سایت جامع خودرو در ایران


» توقف فروش ب‌ام‌و i3 در بازار آمریکا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

توقف فروش ب‌ام‌و i3 در بازار آمریکا

دسته بندی : خودرو تاریخ : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶فرآوری نخستین‌ها از هر طیفی، از بهترین خبرهایی است که یک خودروساز می‌تواند در ذهن خود داشته باشد، ولی به همان اندازه که این تازه ها شادکننده است، شکست چنین پروژه‌هایی نیز ملالت‌انگیز است. اکنون نیز شرکت ب‌ام‌و به خاطر ناکامی در فروش i3 و اعلام فراخوان جهت مرجوع کردن این سری از محصولات خود، چنین تجربه تلخی را پشت سر می‌گذارد.
به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، شناسایی i3 به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد. این خودرو، به راستی دومین فرآورده از طیف مدل‌های الکتریکی‌شده سری i بود که پس از خودروی اسپرت هیبریدی i8 به بازار عرضه شد. علی‌رغم هنگام مدل، این i3 تنها از یک پک باتری برای جنبش موتور سیکلت الکتریکی خود کاربرد می‌کرد و بعدا یک نسخه بنزینی هم از هنگام شناسایی شد که به سرنویس یک جنراتورز آنبورد کنش می‌کرد.

عمدتا i3 به انگیزه طراحی متقارن و طیف اندک خود، با نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های مختلفی روبرو شد. برخی از کسان نما شگفت هنگام را گیرا می‌دانند، در حالی که برخی دیگر عدم گرایش خود به این نسخه را نما این خودرو می‌دانند که همانند به سگ بولداگ است. به هر روی، آنگونه که ب‌ام‌و انگاشت می‌کرد، i3 نتوانست موفقیتی در فروش داشته باشد و در راه تبدیل کردن این برند باواریایی به یک بازیگر مهم خودروهای الکتریکی با شکست روبرو شد.
با این حال، ب‌ام‌و ماه گذشته ۱۰۰ هزارمین نسخه از i3 را فرآوری کرد، از این رو، اگرچه شدنی است از منظر تیراژ رقابتی با nissan لیف نداشته باشد، ولی هنوز شمار زیادی از این خودرو در سراسر جهان هستی دارد. به انگیزه اینکه آمریکا به‌سرنویس بازار اصلی و کوچک ب‌ام‌و محسوب می‌شود، می‌توان چشمداشت هستی شمار ۳۰ هزار از این سری خودروی ب‌ام‌و را در کشورهای کناره ‎ ها امریکا داشت.

در این چهره، نمایندگی‌های ب‌ام‌و با رسیدن زمان فراخوان، نسبتا شلوغ می‌شوند، چرا که این شرکت خودروسازی به تازگی پس از شایعاتی که به وجودآمد، فراخوانی را جهت مرجوع کردن محصولات خود اعلام کرد.
پیداست که بنیاد NHTSA با انجام آزمایش‌های تصادفی بازپسین به تازگی، نتایج متناقضی را ارایه کرد. این دشوار درباره درجه ایمنی برای آدمک ویژه آزمایش است که در درازا انجام آزمایش‌های سخت و پرمانع کمربند ایمنی را نبسته بود.

اگرچه کمربند ایمنی یک الزام است، ولی بنیاد یادشده هنوز آزمایش‌ها را به این چهره انجام می‌دهد که آدمک آزمایش به‌چهره بدون کمربند است و نتایج هنگام‌ها همچنان تاثیرگذار است. در باره ب‌ام‌و i3 آدمک محکمی با وزن نزدیک ۵۰ کیلوگرم و یک متر و ۵۰ سانتی‌متر قد برای انجام آزمایش ایمنی باره تایید بنیاد فوق، در خودرو پیمان گرفت.
برآیند اینکه، فروش ب‌ام‌و i3 متوقف شده است و تمام خودروهای حال آماده در جاده‌ها فراخوانده شده‌اند. ب‌ام‌و در حال حل این سخت است، ولی چیزی درباره اینکه چه زمانی در دسترس خواهد بود و دربرگیرنده چه چیزهایی است را اعلام نکرده است. با این هستی، مهم است که به تمام صاحبان i3 یادآوری شود که خطر ایمنی تنها برای مسافرانی که دارای ویژگی فیزیکی همانند آدمک آزمایش هستند، هستی دارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام