سایت جامع خودرو در ایران


» گمان کردن تجدید‌نظر در باره فرآوری ۲۵‌خودروی فاقد استاندارد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


توقف فرآوری خودروها پس از به دیده داشتن جایگزین پسندیده

به گزارش « آگاهی ها خودرو » ، دوشنبه هفته‌جاری سازمان ملی استاندارد کشور آگاهی ها توقف فرآوری ۲۵‌خودروی سواری و سنگین جاده‌ای را با اجرای فاز نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از ابتدای دی‌ماه امسال اعلام کرد. علاوه‌بر هنگام مدیرکل بازبینی بر اجرای استاندارد صنایع فلزی این سازمان نیز افزون بر درست شمردن این آگاهی ها اعلام کرد با آغاز اجرای استانداردهای جدید تایید گونه خودرو، فرآوری شماری از خودروهایی که نتوانستند الزامات استانداردهای اجباری مربوطه را رعایت کنند، ته می‌یابد.

تند‌ترین راه شدنی برای افزایش کارگماری در صنعت خودرو، تمرکز بر مونتاژ خودرو برای صادرات به بیرون از کشور است

توقف فرآوری خودروها پس از به دیده داشتن جایگزین پسندیده

به‌گفته پیمان پیرایش برنامه اجرای استانداردهای جداگانه اجباری ایمنی عملکردی خودرو مطابق با پسینیان دگرگونی ها اتحادیه‌اروپا، روزآمد و ابلاغ شده است و سازمان ملی استاندارد ایران در انجام رسالت خود مبنی‌بر گردآوری و به‌روزرسانی پیوسته استانداردها تلاش می‌کند در گردآوری استانداردهای گستره خودرو از استانداردها و آیین نامه فنی باره کاربرد در کشورهای پیشرو و صاحب IT در صنعت خودرو و نیز استانداردهای معتبر میان‌المللی و منطقه‌ای کاربرد کند.

اگرچه نام خودروهایی که در این فاز توقف فرآوری آنها کلید خورده است نیز منتشر شد، ولی بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده این آگاهی ها را تکذیب کردند.

همچنین در این راستا یک مقام آگاه در سازمان استاندارد کشور نیز در پاسخ به این سوال که تصمیم برای توقف فرآوری این خودروها قطعی بوده یا شدنی است در این زمینه تجدیدنظر شود به «دنیای‌خودرو» گفت: «این جستار بستگی به تصمیمات بعدی دارد که در این زمینه اتخاذ می‌شوند. چون به‌طور کلی پیمان بر این بود تا دی‌ماه ۹۷ عرضه تمام خودروهایی که نتوانند استانداردهای ۸۵گانه را پاس کنند، در کشور متوقف شود. این رویداد پیمان بود مرحله‌به‌مرحله انجام شود که در این مرحله، تصمیم‌بر توقف فرآوری ۲۵ خودرو است. البته هنوز سازمان استاندارد گواهی یا مجوزی برای عرضه‌کنندگان این خودروها صادر نکرده است که مشخص شود عرضه آنها حتی به‌طور زودگذر پیوستگی خواهد یافت یا خیر.»

این مقام آگاه در پیوستگی با اشاره به شکل اجرای قانون به کارگیری کیسه هوا در گذشته پافشاری کرد: «این‌بار هم احتمالا فرصتی برای درخواست بازنگری به این شرکت‌ها داده می‌شود ولی این زمان به‌طور ریزبین مشخص نیست و همه جزئیات در این زمینه به نشست ها و تصمیمات آینده بستگی دارد و شدنی است در اجرای این تصمیم تجدیدنظر شود.»

باتوجه به شرایط برپایی‌شده، برخی کارشناسان و صاحب‌نظران گستره خودرو معتقدند برونرفت برخی خودروها در شرایط کنونی به صلاح خودروسازان و بازار نیست.
بر این پای بست شهرام آزادی در اظهار‌نظر تازه خود با بیان اینکه به جهت قوانین، آیین نامه و استانداردهای درونی، تلاش شده است برخی خودروهایی که اکنون مردم چشمداشت توقف تولیدشان را دارند، تمام استانداردهای لازم را کسب کنند و منعی برای پیوستگی فرآوری این خودروها هستی ندارد، گفت: «باتوجه به افزایش الزامات استانداردی جدید و مهلت تعیین‌شده دستگاه‌های نظارتی تا اواخر سال آینده به‌نظر می‌رسد برخی از این تولیدات، امکان تقویت و کسب استانداردهای بیشتر را نیز داشته باشند. هرچند تصمیم‌گیری در این زمینه به شرایط بازار و سیاست‌های مدیران بزرگتر شرکت‌های خودروساز بر می‌گردد.»

این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه امروز علاوه‌بر تنوع فرآوری و کیفیت، بها محصولات تولیدی نیز برای مردم اهمیت دارد، پافشاری کرد: «در‌صورتی‌که بدون در نظرگرفتن جایگزین پسندیده، خودرویی از چرخه فرآوری بیرون شود، به صلاح خودروسازی و مردم نیست، چراکه مایه خلاء فرآورده در بازار و کارایی سر راست بر افزایش بها خودرو خواهد شد.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام