سایت جامع خودرو در ایران


» گفتگو با شرکت‌های ایتالیایی و فرانسوی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

گفتگو با شرکت‌های ایتالیایی و فرانسوی

دسته بندی : اخبار ویژه ، خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶


در کنفرانس میان‌المللی خودروسازی استانبول با حضور تکه‌سازان ایرانی چهره گرفت

به گزارش تازه ها خودرو ، کنفرانس جهانی خودروسازی با حضور مدیران‌عامل، مسئولان شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط از کشورهای گوناگون میان‌المللی روز گذشته در استانبول آغاز به کار کرد و طی دو روز تکاپو، امروز به کار خود پایان خواهد داد. انجمن سازندگان قطعات و گردآور‌های خودرو ایران به‌سرنویس نماینده ایران در این کنفرانس حضور دارد.

مازیار بیگلو

مازیار بیگلو

بر این بنیاد دبیر انجمن تکه‌سازان که به‌سرنویس نخستین سخنران در این کنفرانس جهانی گفتگو کرد، در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای خودرو» با روشنگری این مطلب که محورهای اصلی روز نخست این کنفرانس مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری و روز دوم مربوط به استارتاپ‌های جدید است، گفت: «چون ما همیشه در ایران به دنبال یافتن سرمایه‌گذار جدید بودیم، انجمن تشخیص داد شرکت در این کنفرانس احتمالا فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران بیگانه به سرنویس شرکای تولیدکنندگان ایرانی برپایی خواهد کرد.»

مازیار بیگلو در پیوسته با پافشاری بر اینکه باید پروا داشته باشیم خودروسازانی که وارد ایران شده‌اند و به دنبال خودکفایی در فرآوری محصولات هستند، بر پایه قانون باید از زنجیره تامین درونی کاربرد کنند، اظهار کرد: «این شرکت‌ها پافشاری دارند تکه‌سازانی که با آنها کار می‌کنند، از تکه‌سازان میان‌المللی خودشان باشند. بنابراین این کنفرانس فرصتی برپایی کرد تا بتوانیم شرایط این صنعت در ایران را از نخست شناسایی کنیم و در زمینه فرصت‌های موجود در صنعت خودرو و تکه‌سازی کشور برای آنها روشنگری دهیم تا بدین سان فرصت همکاری و همکاری در آینده نزدیک برپایی شود.»

وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی که انجمن برای شرکت در این کنفرانس داشت به خوبی در جریان است، پافشاری کرد: «ضمن اینکه ورکشاپی که بدست پیمان یزدان‌بخش، مسئول کمیسیون گسترش کسب‌و‌کار انجمن تکه‌سازان برگزار شد نیز با پیشباز بسیار زیادی روبرو شد و جزو پرجمعیت‌ترین ورکشاپ‌هایی بود که در این کنفرانس برگزار شد. جستار این ورکشاپ سرمایه‌گذاری در تکه‌سازی ایران است.»

وی با بیان اینکه بر خلاف آنچه چشمداشت می‌رفت، شمار محدودی از تکه‌سازان ایرانی در این کنفرانس آماده شدند، تصریح کرد: «از نزدیک ۱۰۰۰ شرکت عضو انجمن، تنها سه یا چهار شرکت در این کنفرانس حضور دارند. همچنین شرکت‌های پارت‌لاستیک، چکات، مافکو به اضافه افرادی از شرکت‌های سایپا، peugeot پارس‌خودرو، ماموت و… نیز شمار کمی از شرکت‌کنندگان ایرانی هستند.»

بیگلو با بیان اینکه به طبع شمار شرکت‌های ترک در این کنفرانس بسیار بسیار است، افزود: «شرکت‌کنندگان بیگانه دیگر، مرسدس‌بنز و volkswagen‌واگن از آلمان حضور قابل‌توجهی دارند. همچنین شرکت‌های آمریکایی، فرانسوی و… نیز در این گردهمایی میان‌المللی حضور دارند.»

دبیر انجمن تکه‌سازان با اشاره به اینکه چند تن از مدیران شرکت peugeot در کنفرانس خودروی استانبول حضور دارند، گفت: «با این‌حال شرکت renault در کنفرانس آماده نشد. ولی مرسدس‌بنز یا volkswagen‌واگن که از اسپانسرهای اصلی هم بودند، حضور پررنگی دارند و بدین سان سخنرانی، ورکشاپ و برنامه‌های گوناگون دیگری نیز داشتند.»

وی با اشاره به اینکه در نخستین‌روز کنفرانس با هستی کمبود وقت چند نشست میان تکه‌سازان ایرانی و چند شرکت بیگانه برگزار شد، اظهار کرد: «بدین سان اطلاعات مختلفی تبادل شده است و پس از این کنفرانس امیدواریم بتوانیم شمار زیادی از تکه‌سازان ایرانی را به این شرکت‌های بیگانه پیوسته کنیم. چون شرکت‌های ایتالیایی و فرانسوی گرایش زیادی به همکاری و همکاری با تولیدکنندگان ایرانی دارند.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام