سایت جامع خودرو در ایران


» بهانه جدید برای افزایش بها خودرو! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

بهانه جدید برای افزایش بها خودرو!

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶


بهانه جدید برای افزایش بها خودرو!

امروز در حالی برخی تکه‌سازان با ادعای بازایستادن پرداخت ارز مبادله‌ای برای واردات قطعات خودرو، خواستار افزایش بها‌ این محصولات شده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد مدت زمان زیادی است که ارز مبادله‌ای واردات قطعات حذف شده و تکه‌سازان از ارز آزاد کاربرد می‌کنند بنابراین این جستار نباید بهانه‌ای برای افزایش بها خودرو شود.
در چند ماه تازه جستار افزایش نرخ ارز در بازار آزاد به دستمایه‌ای برای برخی سودجویان و افزایش بها برخی محصولات تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا، در تازه ترین رویداد در این زمینه عضو هیات مدیره انجمن تکه‌سازان مدعی حذف ارز مبادله‌ای بخش اعظم تکه‌سازان شده و نتیجه‌گیری کرده که از این روی بها قطعات خودرویی و و همچنین خودرو باید افزایش یابد.
در میان گذاشتن جستار حذف ارز مبادله‌ای برای واردات قطعات در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که مدت زمان زیادی است که برگزیدن ارز مبادله‌ای به واردات تکه متوقف شده و تکه‌سازان از ارز آزاد کاربرد می‌کنند، بنابراین ادعای حذف ارز مبادله‌ای نباید بهانه‌ای برای افزایش بها خودروها شود.
در این زمینه دبیر انجمن صنایع همگن تکه‌سازی می‌گوید: مدت زمان زیادی است که تکه‌سازان از ارز آزاد برای واردات مواد اولیه خود کاربرد می‌کنند.
آرش محبی‌نژاد با بیان اینکه از نزدیک یک سال پیش تخصیص ارز مبادله‌ای به واردات ماشین‌آلات تکه‌سازی بازایستاد، خاطرنشان می‌کند: از نزدیک دو ماه پیش نیز نزدیک دو هزار قلم مواد اولیه از شمول پرداخت ارز مبادله‌ای بیرون شد و هم‌اکنون مدتهاست که تکه‌سازان از ارز آزاد برای واردات مواد اولیه کاربرد می‌کنند. کارشناسان معتقدند در این شرایط دلیلی برای افزایش بها خودروهای درونی هستی ندارد زیرا مدتهاست که تکه‌سازان از ارز آزاد برای واردات مواد اولیه کاربرد می‌کنند و بها کنونی خودروها نیز قاعدتا متناسب با نرخ ارز کنونی در بازار آزاد است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام