سایت جامع خودرو در ایران


» اگر خودروسازی‌ها به اهلش سپرده شوند ۳ ساله یک خودروساز مطرح جهانی خواهیم شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش تازه ها خودرو به نقل از فارس ،عزیز اکبریان در مراسم گشایش خط فرآوری دناپلاس توربو و peugeot ۲۰۷ صندوق دار با اشاره به اینکه زمانی در کناره ‎ ها شرکت Iran KHodro کارخانه‌هایی هستی داشت که ۴۵۰۰ کارگر داشتند و امروز تنها نگهبانان آنها باقی مانده‌اند، گفت: این واحدها در بحث‌های خصوصی‌سازی افتادند و دچار مشکلاتی شدند.

اکبریان با تأکید بر اینکه مدیریت خودروسازها باید به اهلش واگذار شود، افزود: اگر مدیریت ایران‌خودرو را به اهلش بسپاریم که البته آقای یکه‌زارع (مدیرعامل ایران‌خودرو) نیز پیشترً گفته بود حاضرم این کارخانه به اهلش سپرده شود و من خداحافظی کنم، در این‌چهره طی سه سال به یک خودروسازی مطرح جهانی تبدیل خواهیم شد.

به گفته وی دولت ۴ برابر نیاز خود پرسنل دارد به‌طوری‌که بخشی از آنها بجای کار کردن، باید در اتاق بنشینند و غیبت کنند.

اکبریان با اشاره به گزین کردن ۹۷ درصد بودجه کشور به حقوق و دستمزد بازگو کرد: پشتیبانی از بخش خصوصی در نبود اصلاح سیستم بانکی و مبارزه با قاچاق امکانپذیر نیست و سامانه باید تکلیف قاچاق را یکسره کند.

رئیس کمیسیون صنایع انجمن تصریح کرد: همه می‌گوییم با قاچاق مبارزه شود ولی قاچاق هر روز بیشتر می‌شود و از تکه خودرو گرفته تا سنگ گور گواه قاچاق به کشور هستیم.

وی تأکید کرد: سران قوا باید مطالب مربوط به این مسئله را به پیشگاه مقام معظم رهبری منتقل کنند تا در این باره تصمیم‌گیری شود.

اکبریان همچنین با انتقاد از روش دریافت مالیات از تولیدکنندگان گفت: هنوز محصولی فرآوری نشده باید مالیات دم پرداخت شود.

رئیس کمیسیون صنایع انجمن پیوستگی داد: برای حل این دشواری ها دولت باید لایحه‌ای به انجمن بیاورد تا تصویب شود ولی دولتی‌ها تنها می‌گویند نمایندگان طرح بدهند، در حالی‌که بدنه کارشناسی در دولت هستی دارد و به‌راحتی می‌تواند کارشناسی کند.

وی پیوستگی داد: یک سرمایه‌گذار در استان البرز می‌گفت برای فرآوری در عمان و سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی در آنجا توانسته این پروانه را ۱۲ روزه دریافت کند، این در حالی است که باید زمینه جذب سرمایه‌گذاری در تو یا درون کشور فراهم شود.

اکبریان تأکید کرد: تحریم‌ها برای ما شکننده نیست، بلکه ناتوانی مدیریت‌ها شکننده است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام