سایت جامع خودرو در ایران


» منظور از پشتیبانی از فرآوری تو یا درون چیست؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

منظور از پشتیبانی از فرآوری تو یا درون چیست؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶


منظور از پشتیبانی از فرآوری تو یا درون چیست؟
با اعلام تعرفه های جدید واردات خودرو، مشخص شد که افزایش تعرفه های گمرکی برای خودروهای بنزینی به خاطر پشتیبانی از فرآوری تو یا درون بوده است.

اصلاح «پشتیبانی از فرآوری تو یا درون» در نامه ای منتشر شده است که دستیار نخست رئیس جمهور دم را برای اجرایی شدن امضا کرده است. ولی آرش( arash) این اصلاح چیست؟
اگر آرش( arash) پشتیبانی از فرآوری تو یا درون را بدانیم، یعنی باید دولت مردان به سبکی رفتار کنند تا صنایع خودروسازی کشور جان بگیرند و با پشتیبانی های خود مایه پیشرفت خودروسازان شوند و از طرفی پشتیبانی مردم هم در راستای پیشرفتن صنایع خودروسازی از شرکت های درونی افزایش پیدا کند. ولی دم چه که مردم پرماسیدن می کند و به درستی نزدیک است، نشان می دهد که دولت مردان باید به شکلی رفتار کنند تا مشتریان به هر ضرب و زوری به سمت خودروسازان درونی بروند و به جای اینکه پشتیبانی های در راستای پیشرفت باشد، به سبکی است که مایه شود تا خریداران از روی ناچاری به سمت خودروسازان درونی برود. برای این واژه «ناچاری» کاربرد می کنیم که هر روز دسترسی به خودروهای وارداتی سختتر می شود و عملا مردم نمی توانند با دگرگونی ها ناگهانی بها این دسته از خودروها، سریعا به سراغ این خودروها بروند.
بر پایه قوانین موجود و قابل گواهمندی، پیش از این باید دولت هر سال اندکی از تعرفه واردات را کم می کرد و در این مدت خودروسازان هم باید خود را به استانداردهای روز می رسانند تا آماده چشم وهمچشمی با خودروسازان جهانی شوند. چند سال کاهش تعرفه واردات رویداد افتاد تا اینکه به ناگاه تصمیم گرفته شده که تعرفه گمرکی واردات خودرو چند برابر شود. بگذریم که این قانون قوانین کلی را نقض می کند، ولی شاید بهتر باشد تا دولت شفاف با مردم سخن بگوید. هر فردی می داند که افزایش تعرفه واردات خودرو مایه پشتیبانی از خودروساز درونی نمی شود. پشتیبانی راستین دم است که در کنار کمک به خودروسازان درونی، مشتری ایرانی هم هر روز خوشنود تر از روز پیش باشد و در بیخ پشتیبانی راستین به سود مشتریان ختم شود.
نخستین اتفاقی که با افزایش تعرفه های واردات خودرو در راستای پشتیبانی از خودروسازان درونی افتاد، شیب ملایم افزایش قیمتی است که خودروسازان درونی گزینش کرده اند و مسئولان دم را افزایش بها نمی دانند. بلکه می گویند خودروسازان تنها تخفیف های خود را لغو کرده اند و هنوز دست به افزایش بها نزده اند. ولی درستی این است که در روزهای گذشته خودروسازان کشور بها محصولات جدید خود را با اعدادی غیر پیش بینی کردنی گزینش کرده اند و بدیهی است که در آینده نزدیک بها خودروهای کنونی را هم افزایش می دهند.
برخی از کارشناسان معتقد هستند که در کشور ما، سختگیری برای واردات خودرو به بهای پشتیبانی از فرآوری تو یا درون همیشه مایه می شود تا بها خودروهای بیگانه افزایش پیدا کند و پشتیبانی در جایی خود را نشان می دهد که بدون هیچ صحبتی، پروانه افزایش بها به خودروسازان هم داده می شود.

حسین دلاور- گروه مستند اسب بخارلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام