سایت جامع خودرو در ایران


» استخدام ۱۰هزار راننده زن در عربستان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

استخدام ۱۰هزار راننده زن در عربستان

دسته بندی : آخرین اخبار ، خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶


به گزارش« تازه ها خودرو » ، به نقل از یورونیوز در‌حال‌آماده زنان ۸۰درصد از همه مشتریان خودروهای اوبر و ۷۰درصد از همه مشتریان تاکسی‌های شرکت کریم را در این کشور تشکیل می‌دهند.

استخدام ۱۰هزار راننده زن در عربستان

استخدام ۱۰هزار راننده زن در عربستان

تمام رانندگانی که تاکنون بدست اوبر و کریم در عربستان‌سعودی استخدام شده‌اند، مرد هستند که با خودروهای خود به جابه‌جایی مسافران می‌پردازند.

مدیران این دو شرکت می‌گویند تا‌کنون هزاران درخواست از سوی زنان سعودی در زمینه تمایلشان برای استخدام به‌سرنویس راننده دریافت کرده‌اند.

شرکت کریم قصد دارد بیش‌از ۱۰ هزار راننده زن را تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی استخدام کند. این کسان برای انجام ماموریت‌هایی که در دم مشتریان زن مایل نیستند سوار خودرویی شوند که راننده دم مرد است، خواهند رفت.

همچنین باتوجه به حساسیت‌های فرهنگی جامعه محافظه‌کار عربستان، این دو شرکت برای به کارگیری زنان راننده باید به نکات بسیاری پروا کنند.

این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند از رانندگان زن صرفا برای جابه‌جایی زنان یا خانواده‌هااستفاده خواهند کرد و شماره تلفن آنها نیز نگاهداشته باقی خواهد ماند و بدین سان مشتریان به شماره تماس رانندگان زن دسترسی نخواهند داشت.

چشمداشت می‌رود اقدام اوبر و کریم در استخدام رانندگان زن، به دولت عربستان‌سعودی برای کاهش نرخ بیکاری کمک کند. در‌حال‌آماده نرخ بیکاری در عربستان‌سعودی ۱۲.۸‌درصد است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام