سایت جامع خودرو در ایران


» volkswagen واگن و پرداخت تاوان ۲۳۲ میلیون دلاری به کانادا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


volkswagen واگن و پرداخت تاوان ۲۳۲ میلیون دلاری به کانادا
پس از نقض قوانین نشر گازهای گلخانه‌ای بدست VW و رسوایی دغلی و فریبکاری، آدینه این کمپانی سترگ خودرو سازی تازه ها از پیمان نامه‌ای میان این کمپانی و خریدارن خودروهای دیزلی با حجم ۳.۰ لیتری تازه ها داد، که طی این پیمان نامه VW ملزم به پرداخت ۲۳۲ میلیون دلار تاوان به خریداران کانادایی شد.

به تصویب دادگاه این توافق، پرداختی نقد به مبلغ ۲۰.۰۰۰ دلار به هر یک از خریداران خودروهای دیزلی volkswagen واگن، Audi و porsche با حجم ۳.۰ لیتر در کانادا را دربرگیرنده می‌شود. افزون بر آن این خودرو ساز آلمانی پایبند شده که مبلغی برابر ۲.۵ میلیون دلار کانادا را به سرنویس مجازات مدنی به دولت کانادا پرداخت کند.
رییس و مدیر اجرایی VW در کانادا Daniel Weissland افزود, این نقطه‌ی عطفی در راستای خوشنودی مشتریانی است که تحت کارایی جستار موتورهای دیزلی ۳ لیتری در کانادا پیمان گرفتند.
سال گذشته در توافقی همانند در ایالات متحده، کمپانی VW پایبند شد مبلغی برابر ۱‌.۲۲ بیلیون دلار هزینه تعمیر یا بازخرید ۸۰.۰۰۰ خودرو با موتور سیکلت ۳ لیتری بکند، همچنین مقرر شد کمپانی مبلغی مابین ۸.۵۰۰ تا ۱۷.۰۰۰ دلار به خریدارانی که خودروهای خود را به خاطر نقض انتشار گازهای گلخانه‌ای تعمیر کرده‌اند، بپردازد.
کمپانی تایید کرد که رویهمرفته می‌خواهد ۲۵ بیلیون دلار در آمریکای شمالی صرف خوشنودی مشتریان، تنطیم کننده‌های قوانین پیرامون زیست، ایالتهای آمریکا، نمایندگی های فروش و هزینه‌های بازخرید خودرو کند. سپتامبر گذشته کمپانی گفته بود ۳۰ بیلیون دلار برای رسیدگی به این رسوائی کنار گذاشته است.
در ژوئن ۲۰۱۶ توافق شد که کمپانی ۴۷۵.۰۰۰ خودرو را با موتور سیکلت ۲.۰ لیتری در آمریکا تعمیر یا بازخرید کند.همچنین در ۲۰۱۶ volkswagen واگن پایبند شد که بالغ بر ۲.۱ بیلیون دلار کانادا صرف تعمیر یا بازخرید ۱۰۵.۰۰۰ خودروی ۲ لیتری آلاینده ی پیرامون زیست و جلب خوشنودی صاحبانشان کند.
ماه گذشته نیز آژانس نگهداری از پیرامون زیست ایالات متحده و هیئت مدیره منابع هوایی کالیفرنیا تازه ها از توافقنامه ای برای ۲۴.۰۰۰ خودروی Audi با موتور سیکلت دیزلی ۳.۰ لیتری دادند که این توافقنامه کمپانی را ملزم به پاکسزای خودرو از سیستم نرم‌افزاری کاهنده ی گازهای گلخانه‌ای و جایگزین کردن قطعات ویژه سخت‌افزاری، می‌کرد.
در سپتامبر ۲۰۱۵ گروه volkswagen واگن، بزرگترین خودرو ساز اروپا، اقرار کرد که از نرم‌افزاری غیرقانونی برای دور زدن قوانین انتشار گازهای گلخانه‌ای موتورهای دیزلی در آمریکا، روی خودروها نسب کرده است که این فرمایش منجر به بزرگترین چالش بازرگانی تاریخ در ۸۰ سال گذشته شد.

گروه مستند اسب بخار
سیاوش مرادیلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام