سایت جامع خودرو در ایران


» برتری رقابتی dena پلاس توربو چیست؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

برتری رقابتی dena پلاس توربو چیست؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶


برتری رقابتی dena پلاس توربو چیست؟
شرکت Iran KHodro روز گذشته به چهره رسمی خط فرآوری dena پلاس توربو را گشایش کرد و پیمان است که از زمستان امسال، این خودروها با تیراژ بالا به دست مشتریان برسد.

dena پلاس توربو رقیب اصلی سدان های دنده ای بازار کمتر از ۶۰ میلیون تومان به حساب می آید. ولی این خودرو ملی بر بنیاد چه مزایایی می تواند با رقبای چینی و فرانسوی چشم وهمچشمی کند؟
dena پلاس توربو نیرومند ترین پیشرانه را در میان سدان های تا ۹۰ میلیون تومان دارد. موتور سیکلت ۷/۱ لیتری توربو این خودرو می تواند شتاب صفر تل ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۱۰ ثانیه ثبت کند و در برخی بررسی های سورن توربو ثابت شده است که با رانندگی بنیادی و چیره دست می توان به شتاب کمتر از ۵/۹ ثانیه با این پیشرانه و اتاق رسید. همچنین در رده قیمتی کمتر از ۶۰ میلیون تومان، سدان های صفر کیلومتر موجود بازار تنها دو کیسه هوا دارند، این در حالی است که dena پلاس به چهار کیسه هوا مجهز است. همچنین وقتی رقبای هم کلاس و هم بها dena پلاس توربو را بررسی می کنیم، به بی وای دی F3 دنده ای، جک J5 دنده ای و تندر۹۰ پلاس می رسیم. dena پلاس توربو نسبت به برخی رقبا امکاناتی همانند سیستم تهویه ربات، کروزکنترل، سانروف، صندلی های جلو برقی، مانیتور فابریک، پخش دی وی دی، آینه های تاشو برقی، رینگ بزرگتر، شیشه های پهلویی ربات و… را اضافه تر دارد.
ولی مسئله اینجاست که dena پلاس توربو بر مبنا دانش بومی طراحی شده است و برخی بردباری می دهند که هنوز دشواری ها سورن توربو و dena عادی در هنگام دیده شود. به سرنویس اگزمپل برای مقال در هنگام دنده عقب با خودروهای پلتفرم مشترک samand، از اکسل عقب صدای سوتی می آید. درباره پیشرانه توربو سورن هم برخی مشتریان ناخشنودی هایی را اعلام کرده بودند و پیمان بود که Iran KHodro این دشوار را حل نماید. با اینکه dena پلاس در نخستین گام های فرآوری توانست ۴ ستاره کیفی را از ISQI دریافت کند، ولی بسیاری چشمداشت دارند که نسخه توربو به سرنویس یک خودرو نیرومند ملی به مراتب از دیگر رقبای چینی و فرانسوی ارزنده تر باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام