سایت جامع خودرو در ایران


» حباب قیمتی خودروهای وارداتی در بازار ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

حباب قیمتی خودروهای وارداتی در بازار

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶


به گزارش اخبارخودرو به نقل از دنیای اقتصاد، بدین سان، افزایش نرخ ارز مایه شده که بار دیگر بازار خودروهای وارداتی با نوسان قیمتی روبرو شود.آنگونه که نمایشگاهداران خودروی پایتخت می‌گویند، هر چند نرخ ارز، مولفه اثرگذاری بر بها خودروهای وارداتی است، ولی این عامل در کنار بسته بودن سایت ثبت‌سفارش مایه شده که بها‌ها به‌چهره حبابی افزایش پیدا کند. سایت ثبت‌سفارش از اواخر تیرماه امسال از سوی وزارت صنعت، معدن و بازرگانی بسته شده است؛ جو روانی برآمده از کاهش عرضه خودرو مایه افزایش حبابی بها خودروها در بازار شد؛ به‌طوری‌که بها خودروهای وارداتی میان ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان افزایش را به خود دید. در این میان ولی فعالان بازار همچنان از رکود پاییزی بازار خودروهای درونی آگاهی ها می‌دهند و اینکه داد و ستدها به پایین‌ترین سطح خود در امسال رسیده است. از آنجا که تقاضایی برای خرید خودرو در بازار نیست؛ بنابراین بها‌ها نیز ثبات خود را حفظ کرده‌اند. هر چه هست، نمایشگاهداران خودروی پایتخت معتقدند، رکودی که هم‌اکنون در بازار خودرو آغاز شده، تا هفته‌های آینده پیوستگی خواهد داشت.در این میان ولی انگار می‌شد که اقدام شهربانی راهور درخصوص توقف شماره‌گذاری برخی از خودروهای پرمصرف درونی منجر به افزایش بها‌ها شود حال آنکه با هستی کش‌وقوس‌های بسیاری که در این باره چهره گرفت این جستار تاثیری در بها خودروهای درونی نداشته است.

ثبات بها در بازار درونی‌ها
ولی به بازار برویم و ببینیم بها خودروها در هفته‌جاری چه نوسانی را تجربه کرده است. در حال آماده peugeot ۲۰۶ تیپ ۵ با بها ۳۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که این جستار نشان از ثبات بها این فرآورده طی هفته‌جاری دارد. همچنین مدل صندوقدار این خودرو نیز در حال آماده ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. از بازار peugeot ۴۰۵ هم آگاهی ها می‌رسد که این خودرو در حال آماده قیمتی برابر با ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارد. peugeot پارس نیز ثبات بها خود را حفظ کرده است و در حال آماده ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. ولی دیگر خودرویی که ثبات بها را طی هفته‌جاری تجربه کرده، runna است؛ به گفته فعالان بازار، این فرآورده هم‌اکنون ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بها دارد.در میان دیگر خودروهای درونی samand EF7 نیز همچنان ۳۲ میلیون تومان بها دارد و dena نیز ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

نگاهی به محصولات شرکت سایپا داشته باشیم؛ بها خودروهای این شرکت نیز در هفته‌جاری تغییری نداشته است به‌طوری‌که گونه ها pride نیز این ثبات بها خود را حفظ کرده‌اند؛ بر این بنیاد، در حال آماده pride مدل ۱۳۱ قیمتی برابر با ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد و pride ۱۱۱ هم ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. از بازار tiba هم آگاهی ها می‌رسد که این فرآورده نیز تغییر قیمتی نداشته است؛ بنابراین همچنان با بها ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.ولی نگاهی به بها خودروهای renault در بازار داشته باشیم؛ شرکت پارس‌خودرو در هفته‌جاری بها تندر ۹۰ تولیدی خود را به‌انگیزه تغییر گیربکس ۹۱۰ هزار تومان افزایش داد، بدین ترتیب هم‌اکنون تندر-۹۰ مدل E2 پارس‌خودرو قیمتی برابر با ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارد. آنگونه که گفته می‌شود، نبود درخواست و کاهش عرضه این فرآورده در بازار مایه شده که افزایش بها از سوی پارس‌خودرو تاثیری در بها محصولات کنونی نداشته باشد. در این میان ولی پارس‌تندر همچون هفته‌های گذشته ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود که این جستار نشان از ثبات بها این خودرو دارد. به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، تندر اتومات نیز با ثبات بها هم‌اکنون ۴۹ میلیون تومان بها دارد. ساندرو دنده اتومات نیز با ثبات قیمتی که در بازار داشته است در حال آماده ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

ادامه افزایش بها وارداتی‌ها
هنگام طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت می‌گویند، در حال آماده در کنار ادامه بسته بودن سایت ثبت‌سفارش، دگرگونی ها نرخ ارز مایه شده که بازار خودروهای وارداتی همچنان با افزایش بها روبرو‌ باشد. فعالان بازار پافشاری می‌کنند هر چند رکود سنگینی بر بازار خودرو حاکم است، ولی دگرگونی ها متعددی که در بازار این خودروها چهره گرفته است سبب شده که بها‌ها روند افزاینده داشته باشند.به گفته فعالان بازار، در حال آماده برای خرید هیوندایی سوناتای هیبرید باید ۱۸۴ میلیون تومان هزینه کرد که این جستار نشان می‌دهد خودرو موردنظر نزدیک چهار میلیون تومان افزایش بها را تجربه کرده است. hyundai توسان نیز دو میلیون تومان گران شده، بنابراین در حال آماده ۲۰۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود؛ برای خرید النترا نیز باید ۱۵۷ میلیون تومان هزینه کرد که این جستار از افزایش سه میلیون تومانی این خودرو سرگذشت یا داستان دارد.از سوی دیگر ولی kia سراتو هم از افزایش بها‌ها در امان نبوده و هفت میلیون تومان جهش را به خود دیده است. این فرآورده در حال آماده ۱۵۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در میان دیگر خودروهای وارداتی، kia اپتیما نیز دو میلیون تومان افزایش را تجربه کرده، به گونه ای که در حال آماده ۲۰۹ میلیون تومان بها دارد. به گفته فعالان بازار، lexus مدل NX نیز با افزایش سه میلیون تومانی در این هفته هم‌اکنون ۳۷۸ میلیون تومان بها دارد.

در این میان ولی سانتافه ثبات بها خود را حفظ کرده است و هم‌اکنون ۲۷۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. ولی از بازار kia اسپورتیج آگاهی ها می‌رسد این فرآورده پنج میلیون تومان افزایش بها داشته است و در حال آماده ۲۰۰ میلیون تومان بها دارد. toyota RAV4 هم اگرچه در هفته‌های دورتر افزایش قیمتی شدید را تجربه کرد، با این حال چند هفته‌ای است در بها ۲۶۰ میلیون تومانی خود ثابت مانده و گویا بیش از این کشش افزایش بها را ندارد. در میان دیگر خودروهای وارداتی ولی toyota مدل CHR که به گفته خیلی‌ها قیمتی غیر بخردانه در ایران دارد، هم‌اکنون ۲۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین nissan جوک نیز در مدل فول خود ۱۸۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و برای خرید مدل ایکس تریل هم باید ۲۶۰ میلیون تومان هزینه کرد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام