سایت جامع خودرو در ایران


» آیا مشتریان خودروهای بیگانه به سمت درونی‌ها می‌روند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


به گزارش «آگاهی ها خودرو» ، بازار خودروهای وارداتی تاکنون یک روند رشد ثابت داشته است و با افزایش بها‌ها افرادی که به‌دنبال خرید خودروی وارداتی هستند، به‌ فرآوری درونی‌ها روی نخواهند آورد زیرا اصولا دیدگاه ایشان در باره تولیدات درونی به‌انگیزه کیفیت پایین فرآوری یا مونتاژ و خدمات پس از فروش چندان مثبت نیست.

خودروی لوکس در بحث قیمتی تعریف می‌شود نه در حجم موتور سیکلت

آیا مشتریان خودروهای بیگانه به سمت درونی‌ها می‌روند؟

این کسان با افزایش بها،‌ مدل‌های ارزان‌تر از برند باره دلبستگی خود را گزینش می‌کنند یا اینکه سراغ برندهای وارداتی ارزان‌تر می‌روند و شمار مشتریان خودروهای وارداتی ریزش چندانی نخواهد کرد؛ تنها رخداد باز شدن فضا و اقیانوس آبی برای برند‌های وارداتی تازه‌کار است تا در بازار ایران و در گپ‌های پیش‌آمده رخ‌نمایی کنند‌.

شمار این برند‌ها نیز هر روز در سطح گیتی، به‌خصوص چین در حال فزونی است و بی گمان بازار ایران با شرایط برپایی‌شده بدست دولت بهترین بازار جهان برای این برند‌ها خواهد بود.

از این روی در چند ماه گذشته گواه سیل ورود برند‌های جدید تازه‌کار به بازار ایران بوده‌ایم؛ برند‌هایی همانند بورگوارد یا لوکسژن و برندهای چینی یا دورگه دیگری که در راه هستند‌.

شاید تنها برند تازه‌وارد بازار که در این دسته هستی نداشت volkswagen‌واگن بود که با ورود دم حال باید پرسید آیا اندک کردن و سخت‌ شدن شرایط از سوی دولتی‌ها می‌تواند به موافقت آلمانی‌ها برای فرآوری خودروهایشان در ایران منجر شود یا خیر؟ در پاسخ باید گفت قانون کنونی بازار را برای چینی‌ها و برند‌های تازه‌وارد وارداتی آماده می‌کند‌.

دیدگاه پاک کردن چهره‌مساله در مسئولین صنعت خودرو نگاهی ناکارآمد است زیرا این نخستین‌بار نیست که دولت کوشش کرده با سخت کردن شرایط واردات به انگیزه جلوگیری از برونرفت ارز به راستی به پشتیبانی نامحدود از تولیدات درونی بپردازد و در پایان آنچه در کنش رخداد افتاده، با هدف اصلی تفاوت بسیار داشته است‌.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام