سایت جامع خودرو در ایران


» شناسایی کانسپت LF-1، پیش‌نمایشی از کراس‌اوور پرچم‌دار لکسس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


دودمان سوم مدل LX به‌سرنویس شاسی‌بلند پرچم‌دار لکسس، بیش از یک دهه است که در بازار حضور دارد و بنابراین نیاز به تغییر دودمان دارد تا بتواند با دیگر اس‌یووی‌های لوکس بازار چشم وهمچشمی کند. حال لکسس کراس‌اوور کانسپتی بنام LF-1 Limitless را در نمایشگاه دیترویت شناسایی کرده که می‌تواند پیش‌نمایشی از دودمان کاملاً جدید LX باشد؛ ولی لکسس در باره این کانسپت می‌گوید که LF-1 پتانسیل شکل دادن به آیندهٔ یک کراس‌اوور لوکس را دارد. این در حالی است که LX یک اس‌یووی با ساختار بدنه روی شاسی و استایلی جعبه‌ای شکل است؛ بنابراین فعلاً با قاطعیت نمی‌توان گفت که کانسپت LF-1 Limitless پیش‌نمایش دودمان آیندهٔ مدل LX است یا اینکه خود به‌سرنویس یک کراس‌اوور لوکس جدید به فرآوری خواهد رسید.

این کانسپت که طراحی بسیار تهاجمی‌ای دارد، با همکاری پژوهشگاه طراحی CALTY در کالیفرنیا طراحی شده است یعنی همان مرکزی که کانسپت toyota FT-1 که پیش‌نمایشی از دودمان جدید toyota سوپرا است را طراحی کرده است. در توصیف طراحی کانسپت LF-1 Limitless گفته شده که مانند فلزی مذاب است که با ریخته‌گری به یک شمشیر ژاپنی تبدیل شده است. همچنین درعین‌حال این کانسپت گام بعدی در زبان طراحی لکسس نیز محسوب می‌شود.

LF-1 دارای ۵٫۰۱ متر درازا، ۱٫۹۸ متر پهنا و ۱٫۶۰ متر بلندی است که این یعنی کمی کشیده‌تر و پهن‌تر از LX است ولی بلندی هنگام به میزان قابل‌توجهی کمتر است. فاصلهٔ محوری این کانسپت نیز برابر با ۲٫۹۸ متر است که به میزان ناچیزی کوتاه‌تر از LX است. همان‌طور که از یک کانسپت چشمداشت می‌رود، LF-1 روی رینگ‌های بسیار بزرگ ۲۲ اینچی پیمان دارد که منش تهاجمی و نیرومند هنگام‌را تقویت می‌کند. به‌طورکلی LF-1 دارای طراحی شیک با خط سقفی گیرا است که امیدواریم در نمونهٔ تولیدی تغییر نکند.

در نمای جلویی LF-1 جلوپنجرهٔ دوکی‌شکل سرشناس لکسس تهاجمی‌تر از همیشه به چشم می‌خورد که در کنار هنگام چراغ‌های LED با طراحی فوق‌العاده کار شده است. این چراغ‌ها به همراه چراغ‌های عقب متصل‌به‌هم، به استایل پیشرفته و تکنولوژیک خودرو کمک کرده‌اند. همچنین دستگیرهٔ نهان درها به همراه عدم هستی آینه‌های پهلویی سنتی هم این ویژگی را تقویت کرده است. رئیس مرکز طراحی CALTY آقای «Kevin Hunter» درباره این کانسپت می‌گوید:

«این دیدگاه ما برای گونه جدیدی از خودروی پرچم‌دار است که توانایی‌های یک کراس‌اوور را بدون قربانی کردن عملکرد و لوکس گرایی که در سدان‌های رده‌بالای امروزی دیده می‌شود، ارائه می‌کند».

در تو یا درون خودرو ولی نمایی ساده کار شده که کنترلرهای سنتی بسیار کمی در هنگام دیده می‌شود چراکه در اینجا بیشتر از نمایشگرهای دیجیتالی و مهار‌های حرکتی پرکار کاربرد شده است. صفحه آمپر راننده کاملاً دیجیتالی است که در هر دو سو هنگام نمایشگرهای کوچکی به‌سرنویس آینه‌های پهلویی تعبیه شده است. افزون بر این، در میانهٔ داشبورد هم نمایشگر زیبایی کار شده و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی برای سرنشینان عقب نیز از راه دو نمایشگر ارائه شده است. همچنین همان‌طور که از کانسپتی در سال ۲۰۱۸ چشمداشت می‌رود، LF-1 Limitless هم از توانایی رانندگی کاملاً خودکار بهره‌مند است.

 

ولی لکسس هیچ اطلاعاتی از نیروهای محرکهٔ این کانسپت ارائه نکرده است. بااین‌حال سازندهٔ ژاپنی گفته است که گزینه‌های نیروهای محرکه برای کانسپت LF-1 Limitless، مانند نامش بدون محدودیت است؛ بنابراین، این گزینه‌ها می‌تواند دربرگیرنده هر گونه نیروهای محرکه‌ای دربرگیرنده بنزینی، هیبریدی/پلاگین‌هیبریدی، تمام الکتریکی و هیدروژنی باشد. درهرحال LF-1 Limitless یکی از کراس‌اوورهای کانسپت لکسس است که احتمالاً به فرآوری خواهد رسید.

 

با پوشش لحظه‌به‌لحظۀ پسینیان آگاهی ها و رویدادهای نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸، در مجلۀ ماشین ۹۸ همراه شما عزیزان هستیم…لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام