سایت جامع خودرو در ایران


» رکورد جدید فروش خودروهای الکتریکی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

رکورد جدید فروش خودروهای الکتریکی

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶


رکورد جدید فروش خودروهای الکتریکی
فروش خودروهای برقی در سه ماه سوم ۲۰۱۷ رکورد زد که انگیزه اصلی هنگام افزایش در خور پروا تقاضای چین است.
به گزارش خودرونویس، فروش خودروهایی با باتری الکتریکی و خودروهای هیبریدی قابل پیوستگی به برق در سه ماه سوم امسال از مرز ۲۸۷ هزار یکتا گذشت و یک افزایش ۶۳ درصدی را در سنجش با مدت همانند سال گذشته تجربه کرد.بیش از نیمی از این خودروها تنها در چین به فروش رفته است، جایی که با تلاش دولت برای مهار آلودگی، بازار خودرو برقی هنگام نسبت به مدت همانند سال گذشته دو برابر شده است.
«الکساندر اودونوان» تحلیلگر ترابری پیشرفته در بنیاد پژوهشی یاد شده که در تهیه این گزارش نیز نقش دارد، گفت: دولت چین به دو انگیزه خیلی روی فروش خودروهای برقی پافشاری دارد.
وی افزود: انگیزه نخست، کاهش سطح آلودگی هوای شهرهای این کشور و انگیزه دوم، افزایش توان خودروسازان این کشور برای چشم وهمچشمی در بازار جهانی خودروهای برقی است.
برخی دولت ها نیز اهدافی را برای گسترش ترابری پاک تعیین کرده اند. فرانسه و انگلیس اعلام کرده اند که فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۴۰ بازداشته می کنند.
هلند نیز اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰ همه خودروهایی که در این کشور به فروش می رسند، خودرو پاک خواهند بود و آلودگی هوا برپایی تنها خودروهای پاک در این کشور فروخته می شود.
در ایران نیز برای کاهش آلودگی هوا پیمان است از کمک های فنی و تجهیزاتی ژاپن کاربرد شود. ایران قصد دارد از راهکارهای ژاپن نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز بهره گیرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام