سایت جامع خودرو در ایران


» خودروهای درونی گران می‌شوند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷


رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو پاسخ داد

به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از ایسنا ،بلال امانی اظهار کرد: به طور طبیعی صنعت رابطه مستقیمی با فولاد، ورق و آهن‌آلات دارد، بر همین پای بست کوچک‌ترین تغییر بها در پهنه بها فلزات مایه خواهد شد که صنایع متعددی تحت کارایی پیمان گیرند.

وی پیوستگی داد: اکنون به دنبال دگرگونی ها چهره گرفته در بها آهن و فولاد، دشواری ها متعددی برای ما برپایی شده و بر همین پای بست پیشنهاداتی مبنی بر افزایش بها را مطرح کرده‌ایم ولی با پیشنهاد ما موافقت نشده است، در حالیکه وقتی بها آهن و فولاد افزایش پیدا می‌کند بها پایان یافته گونه ها خودرو و قطعات هنگام نیز دستخوش تغییر می‌شود.

رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو همچنین اظهار کرد: به هر روی اکنون با افزایش بها فلزات، چالش جدی برای ما برپایی شده و باور ما این است که باید مسئولان در این زمینه فکری برای بهبود شرایط داشته باشند. در دوره‌ای برای رونق‌دهی به بازار مسکن به طور دستوری بها فولاد افزایش پیدا کرد ولی این تصمیم ضربه جبران‌ناپذیری به ما وارد کرده است و بها پایان یافته‌مان را به شدت افزایش داده است.

امانی با بیان اینکه با هستی این حجم افزایش بها پیوستگی کار و جنبش در پهنه قطعات خودرو با دشواری‌های بسیار روبرو است، گفت: اکنون همکاران ما یا باید هزینه‌های خود را از سرمایه‌هایشان و پس‌اندازی که دارند تامین کنند یا دچار دشواری ها انبوه شوند. بی گمان چنین روندی برای بلند مدت پاسخ نداده و مایه می‌شود پس از دوره‌ای کوتاه یا تولیدات این بخش به طور کلی متوقف شود یا گواه به کارگیری کالاهایی با کیفیت پایین‌تر از این باشیم.

وی همچنین اظهار کرد: باید فکری کرد تا بها فولاد به حالت پیشین باز گردد. اکنون ما نمی‌توانیم کیفیت کار را کمتر از آنچه است کنیم چرا که به هر روی خودرو و ایمنی هنگام از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی باید به این نکته هستی داشت که کیفیت اتفاقی نیست و باید برای رسیدن به هنگام هزینه شود. اکنون اگر تولیدکنندگان ما سود لازم را نداشته باشند رغبتی برای انجام تولیدات بیشتر نخواهند داشت.

رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو پیوستگی داد: اکنون طی مدت کمتر از چند ماه بها فولاد رشدی قابل پروا پیدا کرده که این افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی بها مایه خواهد شد تا بها خودروها نیز در نزدیک ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا کند البته اکنون با این افزایش بها مخالفت می‌شود و همانطور که اشاره شد این جستار تبدیل به چالش جدی برای تکه‌سازان شده است ولی ما در رایزنی و گفتگو با خودروسازان بحث‌هایی را مبنی بر لزوم افزایش بها مطرح کرده‌ایم که البته خودروسازان نیز چشم براه واکنش بخش‌هایی مانند بورس هستند که آیا بر این پای بست شرایط افزایش بها هستی دارد یا آنکه باید فکری دیگر برای حل این دشوار داشت.

امانی در پایان با پافشاری بر اینکه لازم است استانداردهای خودروسازی و تکه‌سازی در تولیدات این بخش لحاظ شود، گفت: ما نمی‌توانیم کیفیت را از آنچه هست پایین‌تر بیاوریم و به ویژه در بخش بدنه به هیچ روی چنین امکانی هستی ندارد ولی حال باید دید که با شرایط پیش آمده مسئولان چه رویکردی داشته و چه راهکاری پیش‌روی ما پیمان خواهند داد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام