سایت جامع خودرو در ایران


» چالش تازه در صنعت تایر؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

چالش تازه در صنعت تایر؟

دسته بندی : اخبار عادی ، ایران‌ یاسا ، ایران‌یاسا ، تایر ، خودرو تاریخ : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶


به گزارش آگاهی ها خودرو ، گفته می‌شود چالش تازه در صنعت تایر کشور این‌بار گریبان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تایرهای دوچرخه و موتورسیکلت را گرفته است. می‌گویند ایران‌یاسا که پیش‌از این به‌سرنویس بزرگ‌ترین تولیدکننده تایرهای دوچرخه و موتورسیکلت مطرح بود، حال با چالش مالی روبرو شده است و شایعات زیادی درباره دشواری ها این گردآور بزرگ به گوش می‌رسد.

 

اگرچه هستی چالش در صنعت بیمار تایر کشور چندان شگفتی ندارد و مشکلاتی مانند سوددهی کم، نداشتن ثبات مدیریتی، نبود فروش پسندیده و غیره … مایه می‌شوند مدیران کارخانه‌های تولیدی تصمیم به تعطیلی کارخانه‌های خود بگیرند که بدبختانه شوربختانه چنین مشکلاتی مایه افت صنایع کشور خواهند.

همچنین چالش و تعطیلی کارخانه‌های صنعتی مانند تایر خودرو که جزو بیشترین تولیدات در خودروسازی کشور است، می‌تواند مایه مشکلاتی در این صنعت شود.

چندی پیش آگاهی ها ورشکستگی و تعطیلی شرکت کیان‌تایر به‌گوش رسید و گواه گردهمایی کارگران برای دریافت خواسته ها خود از این شرکت بودیم. اتفاقی که باید گفت چندان خوشایند نیست و این شرکت که از تولیدکنندگان کهنه در پهنه تولیدات تایر در کشور به‌شمار می‌رود، با چالش مالی شدید دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

بروز چنین اتفاقی می‎تواند آمار تولیدات صنعت تایر کشور را کاهش دهد. علاوه‌بر مشکلاتی که تعطیلی یک کارخانه تولیدی در صنعت به هستی می‌آورد، دشواری ها بزرگ‌تری را برپایی می‌کند که ازجمله آنها تعدیل نیروی انسانی و بیکار شدن صدها تن از کار صنعتی است.

با همه این تفاسیر در چند روز گذشته برخی منابع آگاهی ها از سوددهی پایین شرکت ایران‌یاسا و روبه‌رو شدن این شرکت با دشواری ها مالی دادند.

شرکت ایران‌یاسا یکی از شرکت‌های خوش‌نام در پهنه فرآوری تایرهای موتورسیکلت، تیوب و تایر دوچرخه است و نام خوش‌آوازه‌ای در این صنعت دارد.

ایران‌یاسا ازجمله تولیدکنندگانی است که در این صنعت کامیاب کنش کرده و تلاش می کند تا بهترین کیفیت را برای تایرهای موتورسیکلت خود در نظر بگیرد.

ایران‌یاسا

ایران‌یاسا

شایعه ورشکستگی شرکت ایران‌یاسا مایه شگفتی اهالی این صنعت شد و نزدیک به کمتر کسی باور می‌کرد شرکت ایران‌یاسا که تولیدات خوبی در چند سال تازه داشته و توانسته است نیاز بازار را تامین کند، حال ورشکسته شده و دیگر نمی‌تواند به تکاپو خود پیوسته دهد.

شرکت ایران‌یاسا، در زیر‌گردآور هلدینگ آتیه‌صبا پیمان دارد و باید گفت این شرکت کهنه نزدیک به نیمه‌دولتی محسوب می‌شود. حال برای‌این‌که صحت و سقم این آگاهی ها را آشکارا از مسئولان این شرکت جویا شویم، سراغ شرکت ایران‌یاسا رفتیم.

سیداحمدحسینی، مدیر روابط همگانی این شرکت آگاهی ها منتشر‌شده مبنی‌بر ورشکستگی این شرکت را تکذیب کرد و مسئولیت این شایعات را بر دوش شرکت هلدینگ خود یعنی هلدینگ آتیه‌صبا گذاشت و این شرکت را پاسخگوی این آگاهی ها دانست.

این درحالی‌است که هلدینگ آتیه‌صبا به‌هیچ سرنویس نسبت به این شایعه پاسخی نداد و شرکت ایران‌یاسا را مسئول پاسخگویی به این گونه آگاهی ها و حاشیه‌ها دانسته است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام