سایت جامع خودرو در ایران


» خودرویی‌ها پس از مدت‌ها پیشرو شدند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

خودرویی‌ها پس از مدت‌ها پیشرو شدند

دسته بندی : آخرین اخبار ، خودرو ، خودرویی‌ها تاریخ : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶


گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که اکثر نمادهایش در دادوستدهای روز یکشنبه به زیر محدوده صفر تابلو رفته بودند، توانست با پشتیبانی‌های چهره‌گرفته بازهم خلاف راه خود جنبش کند و این‌بار به نمادهای پشتیبان شاخص بپیوندد.

به گزارش تازه ها خودرو ،خودرویی‌های بورس تهران در حالی پا به دادوستدهای روز دوشنبه گذاشتند که چندان اوضاع مناسبی نداشتند ولی این روند پایدار نماند.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»،گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که اکثر نمادهایش در دادوستدهای روز یکشنبه به زیر محدوده صفر تابلو رفته بودند، توانست با پشتیبانی‌های چهره‌گرفته بازهم خلاف راه خود جنبش کند و این‌بار به نمادهای پشتیبان شاخص بپیوندد. ولی در‌عین‌حال بازار سهام در حالی با تقویت درخواست در برابر عرضه سهام به پیشرانی خودرویی‌ها و البته گروه فلزات بنیادین روبه‌رو شد که چگونگی کلی بازار سهام حاکی از ادامه داد و ستدها کدبه‌کد و درون‌گروهی حقوقی‌ها و سهامداران بزرگ گروه‌های شاخص‌ساز بازار بود.
بنابر این گزارش در روزی که خودرویی‌ها به‌غیر از شمار شماری یکسره سبزپوش شدند، ۱۱۸میلیون‌و۴۴۹هزار بهره طی ۹۷۰۰نوبت و به‌ارزش ۱۳میلیارد‌تومان دست‌به‌دست شد. ارزش‌همه بازار این گروه نیز کمی تقویت شد و به‌رقم ۱۵هزار و۳۶۹میلیارد‌تومان رسید.
در این گروه ۲۷میلیون بهره خساپا که از رشد روزانه ۳٫۸۶درصدی برخوردارشده بود ، طی ۱۶۰۰نوبت و به‌ارزش ۲میلیاردو۸۶۰میلیون تومان بدست معامله‌گران خرید‌وفروش شد.۶میلیون‌و۲۲۰هزا بهره خودرو نیز که با رشد ۱٫۴۱درصدی همراه شده بود، در ۵۹۴نوبت و به‌ارزش یک‌میلیارد‌و۶۵۰میلیون‌تومان دست‌به‌دست شد. همچنین در روزی که نماد خپارس جز نمادهای پشتیبان شاخص پیمان گرفته بود و از رشد ۳٫۵۸درصدی نیز همراه شده بود، ۳۵میلیون سهمش طی ۲هزار نوبت و به‌ارزش ۲میلیاردو۸۸۰میلیون‌تومان داد‌وستد شد.
براساس این گزارش، داد و ستدها سهام در نماد فولادمبارکه با ۷۸واحد، پالایش‌نفت اسپهان با ۲۵واحد و پارس‌خودرو با ۱۷واحد افزایش بیشترین کارایی مثبت را بر محاسبه شاخص‌همه بورس به‌نام خود ثبت کردند.
در برابر، داد و ستدها سهام در نماد معاملاتی فولاد خوزستان با ۱۵واحد، سرمایه گذاری غدیر با ۱۰واحد و پتروشیمی پردیس با ۹واحد کاهش بیشترین کارایی منفی را در برآورد این نماگر به‌دوش کشیدند.
ارزش‌ همه داد و ستدها بورس تهران ۱۹۷میلیاردتومان نمایش داده شد که برآمده از دست‌به‌دست شدن بیش‌از ۸۹۱‌میلیون طی ۵۰ هزارو۱۶۶ نوبت داد‌و‌ستد بود. شاخص همه با افزایش ۸۷واحدی روی رقم ۸۷هزارو۸۳۲واحد ایستاد.
با این حال با پروا به روند لرزان خودرویی‌های بورس تهران در مدت زمانی که از امسال گذشته است، معلوم نیست آیا این روند پایدار خواهد بود یا خیر؟
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام