت دوباره این بخش به چرخه اقتصادی مانند پیش است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام