سایت جامع خودرو در ایران


» برپایی شهرک کامیون‏ها در بندرعباس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

برپایی شهرک کامیون‏ها در بندرعباس

دسته بندی : اخبار عادی ، بندرعباس ، خودرو تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶


استاندار هرمزگان در پاسخ به «دنیای‌خودرو» تازه ها داد

به گزارش« تازه ها خودرو » ، یکی از انگیزه ها گسترش‏ نیافتن حمل‏ ونقل جاده ‏ای در برخی استان‏های کشور، نبود نمایندگی‏های خدمات خودروهای سنگین در این استان‏ها و نیز کمبود دیگر سرویس‏های خدماتی باره نیاز ناوگان باری و رانندگان هنگام‏هاست. استاندار هرمزگان در همین راستا از برپایی شهرک کامیون‏ها در این استان تازه ها داده است.

وی این تازه ها را در پاسخ به «دنیای خودرو» درخصوص زیرساخت‏های این استان برای گسترش حمل‏ ونقل جاده‏ ای در بخش‏های باری و مسافری اعلام کرد و افزود: ۵۴ درصد صادرات و واردات کشور از راه بنادر شهید رجایی و شهید باهنر انجام می‏شود و به تبع پوشش این حجم بازرگانی در استان هرمزگان، ما به ‏چهره روزانه گواه ورود و برونرفت سه ‏هزار دستگاه خودروی باری اعم از کامیون و کشنده به استان هستیم.

فریدون همتی ، استاندار هرمزگان

فریدون همتی ، استاندار هرمزگان

فریدون همتی پیوسته داد: این حجم از ورود و برونرفت کامیون به استان البته آسیب‏هایی را هم به زیرساخت‏های ما وارد می‏کند و در بخش فرهنگی و اجتماعی استان اثرگذار است ولی در برابر کسب‏ وکارهای بسیاری نیز رونق می‏بخشد. بنابراین ما درصدد برپایی یک شهرک برای کامیون‏ها در بندرعباس هستیم که نه‏ تنها پایانه تهی سازی و بارگیری خودروهای سنگین محسوب می‏شود بلکه مراکز خدماتی باره نیاز رانندگان ازجمله نمایندگی‏های فروش و خدمات این خودروها و مراکز داد و ستدها و تعمیرات هنگام‏ها نیز در این شهرک تجمیع خواهد شد و دیگر خدمات رفاهی باره نیاز رانندگان نیز در همین شهرک تامین خواهد شد.

برپایی زیرساخت برای ناوگان سنگین

استاندار هرمزگان درباره برپایی زیرساخت‏های حمل ‏ونقل در این استان بیان کرد: هم نیاز به زیرساخت‏های جاده‏ ای داریم و هم نیاز به خط ریلی گسترده و از اکنون با سازمان راهداری و حمل‏ ونقل جاده ‏ای در بحث ریل کارهای جدیدی را آغاز کرده و دیدگاه‏ های‏مان را نزدیک کرده‏ ایم. این رخداد باید برای بندرعباس بیفتد تا حمل ‏ونقل ارزان و باسرعت انجام شود.

وی افزود: درحال‏ آماده یک خط تند‏ السیر برای تهران‏ اسپهان هستی دارد و اسپهان- ‏بافق هم در حال دوخطه شدن است و راه بافق ‏‏بندرعباس هم خوشبختانه دوخطه است. اگر تا پایان سال ۹۸ تکمیل این خطوط پایانی شود، مسافران از تهران به بندرعباس به‏ جای ۱۸ ساعت، تنها ۱۰ ساعت در راه خواهند بود.

در برنامه ‏های میان‏مدت نیز در نظر داریم تا این راه برقی شود. در برنامه بلندمدت نیز هدف ما این است که مسافران راه تهران به اسپهان، یزد، کرمان و بندرعباس را طی ۵ ساعت بپیمایند.

همتی با بیان این‏که ما باید جاده ‏های خود را نیز درست کنیم تا دسترسی مردم به مناطق گردشگری استان آسان ‏تر شود، پیوسته داد: اگر بتوانیم زیرساخت‏هایی مانند پسندیده‏ سازی جاده‏ ها و نوسازی ناوگان‏های باری و مسافری را به‏ سرعت با کمک بخش خصوصی انجام دهیم، گواه دگرگونی در استان خواهیم بود. چون بودجه‏ های دولتی کفاف هیچ‏کدام از این کارها را نمی‏دهد و باید بخش خصوصی ورود کند. ما نیز اعلام آمادگی کرده ایم همه امکانات را برای حضور بخش خصوصی فراهم می کنیم.

وی اعلام کرد: دولت مصوبه آزادراه بندر عباس به کرمان را نیز مصوب کرده تا بخش خصوصی هنگام را انجام دهد. آزاد راه بندرعباس به سیرگان نیز مصوبه دولت است که هنگام هم باید بدست بخش خصوصی انجام شود. ما به دنبال باز کردن راه پسندیده از فارس به بندرعباس هستیم و باید به سمت آزادراه برویم. استان هرمزگان ۱۰ فرودگاه در شهرهای سیری، ابوموسی، قشم، بندر لنگه، جاسک، تنب بزرگ، کیش، لاوان، بستک و میناب دارد و این نیز امتیازی برای همه بخش‏های حمل‏ ونقلی ازجمله باری است.

پیشگفتار‏ ای برای نوسازی ناوگان مسافری و باری

استاندار هرمزگان درباره کشش ‏های گردشگری استان هرمزگان که می‏تواند جاذب رهنورد و پیشگفتار گسترش و نوسازی ناوگان جاده‏ای مسافری و به تبع هنگام ناوگان باری باشد گفت: ما ایرانی‏ها کشورمان را خوب نمی شناسیم، سه برابر سواحل شمال ایران تنها در هرمزگان کناره یا کنار هستی دارد ولی هنگام را خوب ندیده‏ ایم و تنها جاده های شمال را در ۶ ماهه نخست سال پرترافیک می کنیم.

در این استان ۱۴جزیره با ویژگی‏های بی همتا گردشگری هستی دارد که برخی از هنگام‏ها در جهان بی ‏همانند است و کشورهای گستره کنداب فارس غبطه داشتن هنگام‏ها را می خورند ولی ایرانی‏ها سالانه ده میلیارد دلار پول را به ترکیه و امارات و کشورهای دیگر می‏برند. چرا باید ایرانی‏ها برای به کارگیری کناره یا کنار گردشگری به بیرون از کشور سفر کنند ولی ندانند که چه گنجایش‏هایی در کشورمان هستی دارد.

وی افزود: گسترش و نوسازی ناوگان حمل‏ ونقل باری نیز با رونق ‏‏بخشی معادن این استان رقم خواهد خورد. چراکه هرمزگان سرشار از معادن سنگ آهنی و آهکی، گچ، کرومیت، منگنز و… است. جای مجمتع ‏های فولادی این‏جاست که آب هم هست، نه در استا‏ن‏هایی که دشوار آب دارند.

صنایع آب‏ بر باید لب کناره یا کنار برپایی شوند. همچنین ما آماده پذیرش ده‏ها صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان را داریم که همه این‏ها می‏توانند رکود را در بخش حمل ‏ونقل کشور از میان ببرند.

همتی همچنین از برپایی دگرگونی در امکانات اقامتی آبخوست (abxast) هرمز تا جشن سال ۹۷ تازه ها داد و گفت: در آبخوست (abxast) هرمز که بهشت خاک‏شناسی است و گونه ها خاک‏ها و سنگ‏ها را در رنگ‏های گوناگون دارد، در پی برپایی اماکن اقامتی همگون با جامعه محلی و بومی مانند مضیف‏ها و خانه‏ های سنتی هستیم. در گستره حمل ‏ونقل دریایی نیز بخش خصوصی در حال کار روی کشتی‏های باکیفیت است و تسهیلاتی در نظر می گیرند که آمدوشد در دریا ارزان و آسان انجام شود.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام