سایت جامع خودرو در ایران


» فرآوری خودروهای جدید در کشور با چه هدفی انجام شود؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش آگاهی ها خودرو ، صنعت خودروی کشور امروز نیاز به برپایی گنجایش‌ها و دگرگونی ها تازه‌ای دارد تا هم در بازار درونی و هم در زمینه صادرات و حضور پررنگ‌تر در بازارهای منطقه‌ای و جهانی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد.

از این روی خودروسازان باید هرچه تند‌تر اقدام به راه اندازی مراکز تحقیقات مشترک با شرکای بیگانه برای فرآوری خودروهای گوناگون کرده و به جای فرآوری طولانی‌مدت یک خودرو، مدل‌های جدید را طراحی و به بازار عرضه کنند.

سورن توربو

سورن توربو

در جریان گسترش همکاری با شرکت‌های بیگانه باید جستار تنوع در تولیدات مشترک هدف پیمان گیرد تا به آسانی بازار ایران، تبدیل به مرکزی برای فروش خودروهای بیگانه نشود.

بر این بنیاد امروز به جای ورود فرآورده جدید به بازار، باید هدف اصلی ورود فناوری فرآوری و گسترش توان تکه‌سازان درونی باشد چراکه جنبش در این راه است که ایران را در رده خودروسازان جهانی پیمان خواهد داد.

در‌صورتی‌که قراردادهای جدید به طراحی پلت‌فرم منجر شود و در این راستا زیرساخت‌های لازم فراهم و محصولاتی با ساختار تحقیقات مشترک فرآوری شود، بی گمان جنبش بسیار خوبی در صنعت خودروی ایران خواهد بود.

کارایی امضای قراردادهای جدید با شرکت‌های بیگانه و اهداف دم در صنعت خودرو قابل‌بررسی و ارزیابی است. چشمداشت می‌رود برآیند اینکه این قراردادها و تنوع در تولیدات مشترک در دامنه خودروسازی، صنعت خودرو از سیستم کنونی بیرون و تحولی در این صنعت برپایی شود.

به راستی هدف از فرآوری خودروهای جدید در کشور باید علاوه‌بر پاسخ‌گویی به نیاز بازار تو یا درون، تصاحب بازارهای صادراتی در منطقه باشد.

برای دستیابی به این هدف لازم است تا در دامنه طراحی و پژوهش و گسترش در صنعت خودرو سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود.

البته گنجایش فرآوری در صنعت خودروی ایران از رقم مناسبی برخوردار است ولی چشمداشت می‌رود با گسترش همکاری‌ها گواه افزایش گنجایش‌های جدید در صنعت خودرو ایران باشیم.

باید پروا داشت دستیابی به این شرایط و اهداف موردنظر در صنعت خودرو مستلزم هستی مدیران کارآزموده در دامنه خودروسازی است. البته چشمداشت می‌رود در همکاری‌های جدید، ساخت تو یا درون باره پروا بیشتری پیمان بگیرد و تمرکز و سرمایه‌گذاری شرکت در راستای گسترش درصد درونی‌سازی محصولات جدید باشد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام