سایت جامع خودرو در ایران


» hummer افسانه‌ای هنوز زنده است! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

hummer افسانه‌ای هنوز زنده است!

دسته بندی : آفرود ، اخبار ، جنرال موتورز ، خودرو ، شاسی بلند تاریخ : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶


با پروا به اینکه جنرال موتورز برند hummer را بیش از ۷ سال پیش بازنشسته کرده، شاید با خودرو اندیشه کنید که این خودرو دیگر فرآوری نمی‌شود ولی در اشتباه هستید!


AM جنرال نه تنها hummer را فرآوری می‌کند بلکه سرعت فرآوری هنگام نیز بالاست. در راستی این کمپانی قراردادی به ارزش نیم میلیارد دلار برای فرآوری سفارش‌های جدید منعقد کرده است.

hummer H1
این پیمان نامه ۵۵۰ میلیون دلاری به خاطر فرآوری نزدیک ۳ هزار دستگاه از این مدل‌های نظامی است که به هم‌پیمانان آمریکا در سراسر جهان دربرگیرنده افغانستان، عراق، اوکراین، اردن، اسلوونی، بحرین، کلمبیا، بوسنی و کنیا فروخته می‌شوند.


بیشینه زمان این پیمان نامه ۵ ساله بوده و AM جنرال جزئیات هنگام را کمتر از یک ماه پیش و از پنتاگون به سرنویس بخشی از چارچوب فروش نظامی به بیرون دریافت کرده است. پیمان نامه کلی دربردارنده ۱۱۵۶۰ دستگاه خودرو بوده که شاید خیلی بسیار به نظر نرسد ولی میزان هنگام بیش از دو برابر H1 هایی است که جنرال موتورز با برند hummer فروخته است!


تازه ترین سفارش پنتاگون دربرگیرنده نزدیک همگی H1 های فروخته شده جنرال موتورز میان سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ است. این سال‌ها بهترین سال‌های hummer در بازار بوده و پیمان نامه جدید تنها برای نیروهای نظامی بیگانه است. هر خودرو بهای نزدیک ۱۹۰ هزار دلاری دارد.


البته این خودروها دیگر با برند hummer شناخته نمی‌شوند بلکه نام اختصاری HMMWV را دارند که اساساً همان هامری است که در سال ۱۹۹۲ عرضه شده و بعدتر با نام hummer H1 به بازار غیرنظامی عرضه شد. سلبریتی‌هایی چون آرنولد شوارتزنگر با خرید این خودرو مایه محبوبیت hummer شدند.

جنرال موتورز این برند را در سال ۱۹۹۹ خرید و مدل‌های کوچک‌تر hummer H2 و H3 را فرآوری کرد ولی این غول خودروسازی سرانجامً برند را به همراه برندهای pontiac، ساترن و ساب به انگیزه چالش در سال ۲۰۰۹ بازنشسته کرد.


AM جنرال ساخت HMMWV را برای کاربردهای نظامی پیوسته داده است. این کمپانی که در ایندیانا پیمان دارد پلتفرم تراک چندکاره‌ای را نیز ساخته که دربرگیرنده مدل MV-1 و R کلاس برای مرسدس می‌باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام