سایت جامع خودرو در ایران


» اروپایی‌ها منعی برای فروش ساز و برگ تایرسازی به ایران ندارند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


با هستی نفوذ چینی‌ها در تامین نیاز صنعت لاستیک ایران

به گزارش« آگاهی ها خودرو » ، برخلاف شایعات مطرح‌شده درباره عدم همکاری شرکت‌های مطرح اروپایی با تایر‌سازان درونی، نماینده اچ‌اف (HF) و هافمن آلمان با رد اظهارنظرهای غیرکارشناسی، از آمادگی طرف‌های اروپایی برای تامین تمام ساز و برگ موردنیاز فرآوری تایر در ایران آگاهی ها می‌دهد.

قبضه بازار تایر بدست چینی‌ها، این بار به تایرهای موجود در بازار برنمی‌گردد. چشم‌بادامی‌ها حالا با ساز و برگ فرآوری تایر به کارخانه‌های ایرانی پاگذاشته‌اند تا ثابت کنند آینده بازار در پسندیدن چین خواهد بود.

ساز و برگ فرآوری تایر

ساز و برگ فرآوری تایر

تجهیزاتی که باتوجه به پیشینه نه‌چندان خوب چینی‌ها در فرآوری محصولات باکیفیت، امید چندانی به دوام و ماندگاری‌شان در خطوط فرآوری تایرسازی‌های بزرگ کشور نیست.

شاید انگیزه اصلی مدیران کارخانه‌های فرآوری تایر برای روی آوردن به محصولات چینی، ناامیدی از همکاری اروپایی‌ها با ایران باشد. موضوعی که دکتر امیرحمزه حسین‌نژاد ، مدیرعامل شرکت ایران‌اشتریک با رد کامل هنگام از آمادگی شرکت‌های صاحب‌نام اروپایی برای همکاری با ایران آگاهی ها می‌دهد و به «دنیای‌خودرو» می‌گوید: «شرکت ایران‌اشتریک، نماینده شرکت‌های اچ‌اف آلمان، میکسینگ‌گروپ، هافمن، شرکت ایکسلون و شرکت الکترونیک‌سیستمز آماده است تا با همه تایرسازان بزرگ کشور برای برپایی خط‌فرآوری کامل و تامین سخت‌افزار همکاری کند و فناوری روز گیتی را در پسندیدن کاربران ایرانی پیمان دهد.»

وی با پافشاری بر‌اینکه فناوری مورداستفاده بدست شرکت ایران‌اشتریک همان فناوری میشلن آلمان است، می‌گوید: «به راستی جای شگفتی دارد با هستی ساز و برگ روز گیتی بازهم تولیدکنندگان ما سراغ دستگاه‌ها و ساز و برگ چینی می‌روند.»

او البته تاحدودی حق را به تولیدکنندگان می‌دهد و می‌گوید: «تولیدکنندگان تایر به انگیزه ها متعددی سراغ چینی‌ها می‌روند که مهم‌ترین انگیزه هنگام می‌تواند هستی تحریم‌ها از سوی بانک‌های اروپایی و نبود خدمات بانکی میان‌المللی برای ایران باشد. حتی در‌حال‌آماده با هستی برداشته‌شدن برخی تحریم‌ها همچنان بانک‌های بیگانه و اروپایی تمایلی به همکاری با ایران ندارند. جستار بعدی در بحث فاینانس است که شرکت‌های درونی بتوانند به‌چهره اعتباری خرید خود را انجام دهند. باید گفت بیشترین تفاوت، در بحث مالی و همکاری نکردن بانک‌های بیگانه با ایران است.»

حسین‌نژاد در پیوستگی گفت: «تمام تایرسازان می‌دانند اگر بخواهند خط فرآوری ماندگار و باکیفیت در پسندیدن داشته باشند، باید سراغ اروپایی‌ها بروند که البته بهترین گزینه برایشان شرکت‌های آلمانی است.»

مدیرعامل شرکت ایران‌اشتریک در پیوستگی گفتگو‌های خود از همکاری با تولیدکنندگان تایر آگاهی ها داد و گفت: «در‌حال‌آماده برای چند طرح گسترش همکاری با شرکت پدیدار را در دستور کار داریم. گروه صنعتی پدیدار در پسینیان پروژه خود از ساز و برگ به‌روز و امروزین آلمانی کاربرد کرد و پدیدار کردستان با به کارگیری پسینیان فناوری روز گیتی ساخته شد و باره بهره‌برداری پیمان گرفت.»

حسین‌نژاد درباره میزان تامین ساز و برگ در خط‌فرآوری کارخانه‌های تایرسازی گفت: «شرکت ایران‌اشتریک توانایی تامین ۸۰درصد خط‌فرآوری کارخانه فرآوری تایر را دارد و می‌تواند از نقطه آغاز تا پایان کار و ساز و برگ اصلی خط فرآوری را راه‌اندازی کند.»




لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.



آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام