سایت جامع خودرو در ایران


» بی‌نیازی ایران تا سال ۱۴۰۰ از واردات تایرهای باری و اتوبوسی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷


با برپایی چهار سایت جدید فرآوری تایرهای TBR در کشور چهره خواهد گرفت

به گزارش تازه ها خودرو ، دکتر محمدرضا گنجی، رئیس انجمن صنفی صنعت تایر در حالی تازه ها از بی‌نیازی کشور به واردات تایرهای TBR تا سال ۱۴۰۰را می‌دهد که درحال‌آماده ۴۹درصد از بازار تایرهای رینگ ۲۲٫۵توسط گروه صنعتی پدیدار فرآوری و تامین می‌شوند.

دکتر گنجی برپایی ۴سایت جدید فرآوری تایرهای باری اتوبوسی را براساس دستور رئیس‌جمهور برای خودکفایی بازار کشور و برپایی کارگماری در ۴منطقه بی بهره دانست و گفت: بر این بنیاد مقرر شد ۴سایت با گنجایش فرآوری ۵۰هزار تن تایر در سال برپایی شده تا درنهایت با فرآوری سالانه ۲۰۰هزار تن تایر TBR در سال، کشور از واردات این دسته از تایرها بی‌نیاز شود.

تایرهای TBR

تایرهای TBR

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر کشور، محل برپایی این چهار سایت را در شهرهای زابل، کردستان، اردبیل و خرم‌آباد اعلام کرد و گفت: شرکت گسترش تایر رازی، سایت هامون را در شهرستان زابل برپایی خواهد کرد و هم‌زمان با دم ، گروه صنعتی پدیدار نسبت‌به گسترش کارخانه پدیدار کردستان و شرکت آرتاویل‌تایر نیز به گسترش کارخانه آرتاویل در اردبیل خواهد پرداخت.

به‌گفته مدیرعامل گروه صنعتی رازی، شرکت نیکران لاستیک نیز با برپایی یک کارخانه‌ در خرم‌آباد اقدام به فرآوری تایر خواهد کرد و بدین سان بخشی از نیاز بازار را تامین می‌شود.

گنجی زمان بهره‌برداری از این کارخانه‌ها را بیشینه تا سال ۹۸اعلام کرد وگفت: با راه‌اندازی و گسترش این ۴ سایت، کشور تا سال۱۴۰۰ از واردات تایرهای باری و اتوبوسی بی‌نیاز خواهد شد.

وی فرآوری تایرهای TBR بدست آرتاویل تایر را تحت لیسانس یلوسی اعلام کرد که در‌حال‌آماده به فرآوری تایرهای دانلوپ می‌پردازد.

در همین‌حال امیر‌علی زهره‌نژاد، مدیر‌عامل نیکران‌لاستیک با اشاره به راه اندازی کارخانه فرآوری تایر با گنجایش ۵۰هزار تن در سال در خرم‌آباد گفت: بیشترین تمرکز ما روی فرآوری تایرهای رادیال سواری است و بخشی از تولیدات خود را نیز به فرآوری تایرهای ویژه کامیونت برگزیدن خواهیم داد.

مازیار روغنی، جانشین مدیرکل بازاریابی و صادرات گروه صنعتی پدیدار، این شرکت را تنها تولیدکننده کنونی تایرهای TBR در ایران شناسایی می‌کند و می‌گوید: درحال‌آماده گروه صنعتی پدیدار ۴۹درصد از نیاز بازار در سه‌ سایز پرمصرف رینگ ۲۲٫۵را تامین می‌کند و با گسترش کارخانه پدیدار کردستان بخش بزرگ‌ای از نیاز بازار بدست پدیدار تامین و روانه بازار OE و بازارمصرف تایر خواهد شد.

وی پرمصرف‌ترین سایز تایرهای TBR را ۳۸۵/۶۵/R22.5 اعلام کرد و گفت: این سایز از تایر به‌انگیزه پهن بودن، در تریلرهای سه‌محوره فرآوری‌شده در دو شرکت ماموت و مارال کاربرد می‌شود و بزرگ سرمایه‌گذاری گروه صنعتی پدیدار روی خودکفایی در فرآوری سه سایز تایر پرمصرف در رینگ ۲۲٫۵ خواهد بود.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام