سایت جامع خودرو در ایران


» فرآوری 1 میلیون دستگاه fiat پاندا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

فرآوری ۱ میلیون دستگاه fiat پاندا

دسته بندی : آمار فروش ، اخبار ، خودرو ، فیات ، کامپکت شهری تاریخ : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶


خودروی شهری دوست داشتنی fiat به رکورد مهمی دست یافت. چهارمین دودمان fiat پاندا توانسته به رکورد فرآوری ۱ میلیون دستگاهی دست یابد. این خودرو در تأسیسات G. Vico Pomigliano d’Arco ایتالیا فرآوری شده و از پیشرانه ۱٫۲ لیتری ۶۹ اسب بخاری کاربرد می‌کند.


fiat می‌گوید پاندا از سال ۲۰۱۶ تاکنون پرفروش‌ترین خودروی خود بوده و ۵ سال است که دوست داشتنی‌ترین خودروی بازار ایتالیا محسوب می‌شود. دودمان نخست پاندا در سال ۱۹۸۰ شناسایی شده و در درازا اینکه بیش از ۷٫۵ میلیون دستگاه از هنگام فرآوری شده است.


نسخه‌های گوناگونی از پاندا شناسایی شده که از دسته هنگام‌ها می‌توان به مدل دو دیفرانسیل سال ۱۹۸۳ اشاره کرد که نخستین خودروی کلاس خود با سیستم چهار چرخ جنباننده بوده است. در سال ۱۹۸۶ پاندا نخستین خودروی کلاس خود بود که از پیشرانه دیزلی کاربرد می‌کرد. در سال ۲۰۰۴ پاندا توانست به سرنویس معتبر “خودروی سال” دست یابد که برای نخستین بار خودرویی از این کلاس به سرنویس یاد شده دست پیدا می‌کرد. همچنین پاندا در همین سال نخستین خودروی شهری بود که توانست به بلندی ۵۲۰۰ متری کوه اورست صعود کند.

نخستین‌های پاندا پیوستگی‌دار بوده به گونه‌ای که در سال ۲۰۰۶ تبدیل به نخستین خودروی شهری با سوخت متان شد؛ و از سال ۲۰۰۷ تاکنون، پاندا نه تنها پرفروش‌ترین خودروی متانی ایتالیا است بلکه در اروپا نیز آمارهای فروش را تحت چیرگی خود داشته است. fiat با سربلندی می‌گوید دودمان کنونی پاندا تنها خودروی کلاس خود است که با پیشرانه‌های بنزینی، دیزلی، دوگانه‌سوز بنزین-گاز ن و بنزین-متان فروخته می‌شود. خریداران می‌توانند نسخه‌های دیفرانسیل جلو، چهار چرخ جنباننده، دستی یا ربات و تریم های شهری، کراس و ۴×۴ را گزینش کنند.

نزدیک یک سال پیش گواه فیس لیفت کوچکی از پاندا بودیم ولی به تازگیً گواه آزمایش پروتوتایپ این خودرو بودیم که شاید نشانه‌ای از پیشرانه‌های جدید این خودرو باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام