سایت جامع خودرو در ایران


» تعیین تکلیف نوسازی تاکسی‌های فرسوده در هفته نیاکان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


به گزارش اخبارخودرو به نقل از ایسنا ، مرتضی ضامنی  با بیان اینکه طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ طی یک همکاری مشترک میان سازمان مدیریت و برنامه، بانک‌های عامل، وزارت کشور و باژگاه به مرحله اجرا درآمد، اظهار کرد: در این طرح مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان بها به مالکین تاکسی‌های فرسوده و مبلغ ۵۰ میلیون ریال برابر ارزش ریالی دو گواهی اسقاط بدست باژگاه به حساب خودروساز پرداخت می شود. همچنین مبلغ پنج میلیون ریال هم بابت لاشه خودرو به سرنویس آورده مالک تاکسی فرسوده لحاظ و به گفته ای جمع هنگام ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود که مابقی وجه را مالک تاکسی فرسوده پرداخت می‌کند که در پایان به تحویل و جایگزینی خودروی جدید منجر خواهد شد.

وی پیوستگی داد: این طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده به چهره طرح “کلید به کلید” اجرا می‌شود، یعنی مالک تاکسی فرسوده تا زمان تحویل خودروی جایگزین خودروی فرسوده‌اش را در برگزیدن دارد و کار و جنبش‌اش را انجام می‌دهد و به محض تحویل خودرو،در یک فرآیند سه چهار روزه  خودروی جایگزین به مالک تحویل داده می‌شود. در راستی این نخستین باری است که طرح “کلید به کلید” در طرح‌های نوسازی اجرا می‌شود.

به گفته وی، در این طرح بخشی از پنج میلیون تومانی که کمرگ قاعدتا بایستی کارسازی کند، پرداخت شده است. یعنی از ۵۵ هزار خودرویی که تا به امروز نوسازی کرده‌ایم ۱۰ هزار دستگاه را به حساب خودروساز کارسازی کرده و مابقی نیز باقی مانده است. این فرمایش مایه شد در یک ماه گذشته شرکت خودروساز صدور پیش فاکتور را متوقف کند و پیوستگی طرح را وابسته به پرداخت معوقات باژگاه کند.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به اینکه حدودیک ماه است که کار متوقف شده و نزدیک ۴۰۰۰ مالک خودروی فرسوده کلیه فرآیند اسقاط خودروی خود را انجام داده‌اند و چشم براه صدور پیش فاکتور بدست خودروساز هستند اظهارکرد: جستار را از راه کارگروه کاهش آلودگی هوا در دولت پیگیری و نشست خوبی را نیز با مسوولان مربوطه برگزار کردیم. همچنین با پروا به خبری که سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبنی بر تخصیص بخش دیگری از این پول به باژگاه دادند، مقرر شد در هفته نیاکان به چهره ویژه نشست‌ای با حضور باژگاه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و Iran KHodro برگزار  و تخصیص چهره گرفته به حساب شرکت خودروساز واریز شود.

ضامنی تصریح کرد: در نشست برگزار شده نماینده Iran KHodro تعهد داد تا چنانچه این دشوار در هفته آینده بر طرف شود در همان روز پیش فاکتورها صادر می‌شوند و طرح  نیز پیوستگی خواهد یافت. در راستی انتظارمان به سرنویس نماینده سازمان تاکسیرانی کشور این است که این طرح به چهره پیوسته پیوستگی داشته باشد و گواه وقفه‌ای در هنگام نباشیم.همچنین پیمان است نتیجه نشست هفته نیاکان به کارگروه کاهش آلودگی هوا در دولت اعلام شود.

وی در پیوستگی با اشاره به اینکه در کشور ۱۸۵ هزار تاکسی فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۶ داریم که از این شمار ۶۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را تا به امروز از رده بیرون کرده‌ایم، اظهارکرد: از این ۶۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده،۵۵ هزار دستگاه خودروی جایگزین تحویل داده شد و نزدیک ۶هزار دستگاه تاکسی اسقاط بدون جایگزین بودند . یعنی مالک تاکسی فرسوده با پروانه استانداری و شورای عالی شدامد،  این امکان برایش فراهم شد که خودرویش را اسقاط کند ولی خودروی جایگزین تحویل نگیرد.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری پیوستگی داد: نزدیک ۷۷ هزار تن در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از ابتدای این طرح یعنی بهمن ۹۲  نام نویسی کردند که از این شمار نزدیک ۶۸ هزار تن فرآیند نام نویسی را پیوستگی داده‌اند . ولی چندی نیزصرفا نام نویسی کرده‌اند که برای تکمیل ثبت‌نامشان زمانی گزین کردن داده ایم و چنانچه فرآیند نام نویسی را پیوستگی ندهند، ثبت نامشان تباه تلقی می‌شود و باید مجددا مراجعه کنند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام