سایت جامع خودرو در ایران


» نقاط ناتوانی و قوت آستون مارتین ونکوئیش اس 2018 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


یکی از بزرگان پهنه روزنامه‌نگاری خودرو همیشه می‌گفت: هر کسی باید کمینه یک مرتبه سوار خودرو V-12 بشود یا گونه‌ای از این گونه را خریداری نماید؛ ما معتقدیم که این سخن بیشتر با پیشرانه‌های V-12 تنفس طبیعی سنخیت دارد تا مدل توربوشارژ دم‌ها.
روی سخن ما در این نوشتار بیشتر به سمت پیشرانه‌ای ۶ لیتری معطوف است که در زیر پوشاک زیبای «آستون مارتین ونکوئیش اس ۲۰۱۸» خود را از نظرها پنهان نموده است. با بیرون شدن ونکوئیش از خط فرآوری، پیشرانهٔ V-12 تنفس طبیعی نیز به‌تدریج از پهنه زندگی بیرون خواهد شد، چراکه گام نهادن در راه گونه ها موتورهای توربوشارژر و الکتریکی، مسیری است که آستون مارتین قصد پیمودن دم را در سر می‌پروراند. پس فرصت را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا به بررسی نقاط ناتوانی و قوت این خودرو قشنگ بپردازیم.

آستون مارتین ونکوئیش

آستون مارتین ونکوئیش

نقاط قوت:

۱٫ باشگاه قوت:
آستون مارتین ونکوئیش
با فشردن ماشین ۹۸ گاز، هیولایی به قوت ۵۹۵ اسب بخار آزاد شده و برابر ۶۳۰ نیوتن-متر گشتاور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. برخلاف پیشرانه‌های مجهز به توربوشارژر، ردپایی از نوسان قوت در این موتور سیکلت دیده نمی‌شود و راننده خیلی زود یاد می‌گیرد که برای دستیابی به بیشینه قوت و گشتاور، بایستی چه مقدار به ماشین ۹۸ گاز فشار بیاورد. بازه زمانی برابر با ۳٫۵ ثانیه لازم است تا این خودرو از حالت سکون با شتاب ۹۶km/h برسد. با پیمان دادن گیربکس در دنده‌های سه و چهار، غرش پیشرانهٔ دوازده سیلندر، لرزه بر دل بدخواهان می‌افکند. تجربه به‌کارگیری این موتور سیکلت نیرومند، گونه صدا و یا احساسی که شما را درگیر خود می‌کند، به راستیً روح را نوازش می‌دهد.

۲- لذت آنالوگ
آستون مارتین ونکوئیش
گاهی اوقات اوج لذتی در فرمان هیدرولیک عادی هست که بهترین گونه ها الکترونیکی نیز توانا به اعطای دم نیستند و این دقیقاً همان حسی است که پشت فرمان ونکوئیش، از درون قلب غلیان می‌کند.

۳- اسپرت و GT:
آستون مارتین ونکوئیش
همان مقدار که رانندگی با ونکوئیش در یک جاده عالی، لذت‌بخش است به همان اندازه نیز با یک GT نیرومند طرف هستیم. در درازا آزادراه، رانندگی با این خودرو بسیار آسایش‌بخش بوده و منبع عظیمی از قوت، همواره برای آزاد شدن آماده است.

۴- زیبایی همیشگی:

طراحی این خودرو به راستیً زیباست؛ نه‌تنها ونکوئیش بلکه به‌طور عام کلیه محصولات آستون مارتین از زیبایی خدادادی برخوردارند. نگاه به این خودرو هیجان برانگیز است؛ با دم خطوط سیال و خوش‌فرمی که نما گیرا ونکوئیش را شکل داده‌اند، دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند.

نقاط ناتوانی:

۱- ناتوانی فناوری:

ونکوئیش چندان از نظر آی تی پیشرفته نیست، ولی سرنویس «کهنه» را نیز نمی‌توان اطلاق نمود. صفحه نمایشگر در کنسول میانی، کوچک است و گرافیک نامناسبی نیز دارد. به‌وسیله یک سری از دکمه‌ها مهار می‌شود که عملکردشان بسی ناامیدی را به دنبال خواهد داشت. حتی نمایشگر اطلاعات که در صفحه کیلومترشمار تعبیه شده نیز بسیار کهنه جلوه می‌نماید؛ با پروا به بها ۳۰۰ هزار دلاری این خودرو، بی گمانً انتظارات بیشتری از دم می‌رود.

۲-سکوت:

در دور موتور سیکلت زیر ۳۰۰۰rpm حتی با پرکار بودن حالت اسپرت، خبری از غرش زیبای پیشرانه نیست. البته با بالا بردن دور موتور سیکلت، حتماً صدای زیبای پیشرانه را درک خواهید نمود؛ ولی شاید شما هم مثل ما دلتان می‌خواهد که از همان ابتدای استارت، طنین گوش‌نواز موتور سیکلت ۱۲ سیلندر ونکوئیش، موسیقی روحتان باشد.

۳- پول بیشتر، پرفورمنس کمتر:

اگرچه که ونکوئیش یک خودروی قشنگ و نیرومند است ولی با بهای کمتر از ۳۱۲,۹۵۰ دلاری که بابت این خودرو پرداخت می‌کنید، توانا هستید تا سوپرکارهایی همانند audi R8، مک‌لارن ۵۷۰S و ۵۷۰GT یا porsche 911 توربو را خریداری نمایید که هم نسبت به ونکوئیش تند‌تر هستند و هم ارزانتر.

[دانلود ویدئو]
منبع: motortrendلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام