سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی volvo S90 T8 مدل 2018 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

بررسی volvo S90 T8 مدل ۲۰۱۸

دسته بندی : 2018 ، بررسی فنی و تخصصی ، خودرو ، سدان ، گالری ، لوکس ، هیبریدی ، ولوو تاریخ : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶


به تازگی شرکت سوئدی volvo به گروه همنوازانی که آهنگ « آینده در الکتریکی سازی است» را می‌نوازند، پیوسته است. قول مسئولان این شرکت مبنی بر بکارگیری گونه ها گوناگون موتورهای الکتریکی در تولیدات این شرکت که از سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهند شد، گواهی بر این مدعاست. حضور چندین مدل پلاگین هیبریدی که پیش از این بدست volvo روانه بازار شده است، حاکی از پیش بودن volvo در این چشم وهمچشمی نسبت به بسیاری از حریفان است.

volvo S90 T8
سدان S90 تازه‌ترین خودروی الکتریکی شده volvo است که به نوعی پیشرانه پلاگین هیبرید موسوم «تی۸ تویین انجین» تجهیز شده است. این سامانه از یک موتور سیکلت ۴ سیلندر توربوشارژ و سوپرشارژ به اضافه دو موتور سیکلت الکتریکی بهره می‌برد. یک سیستم همانند هم در نسخه‌های T8 کراس اوورهای XC60 و XC90 به کار گرفته شده است. یک گیربکس هشت سرعته ربات نیز وظیفه انتقال گشتاور از پیشرانه به چرخهای جلو را برعهده دارد، همزمان یک باتری لیتیوم یونی ۱۰٫۴-kWh برق باره نیاز موتورهای الکتریکی را تامین می‌نماید.

بازی نیرو

از باب توانایی، S90 در سطح بالایی پیمان دارد. با نیرو ۴۰۰ اسب بخار، این خودرو توانا است تا زمان ۴٫۵ ثانیه را برای رسیدن با شتاب ۹۶ کیلومتربرساعت از حالت سکون، صرف نماید. این رکورد به میزان ۱٫۱ ثانیه بهتر از S90 T6 و ۱٫۸ ثانیه تندتر از نسخه T5 است. همچنین در سنجش با محصولات همانند فرآوری شده بدست دیگر برندها همانند ب ام و ۵۳۰e با ۶٫۱ ثانیه و cadillac CT6 با رکورد ۵٫۱ ثانیه، T8 از نظر آزمایش شتاب بهتر کنش نموده است.

volvo S90 T8
مانند دیگر محصولات پلاگین هیبرید، حالات گوناگون رانندگی شما را توانا به ترکیب متفاوت منابع نیرو می‌سازد. در حالت سره( sare )(pure) و به یاری نیروی الکتریسیته، این خودرو توانا به طی مسافت ۳۴ کیلومتر با سرعتی که بیشینه به ۱۲۵٫۵ کیلومتربرساعت می‌رسد، است. در حالت هیبرید، این خودروست که تصمیم می‌گیرد از چه ترکیبی کاربرد نماید. در حالت پاور نیز پیشرانه با همه هستی بر سر آسفالت جاده فریاد می‌زند.

volvo S90 T8
گزینه‌های دیگری نیز از راه صفحه نمایشگر لمسی قابل دستیابی است که از دسته می‌توان به حالت شارژ برای تغذیه دوباره باتری بدست پیشرانه اشاره نمود. همچنین یک حالت نگهدارنده شارژ نیز هستی دارد که راهبند از تهی سازی شارژ باتری و اندوخته دم برای مواقع بایسته می‌شود. همچنین مصرف سوخت ترکیبی دم برابر ۹٫۷L/100km اعلام شده است؛ این در حالیست که با سرعت ۱۲۰ کیلومتربرساعت، رقمی برابر میانه ۸٫۸ لیتر بر صد کیلومتر برای آزمایش در بزرگراه به دست آمد. در حالت pure نیز به انگیزه عدم زورکردن پیشرانه به کاربرد صرف از الکتریسیته، توانا به ارایه آمار دقیقی از توان مصرفی الکتریکی خودرو در این حالت نیستیم.

دنیای حقیق

ورای هرگونه آمار و ارقام، S90 در دنیای حقیق خوب کنش می‌کند و تجربه رانندگی بهتری نسبت به برادر خوش قامتش XC90 T8 ارایه می‌دهد. همکاری میان بخش الکتریکی و پیشرانه دیزلی بدون دشوار چهره می‌گیرد و ایزوله سازی کابین از پیشرانه، به خوبی انجام شده است، البته با این هستی، باز هم کمی صدای پیشرانه وارد اتاق می‌شود. عملکرد سیستم بازتولید انرژی ترمزها نیز قابل تقدیر است. همچنین اگر بخواهید از اهرم زیبای کریستالی جا دنده برای این کار کاربرد کنید، کمی گیج خواهید شد. برای دنده وارونه باید دوبار به سمت جلو فشرده شود ولی برای جنبش به جلو، دوبار به عقب. در برخی موارد ویژه، کار به سه مرتبه نیز خواهد رسید.

volvo S90 T8
برقی سازی تنها موهبتی نیست که در سال ۲۰۱۸ به volvo S90 ارزانی داشته شده است. افزایش ۴٫۵ اینچی فاصله میان دو محور، یکی از این دگرگونی ها است که مایه شده تا این خودرو در بخش سدان های سایز میانه لوکس، کمی بزرگتر جلوه نماید.به سرنویس اگزمپل برای مقال در نزدیک ۱۶ سانتیمتر از ب ام و سری ۵ دراز‌تر شده است. این افزایش درازا همچنین با افزایش کیفیت سواری همراه شده، تا اندازه ای که دیگر خبری از تلاطم های موجود در اتاق مدل پیشین نیست.

volvo S90 T8
آرامش و اصلاحات موجود در S90 جدید از قبیل عایق کاری بهتر اتاق و جذب دلخواه‌تر ضربات وارده از سوی مسیرهای ناهموار، مایه شده تا این خودرو بیش از پیش شایسته فرنام لوکس باشد.البته عملکرد سیستم تعلیق به گونه‌ایست که نوعی حس مشغولیت دایمی را نیزبه سرنشینان القا می‌کند. با پروا به اضافه وزن ۳۰۱ کیلوگرمی برآمده از این افزایش درازا، می‌توان گفت که S90 T8 یک سدان اسپرت نیست. با به کارگیری لاستیک‌های پیرلی p zero، شتاب پهلویی وارد بر این خودروی ۲۱۳۲ کیلوگرمی، برابر ۰٫۹۱ جی است.

volvo S90 T8
در سنجش با دیگر خودروهای هیبریدی مجهز به سامانه بازیابی انرژی ترمزها، نیرو بازدارندگی سیستم ترمز این خودرو پسندیده بوده و توانا است تا S90 را از جنبش با سرعت ۱۱۲ کیلومتربرساعت، در فاصله ۵۰٫۶ متری باز دارد.

آماده برای پذیرایی از پادشاه

یکی از مزایای افزایش درازا در این نسخه از S90، افزایش فضای پای سرنشینان عقب است. همچنین با پیوست بسته تشریفاتی به ارزش ۳۴۵۰ دلار به این خودرو، می‌توان از مزایایی همچون: تهویه و سیستم گرمایشی برای صندلی‌های عقب به همراه استراحتگاه دست بزرگتر در میانه صندلی‌های رده عقب، بهره‌مند شد. تزیینات چوبی تشریفاتی، چرم نرم قهوه‌ای رنگ و داشبورد خوش تراش، مایه پرداخت مبلغ ۸۲,۱۴۰ دلار برای نمونه باره بررسی می‌شود.


همچنین در چهره گرایش، خریداران قادرند تا از امکاناتی همانند: هدآپ دیسپلی به ارزش ۹۰۰ دلار، سیستم صوتی Bowers & Wilkins به بها ۳۲۰۰ دلار، کمک‌فنرهای بادی برای عقب در ازای ۱۲۰۰ دلار و بسته رفاهی ۲۲۵۰ دلاری دربرگیرنده دوربین ۳۶۰ درجه، درب صندوق عقب برقی و سیستم کمکی پارک، بهره‌مند گردند.

مهم نیست که این خودرو به چه سطحی از آپشنها تجهیز شده باشد، متریال باکیفیت و پروا ویژه به جزییات، دم را بسیار دلخواه جلوه می‌دهد. نسخه جدید S90 با دم قابلیت‌های دینامیکی رفاه بخش، توانا به افزایش سطح خوشنودی شما از زندگی است.

منبع: caranddriverلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام