سایت جامع خودرو در ایران


» بن‌رو به renault واگذار می‌شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

بن‌رو به renault واگذار می‌شود

دسته بندی : اخبار ویژه ، خودرو ، قرارداد رنو تاریخ : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶


خبرهای خوب ایدرو درباره مهم‌ترین پیمان نامه پسابرجامی

به گزارش« تازه ها خودرو » ، پیمان نامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور با شرکت renault ، با هستی انتقاداتی که از پیش درآمد بر دم وارد بود، ازجمله بهترین قراردادها در صنعت خودروی پسابرجامی به‌شمار می‌رفت.

براساس این پیمان نامه، سایت بن‌رو‌سایپا به‌سرنویس آورده ایران در این پیمان نامه نام‌برده می‌شد. سایتی که مدتی پیش مشکلاتی درباره واگذاری دم به renault به میان آمد. موانع واگذاری این سایت فرآوری خودرو در برهه‌ای آنقدر اهمیت یافت که رئیس‌هیات‌عامل سازمان گسترش را در آبان‌ماه امسال به فرانسه کشاند تا مواردی از پیمان نامه را باره تجدیدنظر پیمان دهد.

پسین هفته جاری ایدرو خبرهای خوبی درباره پیمان نامه renault خواهد داد

پسین هفته جاری ایدرو خبرهای خوبی درباره پیمان نامه renault خواهد داد

گفته می‌شود در مذاکرات فرانسه، سایت‌های سمنان، تبریز و گرمسار به‌سرنویس سایت‌های جایگزین بن‌رو مطرح شدند. با این حال این نگرانی هستی داشت که با منتفی شدن واگذاری بن‌رو به renault، بخشی از پیمان نامه که پیوسته با آورده سازمان گسترش بود، دستخوش تغییر شود. چراکه اگر رنویی‌ها گزینه‌های جایگزین بن‌رو را نمی‌پسندیدند، ایدرو باید فکری برای تامین نقدینگی کافی جهت انجام تعهد مالی خود می‌کرد.

پیمان نامه renault به‌زودی اجرایی می‌شود

با هستی انتقادهایی که درباره دیرکرد در اجرای پیمان نامه renault هستی دارد، رئیس هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درباره پیمان نامه renault به «دنیای خودرو» گفت: «پسین هفته جاری ایدرو خبرهای خوبی درباره پیمان نامه renault خواهد داد. ضمن اینکه باید اشاره کنم شرکت renault بسیار دلبستگی‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور و همکاری با طرف ایرانی است و کار خود را در این زمینه دنبال می‌کند.»

منصور معظمی با بیان اینکه اگر تاخیری در اجرای این پیمان نامه هستی دارد، از طرف ایران نبوده است، تصریح کرد: «تصمیمات جدیدی گرفته شده و تغییراتی در سهامداری برپایی شده است که به‌زودی اعلام خواهد شد. ولی با توافقاتی که با renault انجام شده، اجرای پیمان نامه به‌زودی آغاز خواهد شد.»

وی همچنین درباره اماواگرهایی که درباره منتفی‌شدن واگذاری سایت بن‌رو به renault در مدت پسین مطرح شد، روشنگری داد: «در حال آماده، هم سایت بن‌رو آماده واگذاری است و هم امکان به کارگیری خط فرآوری سایت‌های دیگر هستی دارد.»

به گفته معظمی، مشکلی که درباره سایت بن‌رو هستی داشت، با درایت مدیرعامل جدید سایپا و پشتیبانی وزیر صنعت، معدن و بازرگانی برطرف شده است.

حل چالش سهام‌داران بن‌رو

این اظهارات معظمی نشان از دگرگونی ها مثبت و نزدیک‌شدن پیمان نامه به اجرا دارد و در شرایطی از حل دشوار سایت بن‌رو گفتگو به میان می‌آید که تا چند ماه پیش به‌نظر می‌رسید برای این مساله به این راحتی‌ها راه‌حلی پیدا نمی‌شود.

این ماجرا به آنجا رسید که دستیار امور صنایع وزارت صنعت، معدن و بازرگانی به‌روشنی از گمان کردن تغییر سایت بن‌رو درصورت عدم همکاری سهام‌داران زیرمجموعه سایپا برای به کارگیری گنجایش شرکت renault و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تازه ها داد.

محسن صالحی‌نیا همچنین پافشاری داشت اگرچه مباحث پایه‌ای پیمان نامه renault تغییری نکرده ولی به‌لحاظ اجرایی باید در وابستگی با دم تصمیم‌گیری کرد.

وی نیز اشاره کرد بحث عدم واگذاری بن‌رو ارتباطی با مخالفت سایپا ندارد، چون سهام بن‌رو به چند شرکت زیرمجموعه سایپا تعلق داشت که آنها شرایط را برای دراختیار گذاشتن شرکت برای به کارگیری گنجایش شرکت renault و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) پسندیده نمی‌دانستند.

این کش‌وقوس‌ها پیوسته یافت تا زمانی که محسن جهرودی به‌سرنویس مدیرعامل سایپا گزینش شد. وی که در یافتن راه‌حل پسندیده برای واگذاری از نو بن‌رو به renault، نقش موثری داشت، اوایل ماه جاری درخصوص واگذاری این سایت به روشنی اعلام کرد: «ما مجری سیاست‌های کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هستیم و سیاستی را که از سوی دم‌ها اتخاذ شود، اجرا خواهیم کرد.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام