سایت جامع خودرو در ایران


» فرآوری خودرو امسال تا پایان آبان ماه ۱۷ درصد افزایش یافته است ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در مراسم آغاز فرآوری انبوه دناپلاس توربو و ۲۰۷ خودکار با بیان اینکه صنعت خودرو در ایران راه پر فراز و نشیبی را سپری کرده است، افزود: Iran KHodro با بهره بیشتر در فرآوری، پیشتاز صنعت خودروسازی ایران است ولی تاریخ نشان می‌دهد که باید گام‌هایمان را در این صنعت بهتر برمی داشتیم و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی درست جبران کنیم.

فرآوری خودرو امسال تا پایان آبان ماه ۱۷ درصد افزایش یافته است

 

وی با اشاره به اهداف صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴، گفت: تحقق این اهداف شدنی است و همین امسال تا پایان آبان ماه فرآوری خودرو ۱۷درصد افزایش داشته است.

 

شریعتمداری با بیان اینکه دولت باید بهره خود را در خودروسازی‌ها به صفر برساند، تصریح کرد: در این راستا ما برنامه ریزی برای خصوصی سازی راستین در دو شرکت Iran KHodro و سایپا را انجام داده ایم و اصلاً موافق خصولتی سازی نیستیم.

 

وزیر صنعت،معدن و بازرگانی با اشاره به جستار تأمین مالی خودروسازان، گفت: سیستم تامین مالی در کشور برای خودروسازان با دشواری ها جدی روبرو است. در حال آماده نیاز به چهار هزار میلیارد تومان منابع مالی برای سرمایه در گردش و تحقق اهداف پیش بینی شده در صنعت خودرو هستی دارد.

 

شریعتمداری افزود: یکی از دشواری ها صنعت تکه سازی ما این است که ابر تکه سازی در کشور نداریم و از این رو برنامه سه ساله نوسازی صنعت تکه سازی کشور را در دستور کار داریم که اگر در بودجه ۹۷ باره موافقت پیمان گیرد رقم قابل توجهی تسهیلات به نوسازی صنعت ایران تعلق خواهد گرفت.

 

وزیر صنعت، معدن و بازرگانی با بیان اینکه ما نیازمند شرکت‌های مشترک بازرگانی (joint venture) راستین هستیم، گفت: اگر ما می خواهیم به سمت گسترش خودروسازی جنبش کنیم پروا به برونرفت خودروهای فرسوده باید باره تأکید پیمان گیرد.

 

شریعتمداری با اشاره به اینکه یکی از دشواری ها کنونی صنعت خودرو فرآوری در پیمانه اقتصادی است، گفت: فرآوری خودرو در یک کارخانه نباید کمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال باشد، بنابراین لازم است صرفه پیمانه فرآوری را در دستور کار پیمان دهیم.

 

وزیر صنعت، معدن و بازرگانی دستیابی به کمینه استاندارد در صنعت خودرو سازی را در نخستینگی کاری وزارت صنعت، معدن و بازرگانی دانست و گفت: انتقال فناوری و بومی سازی توان ساخت تو یا درون باید با رعایت استانداردهای ایمنی انجام شود.

 

شریعتمداری با بیان اینکه برای گسترش و نوسازی ناوگان ترابری نیز برنامه هایی مناسبی هستی دارد که در این راستا پیشنهادات مناسبی در لایحه بودجه ۹۷ به انجمن ارایه شده است، بازگو کرد: وابستگی ۱۰ هزار میلیارد ریال از صندوق گسترش ملی، ۱۰ هزار میلیارد ریال از سوی دولت و نیم یا نیمه این رقم از سوی بخش خصوصی نیز در دست پیگیری است.

 

وی با پافشاری بر لزوم نوسازی خودروهای فرسوده گفت: برای نوسازی خودروهای سنگین فرسوده تا ۸۵ درصد از راه بودجه همگانی، یارانه پرداخت می شد که می توانیم از محل صرفه جویی انرژی شرایطی را برای از رده بیرون کردن خودروهای فرسوده برپایی کنیم.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام