سایت جامع خودرو در ایران


» nissan لیف؛ پر فروش ترین خودروی تمام برقی در جهان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از تارنما insideevs ، بسیاری از کشورهای جهان برآنند با هدف رویارویی با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر پیرامون زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فرآوری انبوه برسانند.

تازه ترین گزارش های منتشر شده در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۱۸ حاکی از دم است که خودروساز ژاپنی nissan در صدر کامیاب ترین سازنده خودروهای تمام برقی و الکتریکی از نظر میزان فروش در جهان پیمان گرفته است.

به گفته ای دیگر، nissan لیف با به فروش رساندن ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی تمام برقی در جهان تاکنون، توانسته است رتبه نخست پرفروش ترین خودروی تمام الکتریکی در جهان را به خود وابستگی دهد و از رقبای خود پیشی بگیرد.

بر پای بست این آمار، بیشترین میزان فروش nissan لیف در کشور ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است، به گونه ای که شمار ۱۱۴ هزار و ۸۲۷ دستگاه دم در ایالات متحده آمریکا، نزدیک ۹۰ هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر ۹۵ هزار دستگاه از این خودرو نیز در دیگر نقاط جهان ( بویژه در اروپا ) به فروش رسیده است.

شرکت خودروسازی nissan ژاپن در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی از دودمان جدید این خودروی تمام برقی رونمایی کرد که پیمان است فروش و عرضه دم در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی از ماههای ژانویه و فوریه امسال میلادی ۲۰۱۸ آغاز شود.

دانیل شیلاسی – دستیار اجرایی شرکت nissan – در این باره یادآوری کرده است:” این اعداد و ارقام نشانه بارزی است از اینکه nissan در پهنه صنعت طراحی و فرآوری خودروهای تمام برقی و همچنین حفظ پیرامون زیست و کاهش آلودگی هوا پیشگام و پیشتاز بوده است و به اهداف خود در این راستا با کامیابی دست یافته است “.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت کاربرد بیشتر از این خودروهای پاک، مایه شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فرآوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از آنگونه پیشگامانی هستند که برآنند برای جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ پیرامون زیست و کاهش دمای کره زمین، فرآوری و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و سرانجام تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) بازداشته و متوقف اعلام کنند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام