سایت جامع خودرو در ایران


» مزایا و معایب خرید hyundai سانتافه کارکرده ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


اگر بابانوئل می‌خواست یک خودروی کارکرده را گزینش کند بخت زیادی برای برگزیدن hyundai سانتافه به سرنویس سورتمه‌ی او هستی داشت. با صندوق بار بزرگ، پیشرانه دیزلی قابل‌اعتنا و توانایی‌های یدک کشی بالا، hyundai سانتافه یکی از خودروهای پسندیده بازار بریتانیا محسوب می‌شود.

hyundai سانتافه
زمانی که سانتافه برای نخستین بار در سال ۲۰۰۱ شناسایی شد گواه زایش یک شاسی‌بلند ۵ نفره با استایلی بودیم که نسبت به اکثر رقبا حرفی برای گفتن نداشت. دودمان دوم ۲۰۰۶ این خودرو یک بهبود قابل‌پروا نسبت به دودمان اولی خود را تجربه کرده بود ولی این سومین بار بود که بخت به hyundai رو کرد. سومین دودمان سانتافه ۵ سال است که در بازار حضور دارد.

با طراحی هوشمندانه، کابینی ۷ نفره و ساز و برگ پسندیده، سانتافه خودرویی قابل‌تأمل بوده و با بهای ۱۴ هزار پوندی می‌توانید هنگام را به خانه خود ببرید (این را با بهای ۳۱۰ میلیونی سانتافه در کشورمان سنجش کنید!)

  • hyundai سانتافه دودمان سوم

تاریخچه
hyundai سانتافه
شوروم های hyundai از اکتبر سال ۲۰۱۲ آغاز به فروش سومین دودمان سانتافه کردند. تنها یک پیشرانه ۲٫۲ لیتری دیزلی برای این خودرو در بریتانیا تدارک دیده شد بود که به یک گیربکس دستی یا ربات متصل می‌شد. سه تریم استایل، پریمیوم و پریمیوم SE برای این خودرو هستی داشت. مدل‌های پایه دیفرانسیل جلو بودند درحالی‌که دو تریم دیگر نیروی پیشرانه را به همگی چرخ‌ها انتقال می‌دادند.

hyundai سانتافه
در اواخر سال ۲۰۱۴ نام تریم استایل به SE تغییر یافت و فیس لیفت چهره گرفته در ژانویه ۲۰۱۶ نیز پیشرانه کارآمدتری را در دل سانتافه جای داد. این پیشرانه هم‌اکنون توان ۱۹۷ اسبی دارد که ۳ یکتا نیرومند‌تر از نسخه پیشین می‌باشد. ساز و برگ کمک‌راننده جدیدی همچون کروز مهار تطبیقی، ترمز اضطراری خودکار، دوربین پارک ۳۶۰ درجه، چراغ‌های جلوی تطبیقی و تشخیص نقاط کور نیز به این خودرو اضافه شدند. هم‌اکنون تریم SE هستی نداشته و همگی مدل‌های عرضه شده دارای سیستم چهار چرخ جنباننده هستند.

نسخه‌های تک دیفرانسیل زیادی از سانتافه در جاده‌ها آمدوشد نمی‌کنند و همگی سانتافه‌های فیس لیفت شده دو دیفرانسیل هستند که از این روی می‌گوییم سانتافه یکی از خودروهای توانا در بحث یدک‌کشی است.


از دسته ساز و برگ مدل استایل می‌توان به چراغ‌های خودکار، سیستم تهویه دلنشین، کروز مهار، رینگ‌های آلیاژی، بلوتوث، صندلی‌های جلوی گرم شونده، حسگرهای پارک عقب، آینه‌های برقی و گرم شونده و شیشه‌های برقی اشاره کرد. در مدل پریمیوم علاوه بر ساز و برگ یاد شده گواه سیستم تهویه دلنشین دو ناحیه‌ای، برف‌پاک‌کن‌های خودکار، تریم چرم، سیستم تهویه دلنشین عقب در مدل‌های ۷ نفره، سیستم ناوبری لمسی و آینه‌های تاشونده برقی هستیم.

سرانجامً در مدل‌های پریمیوم SE تجهیزاتی چون تنظیم برقی صندلی راننده، حسگرهای پارک جلو، چراغ‌های جلوی زنون، سقف پانورامیک، پایش باد لاستیک‌ها و سیستم پارک خودکار بکار رفته‌اند.

  • جایگزین‌های hyundai سانتافه دودمان سوم

kia سورنتو 2018
kia سورنتو که نزدیک‌ترین رقیب سانتافه محسوب می‌شود از نظر فنی همانند این خودرو است. kia همان پیشرانه ۲٫۲ لیتری دیزلی و گیربکس‌ها را داشته و البته از فناوری مشابهی سود می‌برد ولی باید به این نکته اشاره کرد سورنتو ساز و برگ بیشتر و کابین باکیفیت‌تری دارد.

خودروهایی همچون nissan ایکس تریل و mitsubishi اوت لندر کمی پیش پا افتاده محسوب می‌شوند و volvo XC90 نیز سالخورده است ولی هنوز هم به سرنویس یک خودروی کارکرده گزینه‌ای پسندیده است. لندروور دیسکاوری نیز سن بالای خود را نشان می‌دهد و گران‌تر است ولی هنوز هم خودروی شاخصی بوده ولی هزینه‌های ازآنش هنگام به‌طور قابل‌توجهی بالاتر بوده زیرا قابلیت اعتماد پایین‌تری دارد.

  • مواردی که باید با دقت بررسی شوند

صندلی‌ها
hyundai سانتافه
تنها مدل پریمیوم SE با طراحی ۷ نفره عرضه می‌شوند. نسخه‌های استایل و پریمیوم سانتافه به‌چهره ۵ نفره فرآوری شده‌اند.

سانروف

سقف پانورامیک مایه روشن‌تر شدن کابین می‌شود ولی برخی مالکان مشکلاتی را درباره این سقف گزارش کرده‌اند. البته این دشوار گسترده‌ای نبوده است.

رینگ‌ها
hyundai سانتافه
hyundai برخی از رینگ‌های آلیاژی این خودرو را به انگیزه خردگی و فرسایش به‌چهره رایگان ی کرده است؛ بنابراین پیش از خرید به هرگونه آسیب رینگ‌ها پروا کنید.

گیربکس
hyundai سانتافه
گیربکس ربات سانتافه مایه افزایش مصرف سوخت شده و بر پرفورمنس خودرو تأثیر منفی می‌گذارد ولی کاربرد هنگام آسان‌تر از گیربکس دستی است.

کابین
hyundai سانتافه
شما تحت تأثیر کابین سانتافه پیمان نمی‌گیرید ولی راحتی فوق‌العاده‌ای را برای ۵ سرنشین ارائه می‌کند و رده سوم صندلی‌ها نیز برای کودکان پسندیده است. کیفیت متریال بکار رفته رویهمرفته خوب است و حجم صندوق بار در مدل ۵ نفره تا ۱۶۸۰ لیتر نیز می‌رسد. مدل ۷ نفره گنجایش بار ۱۶۱۵ لیتری دارد.

هزینه‌های ازآنش
hyundai سانتافه
سرویس‌های دوره‌ای سانتافه دودمان سوم هزینه‌ای میان ۳۲۷ تا ۳۵۳ پوند در پی داشته و البته برخی سرویس‌ها دربرگیرنده ی روغن و پالایه نیز باید با مبلغ ۱۲۹ پوندی انجام شوند.

فراخوان‌ها
hyundai سانتافه
دودمان‌های نخست و دوم hyundai سانتافه تنها یک‌بار فراخوان شده‌اند ولی سومین دودمان سانتافه فعلاً فراخوانی نداشته است.

hyundai از سال ۲۰۱۲ تاکنون تنها ۱۰ فراخوان داشته که تنها یک باره هنگام پس از فرآوری سانتافه اعلام شده است. این فراخوان مدل‌های توسان ساخته شده میان سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ را در بر گرفته و به انگیزه ایمنی کاپوت بوده است. این یک رکورد قابل‌پروا بوده و تنها یک مدل از همه محصولات کنونی hyundai فراخوان شده است.

میزان خوشنودی مالکان در نظرسنجی Driver Power
hyundai سانتافه
سومین دودمان hyundai سانتافه و kia سورنتو هنوز در نظرسنجی Driver Power اتو اکسپرس حضور نیافته‌اند. hyundai توسان توانسته رتبه بسیار خوب هفدهم و i10 و i20 نیز به ترتیب رتبه‌های پنجاه و هفتم و بیست و نهم را کسب کرده‌اند.

فروش hyundai سانتافه در بریتانیا بیش از هر بازار اروپایی دیگر بوده و انگیزه این فرمایش نیز شفاف است. hyundai به قدری خوب کنش کرده که توانسته در سال ۲۰۱۳ پاداش بهترین شاسی‌بلند بزرگ اتو اکسپرس را به دست آورد و همین سرنویس را یک سال پس نیز تکرار کرده است. در هنگام سال اتو اکسپرس این‌گونه گفته بود:

ما امیدهای زیادی برای سانتافه داشته و ناامید نشده‌ایم زیرا همگی نیازهای خریداران شاسی بلندهای بزرگ را برآورده می‌کند. سانتافه راحتی لازم برای سفرهای طولانی و یا خریدهای کوچک را دارد. این خودرو همچنین توانایی روبرو شدن با سطوح متفاوت را داشته و کاربرد بالایی را به همراه فضا برای ۷ سرنشین ارائه می‌کند.

منبع: autoexpressلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام