سایت جامع خودرو در ایران


» بی برنامگی مالکان خودروهای دوگانه سوز برای دریافت معاینه فنی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


با اعلام تعویق ۳ ماهه طرح معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز:

به گزارش اخبارخودرو به نقل از تسنیم، براساس هماهنگی‌ها پیمان بود طرح معاینه فنی خودروها با تغییر در استانداردهای آلاینگی و با هدف کاهش میزان آلودگی هوا درکلان شهرها اجرا شود به گونه ای که خودروهایی که برگه معاینه فنی نداشته باشند باید تاوان هایی را پرداخت کنند. با پروا به این جستار خودروسازان ملزم به دریافت معاینه فنی هستند ولی به تازگیً معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز با دشوار روبه رو شده همین فرمایش بر حجم دشواری ها مردم برای به کارگیری این خودروها افزود کرده است نکته دلچسب اینجاست کسی آماده نیست برگه معاینه فنی این خودروها را تمدید کند.

البته تسنیم با انتشار مطلبی در اوایل مهرماه جاری انگیزه این جستار را از مسؤلان مربوطه جویا شده بود ولی با گذشت بیش از دو هفته به تازگی قیصر مدیر اجرایی معاینه فنی سراسر کشور در این بستگی گفته است: براساس مصوبه هیئت وزیران مقرر شد خودروهای بالای ۶ سال سن علاوه بر معاینه فنی عادی، آزمایش هیدروایستاتیک که ویژه انباشتگاه گاز سی ان جی این خودروهاست نیز انجام شود ولی با پروا به اینکه زیرساخت های لازم برای اجرای این مصوبه فعلاً هستی ندارد دارندگان خودروهای دوگانه سوز می توانند در مرحله معاینه فنی عادی پذیرش شوند و سپس سه ماه فرصت دارند تا با مراجعه به مراکز آزمایش هیدرواستاتیک معاینه باره نظر را تهیه کنند.

قیصر با بیان اینکه هزینه آزمایش هیدرواستاتیک ۶۲ هزار تومان است افزود: صاحبان خودروهای دوگانه سوز در چهره مواجهه با هرگونه تخلفی می توانند به چهره ۲۴ ساعته با شماره ۶۹۹۸۲ با مرکز مدیریت معاینه فنی کشور در تماس باشند. همچنین برای نگریستن آدرس های این مراکز نیز باید به سایت سیمفا مراجعه کنند.

وی در باره خودروهای گازسوزی که به چهره کاربری و غیرقانونی دوگانه سوز شده اند افزود: از آبان ماه به خودروهایی که به چهره غیرقانونی و در تعمیرگاه های غیرمجاز دوگانه سوز شده اند معاینه فنی داده نمی شود و صاحبان آنها باید برای حل این جستار به مراجع قانونی مراجعه کنند.

با اعلام این جستار اذحام مردم در مراکز معاینه فنی افزایش پیدا کرده و مردم سرگردان و بلاتکیف نگران آمدوشد خود در سطح شهر با خودروهای دو گانه سوز هستند. حجم درخواست کننده به حدی است که شمار زیادی از مردم در لیست چشمداشت پیمان داشته و به آنها اعلام شده که تا زمان نوبت دهی باید صبر کنند . در این شرایط وقتی مردم در خیابان‌ها آمدوشد می کنند در مواجهه با افسران راهنمایی و رانندگی می گویند در لیست چشمداشت معاینه فنی هستیم . در این شرایط یا افسر قبول می کند و یا تاوان می‌نویسد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام