سایت جامع خودرو در ایران


» دگرگونی در صنعت خودرو در گرو همکاری با بیگانه‌ها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


به گزارش «آگاهی ها خودرو» ، بارها گفته شده است صنعت خودرو در ایران انحصاری است. رفع انحصار و برپایی چشم وهمچشمی، شرط لازم برای پویایی اقتصاد است. از آنجا که با هستی چشم وهمچشمی، کارایی بازار بالا رفته و تولیدکنندگان کوشش در بالا بردن کیفیت محصولات خود می‌کنند، بخش بزرگ کارشناسان و صاحب‌نظران درباره شکستن انحصار در صنعت خودروی کشور و ورود خودروسازان برتر جهان جهت ارتقای کیفیت خودروهای درونی سخن می‌گویند.

بر پایه‌نظر این گروه، با باز کردن صنعت و بازار خودروی درونی و ورود خودروهای باکیفیت بیگانه، خودروسازان درونی ناچار خواهند شد بر کیفیت خودروهای تولیدی خود افزوده و محصولی در سطح جهانی فرآوری و عرضه کنند.

صنعت خودرو

صنعت خودرو

در همین زمینه با رضا علیزاده، نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن انجمن به گفت‌وگو پرداختیم.

از نظر شما آیا انحصار در صنعت خودروی درونی هستی دارد؟

تا زمانی که بازار انحصاری در گزین کردن خودروسازان است، گواه تلاشی در دامنه کیفیت و بها ازسوی شرکت‌ها نخواهیم بود.

برای حل انحصار در بازار خودروی درونی‌ از نظر شما باید چه اقداماتی انجام داد؟

همکاری با برندهای معتبر بیگانه به خودروسازان در دامنه فرآوری، فناوری و رقابتی کردن بها کمک زیادی خواهد کرد. از این رو همکاری‌هایی که در ماه‌های بازپسین به تازگی با خودروسازان معتبر بیگانه چهره می‌گیرد، می‌تواند گام مثبتی در راستای دگرگونی صنعت خودروی ایران باشد.

اندیشه می‌کنید انگیزه این پدید آمدن انحصار در بازار خودرو چیست؟

دست اندرکاران صنعت خودروی کشور با توهم و ترس لطمه دیدن صنعت و تحت‌الشعاع قرارگرفتن بازار کارگماری کشور، دهه‌هاست به اشتباه امتیازات و انحصارات بی‌شماری را به شرکت‌های خودروسازی داده‌اند. از این روی دست اندرکاران و مدیران این صنعت ضرورتی ندیدند رفتار خود را برای فرآوری خودروی به‌روز، کیفی و ایمن اصلاح کنند.

نقش دولت را در این باره چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بدبختانه شوربختانه پشتیبانی‌های دولت در این سال‌ها از خودروسازان به‌جای ورود صنعت خودرو به چرخه چشم وهمچشمی و پیشرفت ، مایه سستی در گذرگاه گسترش شده و خروجی دم هم به هیچ‌وجه خوشنودی‌بخش نیست.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام