سایت جامع خودرو در ایران


» معاینه‌فنی برتر ملاک طرح‌ شدامد جدید نیست / تسهیلات جای سهمیه طرح‌شدامد کنونی را می گیرد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


رئیس کمیسیون ترابری شورای شهر تهران از ارسال لایحه طرح شدامد جدید به شورا آگاهی ها داد

به‌گفته رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورا در روزهای پدران نشست ها متعددی برای بررسی جزئیات طرح پیشنهادی معاونت حمل‌و‌نقل شهرداری برگزار می‌شود، ضمن اینکه به جای سهمیه طرح شدامد جدید تسهیلاتی در نظر گرفته شده است و معاینه‌فنی برتر، ملاک طرح شدامد جدید نیست.

به گزارش« آگاهی ها خودرو » ، درچند روز گذشته خبرهای مختلفی از طرح شدامد جدید منتشر شده است و واکنش‌ها نسبت‌به این طرح جدید مدیریت شهری هر روز افزایش می‌یابد.

محدوده طرح شدامد

محدوده طرح شدامد

بیشتر این واکنش‌ها، نشان‌دهنده مخالفت اجرای طرح جدید شدامد است، از شهربانی راهور گرفته تا نمایندگان انجمن و یاران رسانه. البته دیروز سازمان پیرامون‌زیست هم از طرح شدامد جدید اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

ولی آنگونه که از اظهارنظر مدیران شهری و رئیس شورای شهر برمی‌آید، گردآور مدیریت جدید به‌جدیت دنبال اجرای طرح شدامد جدید در سال آینده است.

حال باید جزئیات این طرح بیشینه تا ۱۵بهمن‌ماه یعنی در بازه زمانی که دستیار حمل‌و‌نقل و شدامد شهرداری تهران تعیین کرده است، به تصویب شورای شهر برسد.

ارسال لایحه به شورا

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون آبادانی و ترابری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با «دنیای‌خودرو» با اشاره به اینکه لایحه طرح شدامد جدید به شورا ارسال شده است، روشنگری داد: «هنوز جزئیات پیشنهاد لایحه طرح شدامد جدید به دست کمیسیون حمل‌ونقل نرسیده است و در این چند روز تحویل کمیسیون خواهد شد. پیمان است در روزهای پدران جلساتی برای بررسی جزئیات پیشنهادی معاونت حمل‌ونقل شهرداری در طرح شدامد جدید و پیشنهاد‌های شورا و همچنین بها عوارض هنگام در شورای شهر و کمیسیون حمل‌و‌نقل برگزار شود. ضمن اینکه بررسی این طرح باید به‌چهره همه‌جانبه انجام شود و نمی‌توان شتابزده تصمیم گیری کرد.»

علیخانی درباره اظهارنظرهای مخالف شهربانی و نمایندگان هم روشنگری داد: «این طرح‌ها سازوکاری دارند و باید به تصویب شورای شدامد تهران برسند و شهربانی هم از اعضای این شوراست. بنابراین شهربانی در جریان کلیات هنگام بوده، این طرح سازوکار قانونی را طی کرده و لایحه هنگام به شورا ارسال شده است. همچنین در نشست ها کمیسیون حمل‌ونقل برای بررسی طرح شدامد جدید از شهربانی هم دعوت می‌شود تا حضور داشته باشد و به‌طورکامل در جریان جزئیات هنگام پیمان بگیرد.»

معاینه فنی برتر ملاک نیست

رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای‌شهر در واکنش به آگاهی ها ملاک معاینه‌فنی برتر برای طرح شدامد جدید گفت: «خبرهایی که درباره ملاک معاینه‌فنی برتر برای ورود به محدوده طرح شدامد و جفت‌‌وفرد در طرح شدامد جدید منتشر شده، صحت ندارد و ملاک همان برگه معاینه‌فنی است. البته افرادی که معاینه‌فنی برتر دارند دربرگیرنده امتیازاتی می‌شوند. همچنین برای خودروهای هیبرید، جانبازان و معلولان هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.»

این عضو شورای شهر در پیوستگی به تکلیف چگونگی کسان که در طرح شدامد کنونی سهمیه دارند، هم اشاره کرد و روشنگری داد: «هنوز کمیسیون حمل‌و‌نقل در جریان جزئیات کامل هنگام پیمان نگرفته، آنچه ما در جریان هستیم این است چیزی‌که به‌سرنویس سهمیه در طرح شدامد کنونی است، دیگر هستی نخواهد داشت و به جای هنگام تسهیلات ویژه‌ای برای افرادی که دارای سهمیه بودند، در نظر گرفته خواهد شد. درواقع طرح شدامد جدید دربرگیرنده همه می‌شود و دیگر برای کسان خاصی نیست. ولی بازهم پافشاری می‌کنم جزئیات هنگام باید به تایید شورای‌شهر برسد و آنچه در رسانه‌ها مطرح شده، تنها پیشنهادهاست.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام