سایت جامع خودرو در ایران


» آزمایش کامیون‌های نیمه خودران دایملر در آمریکا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


دایملر آزمایش کامیون‌های نیمه خودران خود در چندی از بزرگراه‌های اورگون و نوادای آمریکا را آغاز کرده است.


به لطف فناوری‌های خودران و ارتباطی محصولات دایملر، یک کامیون در بزرگراه کامیون دیگر را دنبال می‌کند. برنامه Platooning دایلمر به چم(cham ) جانشین شدن کامیون با راننده انسانی نیست بلکه با کاهش عوامل حواس‌پرتی به راننده‌ها کمک می‌کند.


هر کامیون نیمه خودران دایملر به همراه وابستگی خودرو به خودروی بر پایه وای فای آزمایش می‌شود. این سیستم به همراه کروز مهار تطبیقی، دستیار برونرفت خودرو از خط و دستیار ترمز پرکار کار می‌کند. زمانی که یک کامیون به دنبال کامیون دیگر جنبش می‌کند، به کارگیری وابستگی خودرو به خودرو به این چم(cham ) است که سیستم به‌طور خودکار می‌تواند به دگرگونی ها جاده در مدت دودهم تا سه‌دهم ثانیه واکنش نشان دهد. این زمان بسیار تند‌تر از زمان واکنش انسان است.


دایملر آزمایش فناوری‌های Platooning خود را در چندی از جاده‌های نوادا و اورگون آغاز کرده است. این کمپانی آلمانی تأییدیه رگلاتوری را از دپارتمان حمل‌ونقل اورگون برای آغاز آزمایش‌ها در جاده‌های همگانی دریافت کرده است.

Freighliner Inspiration Truck
Freighliner Inspiration Truck

اگرچه این فناوری پیشترً ایمنی استثنایی خود را نشان داده ولی رگلاتورهای آمریکا و اروپا کاربرد هنگام بدست راننده را به مصلحت نمی‌دانند. البته کمپانی می‌گوید آماده ارائه ویژگی‌های این سیستم به محض تغییر قوانین است.

Freighliner Inspiration Truckلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام