سایت جامع خودرو در ایران


» جایگزین تندر ۹۰ از روسیه می‌آید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

جایگزین تندر ۹۰ از روسیه می‌آید

دسته بندی : اخبار عادی ، تندر 90 ، خودرو ، روسیه تاریخ : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶


به گزارش  اخبارخودرو به نقل از   باشگاه خبرنگاران جوان سال آینده دگرگونی ها بنیادین در صنعت خودرو رخ خواهد داد، چراکه با الزام سازمان استاندارد مبنی بر رعایت استانداردهای جدید خودرویی، شاید برخی از خودروها که فروش کمابیش خوبی هم در بازار دارند، حذف شوند و خودروسازان باید به اندیشه جایگزینی برای آنها باشند.

خودروهایی مانند خانواده pride، peugeot ۴۰۵، حتی تندر ۹۰ امکان برونرفت از بازار را دارند، چراکه شدنی است نتوانند استانداردها را پاس کنند و از هم اکنون گمانه زنی ها برای جایگزینی آنها مطرح شده است.

در سال‌های بازپسین به تازگی جایگزینی خودروهایی مثل pride یکی از دغدغه‌های اصلی بوده، چراکه بهره بزرگ‌ای در بازار خودرو داشته، باوجود آنکه تندر۹۰ هم از خودروهایی است که درخواست کننده زیادی دارد، ولی به پایان زندگی خود نزدیک شده است.

این خودرو به انگیزه فرسایش پایین، مصرف سوخت کم، جاداری و در پایان کیفیت بالا از اصلی ترین خودروهای لیست برگزیده بازار است.

گمانه زنی های زیادی برای جایگزینی تندر ۹۰ هستی دارد، ولی renault درباره جایگزین این خودرو اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است، بنابراین با نگاهی به لیست محصولات این برند در می‌یابیم که یکی از پرفروش ترین خودروهای تولیدی این خودروساز مدل وستا است و lada وستا در بازه قیمتی ۱۰ هزار دلاری پیمان می‌گیرد.

این خودرو به راستی با به کارگیری پلتفرم renault سیمبل فرآوری می شود و در سال ۲۰۱۵ جایگزین مدل پریورا شد. نغز است بدانید که پلتفرم B که وستا روی دم فرآوری می شود، ۴۴۱۰ میلی متر درازا، ۱۷۶۴ میلی متر پهنا و ۴۸۰ لیتر حجم صندوق عقب دارد. درازا محوری این خودرو نیز ۲۶۳۵ میلی متر است که از نظر ابعاد نیز همانندی جالبی به تندر ۹۰ دارد ، از این رو lada وستا در بخش فضای درونی و صندوق عقب کاملا با نیازهای بازار که امروز هم خوانی دارد.

با پروا به آنچه که در بالا ذکر شد، باید گفت: lada وستا یکی از مهمترین کاندیداهای renault در جایگزینی تندر۹۰ است. این خودرو درست در بازه قیمتی پیمان دارد که در چهره تو یا درون سازی قطعات و اعمال تغییراتی، می توان به راحتی تاج محبوبیت تندر۹۰ را بر سر بگذارد. هر چند در چهره حضور در بازار ایران، بها پایان یافته دم  نباید از مرز قیمتی بیش از ۱۰ هزار دلار برای مدل پایه عبور کند. از گوشه دیگر می توان گفت مدل دوگانه سوز این خودرو با پروا به پتانسیل های سوخت گاز در ایران و آلودگی هوا می تواند، گزینه بسیار خوبی برای ناوگان ترابری همگانی هم باشد.

گفتنی است اعمال استانداردهای ۸۳ گانه در سال ۹۷ بی گمان خودروهای زیادی را با چالش رو به رو خواهد کرد ولی renault نشان داده گام هایش آهسته است و حالا با امضای پیمان داد همکاری با ایدرو و یکی از شرکتهای ایرانی که سرمایه‌گذاری و  فرآوری سر راست را در تو یا درون به همراه دارد، باید این برند را بازیگر اصلی آینده  صنعت خودرو در ایران دانست.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام