سایت جامع خودرو در ایران


» مشوق‌های بیشتر برای به کارگیری خودروهای برقی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش تازه ها خودرو ، بایستگی به کارگیری خودروهای برقی در سراسر جهان درک شده و هر روز شمار بیشتری از این خودروها بدست خودروسازان به فروش می‌رسد. دراین سال‌ها به‌انگیزه نبود زیرساخت‌ها واردات این خودروها و کاربرد مردم از هنگام‌ها بسیار اندک بوده است. خودروسازان درونی نیز باتوجه‌به نبود زیرساخت‌ها، هنوز تکاپو خاصی در فرآوری این خودروها نداشته‌اند.

در این زمینه با سیدمهدی مقدسی عضو کمیسیون صنعت، معدن و بازرگانی سنا به گفت‌و‌گو پرداختیم.

خودروهای برقی

خودروهای برقی

چگونگی فرآوری خودروهای برقی در کشورمان به چه‌چهره است؟

با پروا‌به شرایط موجود و آلودگی کلان‌‌شهرهای کشور، به کارگیری خودروهای برقی یک بایستگی دوری‌ناپذیر است. در کشور‌های گوناگون تکاپو‌های گسترده‌ای در این زمینه چهره گرفته است و برخی کشورها حتی به مرحله فرآوری رسیده‌اند.

در بازدید از شرکت renault فرانسه تماشا شد یک خط‌‌ ‌‌فرآوری محصولات برقی برپایی شده است و هنگام‌ها به‌دنبال به کارگیری باتری‌های نیرومند در بدنه این خودروها هستند. در ایران انگیزه عدم فرآوری و به کارگیری خودروهای برقی، نبود زیرساخت‌هاست.

برای آمدوشد این‌گونه خودروها در کشور لازم است همانگونه که جایگاهای سوخت‌گیری مختلفی در جاده‌ها برای خودروهای بنزینی، گازی و گازوئیلی هستی دارد، جایگاه‌های شارژ باتری‌های خودروهای برقی نیز درنظر گرفته شود.

دولت دراین‌خصوص چه تکاپو‌هایی می‌تواند انجام دهد؟

دولت به‌منظور اقدامات تشویقی فرآوری و به کارگیری خودروهای برقی باید این زیرساخت‌ها را فراهم کند. اگر دولت تسهیلات خاصی را درنظر بگیرد و زیرساخت‌های لازم را برپایی کند، می‌توان از خودروهای برقی به‌سرنویس تاکسی و اتوبوس کاربرد کرد.

اگر در این زمینه هزینه نکنیم، باید هزینه‌های آلودگی هوا در کلان شهرها و یادبود ها ویرانگر هنگام را بردباری کنیم، واردات چهره‌گرفته در زمینه خودروهای برقی نسبت‌به نیاز کلان‌شهرها بسیار اندک است.

چگونگی خودروهای هیبرید در کشورمان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

توان مانور این خودروها برای به کارگیری برق و باتری بسیار اندک است و پس از طی مسافتی، باید از سوخت‌های فسیلی کاربرد کنند، ولی اگر زیرساخت به کارگیری این خودروها در کشور افزایش یابد، گرایش به به کارگیری هنگام‌ها بسیار می‌شود.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام