سایت جامع خودرو در ایران


» عربستان به زنان پروانه راندن کامیون و موتور سیکلت را هم داد! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، گردانیدن راهنمایی و رانندگی و فرماندهی نیروهای امنیت جاده‌ها در عربستان اعلام کرد، زنان در این کشور می‌توانند کامیون و موتور سیکلت سیکلت نیز برانند و صدور این پروانه مطابق با دستورات راهنمایی و رانندگی بوده و لایحه اجرایی هنگام برای زنان و مردان برابر است.

بر پایه بیانیه منتشر شده از سوی گردانیدن راهنمایی و رانندگی عربستان، زنان به زودی می‌توانند با رعایت شروط لازم برای رانندگی کامیون و موتورسیکلت که در آیین‌نامه ذکر شده و در حال آماده برای مردان اجرا می‌شود، کامیون و موتور سیکلت سیکلت نیز برانند.

این گردانیدن روشنگری داد، ۱۸ سال تمام شرط گرفتن گواهینامه ویژه رانندگی و گواهینامه موتورسیکلت و ۲۰ سال تمام شرط گرفتن گواهینامه همگانی و وسایل نقلیه همگانی است و غیر از اینها کسانی که ۱۷ سال دارند می‌توانند اقدام به گرفتن یک گواهینامه زودگذر یک ساله کنند.

فرماندهی نیروهای امنیت جاده‌ها در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا زنان می‌توانند در مراکز مهار امنیتی (مراکز ایست بازرسی) وابسته به امنیت جاده‌ها ایفای نقش کنند، گفت: هیچ مانعی در این زمینه هستی ندارد و ما تجربیات پیشین در زمینه انعقاد پیمان نامه با شماری از زنان برای کار در مراکز مهار امنیتی در ورودی‌های پایتخت دینی کشور در جریان موسم حج را داشته‌ایم.

این فرماندهی افزود: تکاپو نیروی زن در مراکز ایست بازرسی و مراکز گشت‌زنی‌ها برای برخورد با متخلفین و کاربرد‌کنندگان جاده‌ها بر پایه مقتضیات فرمایش خواهد بود و هیچ مانعی هستی ندارد وظایف نظامی پس از آموزش، آماده‌سازی و افزایش توانمندی نیروهای زن تغییر کند.

عربستان در اواخر سپتامبر گذشته به زنان پروانه رانندگی داد و پیمان است اجرای این طرح از سال نیاکان میلادی آغاز شود.

سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان در حکمی خطاب به وزیر کشور با اشاره به پیامدهای منفی عدم صدور پروانه رانندگی برای زنان و پیامدهای مثبت صدور مجوزی دستور داد، دستور ها مربوط به راهنمایی و رانندگی و لایحه اجرایی هنگام از آنگونه صدور پروانه رانندگی برای زنان و مردان به چهره برابر اجرا شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام