سایت جامع خودرو در ایران


» رشد ۱۵۰۰ میلیارد دلاری صنعت خودروی جهان از منابع جدید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


دبیر شورای آینده‌نگاری صنعت خودرو پیش‌بینی کرد:

به گزارش « تازه ها خودرو » ،تغییر و دگرگونی ها آینده صنعت خودرو به‏ گونه ای ترسیم می‏شود که به‏ نظر می‏رسد محاسبات و مناسبات در دم به‏ طور کلی شکل دیگری می‏یابد. اگرچه در ترسیم چنین فضایی همچنان فعالان صنعت خودرو بازیگران اصلی به‏ شمار می‏روند، ولی گردآور‏ های دیگری نیز به این فرآیند اضافه خواهند شد که حتی مایه دگرگونی گردش‏های مالی در این پهنه و تغییر سبک سوداگری می‏شوند.

در این رابطه دبیر شورای راهبردی برنامه آینده‏نگاری صنعت خودرو با اشاره‏به اینکه یک‏سری عوامل کلیدی هستی دارند که بر تغییر و دگرگونی ها صنعت خودرو کارایی می‏گذارند، گفت: «یکی از این عوامل جامعه است که طی سال‏های تازه نسبت‏به جستار امنیت خودروها حساسیت بیشتری نشان می‏دهد. به‏علاوه، دگرگونی ها و مسائل زیست‏محیطی را می‏توان عامل دیگری دانست که به‏طور گسترده بر صنعت خودرو فشار وارد می‏کند. همچنین در فضای سیاسی نیز عوامل مختلفی بر صنعت خودرو کارایی می‏گذارند. این عوامل دربرگیرنده زیرساخت‏های برپایی شده در صنعت خودرو، قوانین ازآنش فکری، انتقال اطلاعات و… هستند.»

محمد نقی‏ زاده با بیان اینکه ازنظر اقتصادی نیز موارد مختلفی در این پهنه مطرح می‏شود، اظهار کرد: «دگرگونی ها کانال‏های فروش، گسترش بازارهای نوظهور مانند بازار کشور هند و چین از موارد تاثیرگذار در پهنه اقتصادی به‏شمار می‏روند.»

وی در پیوسته با روشنگری اینکه در بالای این موارد، رشد فناوری بیشترین تاثیرگذاری را بر این صنعت دارد، افزود: «در این زمینه بحث هوش مصنوعی از یک طرف این صنعت را پیش می‏برد و مباحثی مانند اندوخته‏سازی انرژی به‏چهره باتری، صنعت ارتباطات، روش‏های ساخت و فرآوری از سمت دیگر در حال متحول کردن آینده خودروسازی هستند و هر کدام به‏نوبه خود در بخش‏هایی از این صنعت کارایی می‏گذارند.»

نقی‏ زاده با اشاره به اینکه آینده صنعت خودرو با چهار روند اصلی روبرو است، بیان کرد: «این چهار روند دربرگیرنده سیستم‏های حمل‏و‏نقل گوناگون، خودروهای بدون راننده یا خودران، خودروهای برقی و قابلیت پیوست به شبکه هستند.»

دبیر شورای آینده‏ نگاری صنعت خودرو همچنین با بیان اینکه دگرگونی ها در بازارها و منابع درآمدی از عوامل بسیار تاثیرگذار در صنعت خودرو محسوب می‏شوند، گفت: «در این میان دو بحث منابع جدید درآمدی در صنعت خودرو و رشد پیوسته صنعت مطرح هستند.»

به گفته وی، صنعت خودرو در گیتی، صنعتی نزدیک ۳هزارو‏۵۰۰میلیارددلاری است که نزدیک ۷۵۰میلیارد دم به فروش خودرو مربوط و مابقی به خدمات پس ‏از فروش متعلق است.

محمد نقی‏ زاده با روشنگری اینکه تک‏فروشی خودرو که ما از سال‏ها پیش تا امروز با دم روبرو هستیم، طی یک دهه گذشته نرخ رشد ۴درصدی را تجربه کرده است، اعلام کرد: «این نرخ رشد تا ۱۲، ۱۳سال دیگر به نزدیک ۲درصد خواهد رسید و همین میزان درصد رشد در بخش خدمات پس‏از فروش نیز هستی دارد. در همان سان پیش‏بینی‏ها نشان دهنده دم است که در درازا ۱۵سال آینده این صنعت به صنعتی ۶هزارو‏۷۰۰میلیارد دلاری تبدیل خواهد شد که بزرگ رشد دم مربوط‏به پهنه‏ای به نام منابع جدید درآمدی است که اکنون نزدیک ۳۰میلیارددلار است که در سال‏های آینده به نزدیک ۱۵۰۰میلیارد دلار خواهد رسید.»

وی با اشاره به اینکه در سال‏۲۰۱۵ نزدیک ۸۷میلیون دستگاه خودرو در گیتی فرآوری شد که این شماره تا ۱۵سال آینده به ۱۱۵میلیون‏ خودرو خواهد رسید، پافشاری کرد: «از دم شمار، ۱۰میلیون دستگاه خودروهای اشتراکی خواهند بود که کسان گوناگون دم را خریداری می‏کنند و این فرایند بدست سیستم‏های نرم‏افزاری انجام می‏شود. این اتفاقی است که امروز در استکهلم افتاده و نزدیک به ۲۵هزار خودروی اشتراکی در این شهر مورداستفاده پیمان می‏گیرد.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام