سایت جامع خودرو در ایران


» دوئل مارکز و داوی در سرزمین سامورایی‌ها- پاداش‌بزرگ موتو جی پی ژاپن ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


آندره داویتسیوزو فاصله خود را با مارک مارکز در جدول امتیازات کم کرد و با بردن پاداش‌بزرگ ژاپن در روز بارانی پیست Motegi به فاصله ۱۱ امتیازی مارکز رسید.

پیکار به نبردی دوجانبه میان مدعیان قهرمانی تبدیل شد. مارکز که تا دور واپسین قهرمانی را در دست داشت، در پیچ ۱۱ از داوی عقب ماند و برد پاداش‌بزرگ ژاپن را به او واگذار کرد. همچون پیکار اتریش، مارکز تلاش کرد تا دوباره پیشتازی را به‌دست گیرد و در پیچ واپسین قصد پیشی داشت ولی به انگیزه سرعت بسیار، پیچ را پهن‌تر طی کرد و نتوانست از داوی پیشی بگیرد. درنهایت او با کشمکش ۲۴۹ هزار ثانیه دوم شد.

دنیلو پتروچی در ابتدای پیکار پیشتازی را در گزین کردن داشت و به لطف به کارگیری لاستیک‌های عقب بسیار نرم تا انتهای دور چهارم، ۱٫۹ ثانیه با تن دوم فاصله انداخته بود. ولی این ایتالیایی توانا به حفظ سرعت خود نبود و در دورهای ۱۳ و ۱۴، مارکز و داوی از او پیشی گرفتند.

اکنون پتروچی از چشم وهمچشمی بیرون شده بود، مارکز و داوی چشم وهمچشمی خوبی را با یکدیگر آغاز کرده بودند. پس از پیشی هر دو موتورسوار از پتروچی، فاصله مارکز و داوی نیم ثانیه بود. تا این‌که داوی در پیچ ۵ نوزدهمین دور، از مارکز پیشی گرفت و پیشتازی را از هنگام خود کرد.

داوی در انتهای هنگام دور ۸ دهم ثانیه از مارکز جلو افتاد. ولی بعدازآن مارکز خود را نزدیک کرد و ۳ دور مانده به پایان پیکار، از داوی پیشی گرفت تا این نمایش گیرا را جلوه‌ای بهتر بخشد. این دو موتورسوار دو بار دیگر در همان دور پیشتازی را به سود خود تغییر دادند. داوی در پیچ ۶ و مارکز ۳ پیچ پس این پیشی‌ها را گرفتند. تا دور واپسین به نظر می‌رسید مارکز برنده چشم وهمچشمی خواهد بود. ولی اشتباه او در این دور کار را برای داوی فرصت‌طلب آسان کرد تا فاصله امتیازی را به ۱۱ امتیاز کاهش دهد.

پتروچی رده سوم را حفظ کرد و با کشمکش ۱۰٫۳۰۸ ثانیه نسبت به موتورسوار دوکاتی از خط پایان گذشت.

آندره ایانونه و الکس رینز موتورسواران suzuki، بهترین نتیجه فصل خود را به‌دست آوردند و کار خود را در رده‌های چهارم و پنجم به پایان رساندند.

خورخه لورنزو که در دور نخست پیشتاز بود، به زود خود را در رده‌های انتهایی ۱۰ تن برتر یافت. او با عبور از یوهان زارکو به رده ششم رسید و پس از او نیز الیش اسپارگارو رده هفتم را از هنگام خود کرد.

زارکو در رده هشتم به کار خود پایان داد و وینیالز پس از او در رده نهم پیمان گرفت. ولنتینو روسی دیگر موتورسوار یاماها در دور ششم برخورد کرد و درحالی‌که در جایگاه نهم پیمان داشت از پیکار بیرون شد.

جدول پایانی پاداش‌بزرگ موتو جی پی ژاپن

 

سکوی نارنجی موتو جی پی در سرزمین آفتاب تابان

جدول قهرمانی موتو جی پی ۲۰۱۷ پس از گرندپری ژاپنلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام