سایت جامع خودرو در ایران


» زمان احتمالی باز‌شدن سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

زمان احتمالی باز‌شدن سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶


باژگاه باهنر با حضور ویژگان
با رسیدن به نیمه دی‌ماه مهلت شش‌ماه واردات خودرو از راه ثبت‌سفارش‌های پیشین به پایان می‌‌رسد و دیگر عملا حتی روی کاغذ نیز امکان واردات هستی نخواهد داشت
به گزارش تازه ها خودرو ، این روزها مهم‌ترین دغدغه وارد‌کنندگان خودرو و همچنین نیروی انسانی آنها، باز شدن ثبت‌سفارش‌هاست ولی تا امروز نزدیک به شش‌ماه از بسته‌بودن سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو گذشته و این رویداد به‌رغم وعده مکرر مسئولین رخ نداده است‌.
در این اوضاع و احوال پیش‌بینی زمان باز شدن ثبت‌سفارش‌ها به یکی از بحث‌های معمول در شرکت‌های واردکننده خودرو تبدیل شده است ولی به نظر می‌‌رسد با پروا به افکار همگانی و همچنین درخواست وارد‌کنندگان خودرو و نمایندگی‌ها و از دم مهم‌تر نیروی انسانی آنها و البته حجم بالای خودروهای دپو‌شده در باژگاه، سرانجام ثبت‌سفارش‌ها در آینده نزدیک باز شود ولی این بازگشایی دقیقا چه زمانی رویداد می‌افتد؟
بر پایه اعلام‌های مکرر مسئولین وزارت صمت، ثبت‌سفارش‌ها تا پیش از اعلام آیین‌نامه جدید واردات خودرو باز‌گشایی نخواهد شد‌. این موضوعی است که همگان دم‌را باور دارند و درباره دم به‌ندرت بحثی چهره می‌‌گیرد، با این هستی آنچه بازهم نامشخص به‌نظر می‌رسد، زمان قطعی باز شدن ثبت‌سفارش‌هاست ولی اگر به شواهد و قوانین موجود نگاه کنیم به نظر نزدیک‌ترین زمان نیمه‌نخست دی‌ماه است زیرا در این تاریخ مهلت شش‌ماهه ثبت‌سفارش‌های پیشین به پایان می‌‌رسد و پس از این تاریخ دیگر هیچ شرکتی امکان واردات خودرو را نخواهد داشت، چه آنکه در درازا شش‌ماه گذشته شرکت‌هایی که اقدام به ثبت‌سفارش خودرو، پیش از بسته شدن در نیمه‌نخست تیر‌ماه امسال کرده بودند، امکان واردات خودرو را داشتند و توانستند با ثبت‌سفارش‌های خود اقدام به واردات کنند.
ولی حال با رسیدن به نیمه دی‌ماه مهلت شش‌ماه واردات خودرو از راه ثبت‌سفارش‌های پیشین به پایان می‌‌رسد و دیگر عملا حتی روی کاغذ نیز امکان واردات هستی نخواهد داشت. بدین ترتیب اگر وزارت صمت پس از این تاریخ نیز همچنان سامانه ثبت‌سفارش را بازگشایی نکند عملا می‌‌توان گفت که واردات خودرو را بازداشته کرده است.
این درحالی است که به نظر می‌‌رسد وزارتخانه دلبستگی‌ای ندارد تا سرنویس بازداشته‌کننده واردات خودرو را دریافت کند لذا باید پیش از رسیدن به نیمه دی‌ماه ثبت‌سفارش‌های خودرو باز شود.
البته این امکان هستی دارد که در هفته آینده یا هفته‌های پس از دم و پیش از رسیدن به نیمه دی‌ماه امسال ثبت‌سفارش‌ها باز شود ولی اگر این رویداد رخ ندهد به نظر می‌‌آید که بی گمان تا نیمه دی‌ماه امسال این رویداد خواهد افتاد زیرا اگر تا پس از ۱۵ دی ماه همچنان ثبت‌سفارش‌ها مسدود باشد می‌‌توان گفت که عملا و حتی کتبا وزارت صمت ثبت‌سفارش خودرو را ملغی کرده است‌.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام