سایت جامع خودرو در ایران


» دالانه باد ب‌ام‌و کمک‌حال قهرمانان المپیکی! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


فدراسیون اسپورت‌های لژ آلمان (BSD) از دالانه باد گروه خودروسازی BMW برای بهینه کردن متریال و موقعیت سواری و بهبود چندثانیه‌ای رکوردهای ثبت شده تیم این کشور پیش از آغاز المپیک کاربرد می‌کند.


هفته پیش قهرمانان جهانی این رشته یعنی ژاکلین لولینگ و تینا هارمن به همراه مربی خود جینز مولر از مرکز آزمایش آئرودینامیک ب‌ام‌و دیدن کردند. از آنجایی که چند ماه دیگر بازی‌های المپیک کره آغاز خواهد شد فناوری دالانه باد ب‌ام‌و نقشی حیاتی در گسترش ساز و برگ ورزشی و بهبود موقعیت سواری لژها داشته است.


مولر درباره این فرایند می‌گوید:

ما ایده‌هایی را در درازا فصل و پس از پایان هنگام گسترش داده و بکار گرفته‌ایم. پس از این مرحله نیز آزمایش های ابتدایی را در دالانه باد انجام دادیم تا ببینیم که آیا فرایند گسترش ما در مسیری درست جنبش می‌کند یا خیر. در دورهای زمانی معینی آینده بازهم جنبه‌های معینی را بررسی خواهیم کرد. ما تنها به لطف فرصت‌هایی که BMW در اختیارمان پیمان داده توانا هستیم این اصول را بکار بگیریم.


گونه و چگونگی انجام آزمایش‌ها در این دالانه باد کاملاً محرمانه بوده ولی واپسین چیزی که می‌خواهید به دست بیاورید برتری بر رقباست؛ ولی همه‌چیز برای بهبود آئرودینامیک آزمایش شده است. لولینگ دراین‌باره می‌گوید: “ما دگرگونی ها متریال را آزمایش کرده و می‌خواهیم موقعیت سواری را بهینه کنیم. به دست آوردن بازخوردی پسندیده درباره بهبود چندثانیه‌ای رکوردها پیش از آغاز بازی‌های المپیک مهم است. ما به راستیً از ب‌ام‌و به خاطر برپایی شرایط پسندیده سپاسگزاری می‌کنیم. این شرکت بخش بسیار مهمی از اسپورت ما بوده است.”


شاید این فرایند برای تینا هارمن بسیار راستگو‌تر باشد. این ورزشکار که ۵ بار قهرمان جهان شده یکی از سبک‌ترین اسکلت‌های بدنی میان ورزشکاران را داشته و بدین سان شتاب گیری بهتری دارد. او تصریح می‌کند:

من به خاطر کمبود وزن باید بیشینه به کارگیری آئرودینامیک را بکنم؛ بنابراین همیشه از دیدن نتایج آزمایش‌هایی همچون آزمایش دالانه باد BMW هیجان‌زده می‌شوم. تنها پس از هنگام است که می‌توانید ببینید دگرگونی ها چهره گرفته ارزشش را داشته‌اند یا خیر. همه‌چیز درباره تنظیمات درست است.


همکاری موجود در دالانه باد ب‌ام‌و تأکیدی بر این است که همکاری طولانی‌مدت ب‌ام‌و با BSD چیزی بیشتر از یک رابطه اسپانسری می‌باشد. ب‌ام‌و تخصص خود را برای هدفی زرین بکار گرفته است. همه جزئیات باید به‌چهره عالی تنظیم شوند. هارمن در ته می‌گوید:

نیازی به گفتن نیست که ما این تیم را دوست داریم. ما در درازا سال‌ها همدیگر را شناخته‌ایم. مهندسان ب‌ام‌و به همراه خانواده ما را در پیست می‌بینند و حتی نکاتی را درباره موقعیت سواری به ما می‌گویند. همه همانند یک خانواده هستند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


مطالب محبوب
اینستاگرام